• azaim cin mezarlığı, kadim bir kitapta yer alan bilgiler aracılığıyla cinlerle iletişime geçen ve cinleri kendi dünyevi zenginlikleri için kullanan bir köy ahalisinin, eylemlerinin sonuçlarıyla karşılaşmasını konu ediniyor.

vizyon tarihi: 25 mart 2022
    yapımcı: fame production
    türkiye dağıtım: özen film
    tür: korku
    yapım yılı: 2022
    ülke: türkiye

filmin konusu:

“uzun yıllar önce bir dağ köyünde yaşayan aç gözlü insanlar eski bir arap bilginine dair bir kitap ele geçirirler.

bu kitap ile cinleri kullanarak çok tehlikeli büyüler yaparlar.

zenginlerin isteklerini yerine getirip kendileri de zengin olmaya başlarlar.

ama bu zenginliğin ağır bir bedeli vardır.

kullandıkları cinlerin büyüden sonra kendilerine musallat olma ihtimali!

köylüler bu ihtimali ortadan kaldırmak için kullandıkları bütün cinleri köy mezarlığına gömmeye başlarlar.

ama onlar tehlikeyi yok ettiklerini zannederlerken, tehlike uykuya dalmıştır.

üstelik köylülerin haberi olmadan bu tehlikenin bir tohumu da yıllar içinde büyümeye devam eder.”

yönetmen: erdal şimşek
    oyuncular: lale uçak, ibrahim şentürk, zeynep sude tekin, cavit özer, ismail şenel
    senaryo: kasım hocalar
    görüntü yönetmeni: rafik culfa
    kurgu: abdullah çuhadar

vizyon tarihi: 25 mart 2022

filmin fragmanını buradan izlemek mümkün.
  • vizyon tarihi 15 nisan 2022 olan klasik cin (üç harfli) temalı türk korku filmi, dağıtımcısı zamanın kralı olan özen filmdir.
  • gelse de izlesek dediğim, ama aynı zamanda da fragmanını dahi izlemeyi götümün yemediği cinli perili filmdir. itiraf ediyorum: cinli şeyler beni çok fena korkutuyor.
  • bu hafta gösterime giren iki yerli korku filminden biridir.

(diğeri için bkz: çıngırak)
  • cinli film dışında korku filmi üretemeyenlerin yeni yapımıdır. cin konulu olmayan yerli korkular da bir elin parmaklarını geçmez. cinli filmleri saymaya ise parmak yetmez.
hesabın var mı? giriş yap