şükela:  tümü | bugün soru sor
 • orva ilaclari tarafindan uretilen, %20 azelaik asit iceren sivilce kremi
 • sorunlu bölgelere etkileşime geçtiğinde acayip bir yanma hissi ve kaşıntı verir.
 • sürdüğüm andan itibaren deli gibi kaşınmaya sebep olan krem. sürdüğüm krem zaten eninde sonunda orayı kaşımak zorunda kaldığımdan pek uzun süre kalmıyor orada.
 • tam iki aydır yüzümdeki sivilceler için kullandığım kremdir. (bkz: clindoxyl) jelle birlikte cildiye doktoru tarafından verilen azelderm beklediğimden daha iyi etki yarattı. kesinlikle ciltte kızarıklık, dökülme, kuruma ile karşılaşmadım. yatmadan hemen önce bir gece azelderm, bir gece clindoxyl sürüyorum. azelderm kremin birazcık kaşındırması dışında bir sıkıntısı yok. 13 yaşından beri kurtulamadığım sivilcelerim ve lekelerim vardı ama artık neredeyse hiç kalmadı. ayrıca güneş lekelerim olduğu için yine aynı cildiyeci solante acnes (kırmızı kutu) güneş kremi de vermişti. hepsini düzenli bir şekilde kullanmaya başladığımdan beri yüzüm ışıl ışıl oldu. doğrudan satış reklamı yapmış gibi oldum ama şu an çok iyi ve huzurluyum. artık aynaya baktığımda yüzüm gülüyor.

  not: sivilcelerin geçtiğini görenler ne kullandığımı soruyor. ilaçları söylediğimde ise, "aaa ben de alayım" şeklinde tepki veriyorlar. ben yine de doktora görünmeden kullanmamanız gerektiğini düşünüyorum. "bu iki ilaç fayda sağlar mı" diye sorup doktorun fikrini almayı ihmal etmeyin.

  not 2: benzeri entry'i clindoxyl başlığı altına da yazdım. sivilcelerinizden kurtulmanız konusunda az da olsa fayda sağlarsam ne mutlu bana. hürmetler herkese.
 • bu kaşıntı ne kadar daha devam edecek diye kara kara düşündüren krem. orjinalini mi alsaydim acaba?bu 14 tl orjinali 40 küsür..
 • “orijinali” olmayan kremdir, muadili finaceadır, bildiğim kadarıyla intendis tarafından çıkarılıyordu. azelderm bir kaşındırıyorsa finacea 10 kaşındırır, çünkü azelaik asit oranı fazladır, ama gece sürdüğünüzde ertesi gün sivilceniz olmaz. azelderm de iş görür. çok uzun süreli kullanılmaz çünkü sivilce ve lekeleri cildinizi soyarak geçirir, ciltte incelme olur
 • doktorun verdiği bir haftadır kullandığım sivilce kremi. yazılanların aksine bende ne bir kaşınma ne de yanma yarattı, acaba ben mi yanlış kullanıyorum.
 • bu kremi süremiyorum ben aq. sürdükten sonra acaip bi kaşıntı oluyor gidip yıkıyorum yüzümü.