• (bkz: azazel)
  • (bkz: fallen)
  • yeni bir altinci nesil yazar.
  • bir türk metal grup ilk dinlediğimde hayran kalmıştım (bkz: angel in shadows) şarkısı tavsiye edilir
  • tanrı ademi yaratmıştı. ancak yinede onu '' gıl u kil '' denilen bir çamurun içinde bir süre bekletti. yani topraktan hasıl oldu insan...
    ona ruh verdi ve bütün meleklere ona secde edin diye buyurdu....
    ancak bu secde tanrının sahsına istinaden bir secde olacaktı ilk defa israfil ademe secde etti..

ancak sıra azazile gelince -ben ateşten yaratıldım bunu nasıl layık görürsün dedi.
    ve secde etmedi ..... tanrı onu ebediyete kadar lanetledi.. bu sahis iblis'tir yani azazil...

ilk defa denildiği gibi tanrının karşısında köle olmayı gerçekten reddeden bir baş belasımıdır o beni bağlamaz ama yanlış yaptı...

bu olmadı...
  • güzel şeyler yapan ,12 kişilik sahneyi dolduran bir grup.
  • sahnedeki adam/hatun çokluğundan dolayı eleman sayısını saymanın pek mümkün olmadığı, yapılan 4 sayımın ardından ortalama 11,5 kişi olduklarına kanaat getirilen, fakat sağda solda saklanmış bir kaç elemanın olma ihtimalinden ötürü tam sayı vermenin doğru olmayacağı sağlam bir türk metal grubu. yerinde yapılan gözlem sonucu pek bir senfonik oldukları da saptanmıştır. fakat grubun popülasyonu başta belirtildiği üzere küçük bir aşiret kıvamındadır. malum türkiyenin barlarının sahneleri de hafif dardır. bu noktada fikrimce grubun çıktığı barların kapısında bu sebepten ötürü ambulans bekletilmelidir. zira keman yayları böyle bir ortamda en az ana binaya girmek üzere olan bir tanya kadar tehlikelidir; göze,ağıza,buruna girebilitesi yüksektir.bunun yanında grup konserlerinde awaking the centuries,cry for the moon gibi 2(çifte gitar)+1(vokal)+1(davul) taktiği izleyen grupların çalamayacağı son derece hoş şarkıları başarı ile çalıp hade lan yavaş çalsınlar diyenlerin yüzünü kara çıkarır,headbang yaptırır,takdire şayandır...
  • orkun ucar'in zifir romaninin kahramanidir. en karizmatik roman karakterlerinden birisidir azazil. ayrica azazil karakterinin asli, yani iblis de, bu isimle olmasa da onemli bir rol almaktadir kitapta.

bir de $u var;

"..ali ismi dört kitapta okunur
    zikredeni azazil'den sakınır... "

hozatlı ahmet dede
  • ihsan oktay anar 'ın amat adlı romanında da kendisine bol bol göndermeler yapılan karizmatik varlık.
hesabın var mı? giriş yap