şükela:  tümü | bugün
 • gardaşlarımız.
 • 12 ekim 2010 azerbaycan türkiye maçı ile bir nevi rüştünü ispatlamış yani bir nevi de "milli" olmuş takımdır.
 • kornerlerde aynı taktiği uygulan takım. 12 ekim 2010 azerbaycan türkiye maçında attıkları gol çalışmanın karşılığı.
  azerbaycan korneri- http://www.youtube.com/watch?v=xotm7hagr30
 • çalışılmış ve daha önce defalarca tutmuş (çeşitli takımlara karşı), muhtemelen azeri icadı olan bir korner taktiği ile türkiye a milli takımımızı avlamışlar. kornerin çalışılmış bir azeri stili olduğunu öğrendikten sonra acayip takdir ettim ve sempatimi kazandı açıkcası. herifler bir şey geliştirmiş lan ne güzel. bir de bize bak.
 • bahsi geçen korner ile ilgili bir detay. sadigov'un yalancısıyım.

  http://www.milliyet.com.tr/…010/1300900/default.htm
 • her şey bir yana, önceki dönemlere göre daha diri, daha ne yaptığını bilen bir milli takım olma yolunda ilerliyorlar gibi geliyor bana. sanırım 7 puan topladılar 2012 elemelerinde ve bu uzun zamandır yapamadıkları bir olay. başlarına bir alman hoca getirilmiş ve klasik disiplinli oynama durumu yerleşmeye başlamış. bu durum; kardeş ülke için gayet olumlu bir tablo. ve eğer böyle devam ederlerse çok daha iyi durumda olacaklarına inanıyorum. bizim de artık daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor.

  kalecileri agayev'i bizim maçlarda izleme şansı buldum sadece. ama gerçekten, takımın en iyilerinden gibi duruyor. önünde daha sağlam iki stoper olsa savunması bir hayli güçlü olabilir.eğer galibiyet almaya başlarlar ise eminim üzerlerinde ki o küçük takım görüntüsünden sıyrılabilirler.

  2000'lerin başında oradaydım. bakü de 3 sene yaşadım. altyapı, tesisler ve statlar konusunda çok kötü durumdaydılar. bu eksiklerin de giderilmesiyle, en azından bir avusturya kadar dişli hale gelebilirler diye düşünüyorum. eski zamanlarda ki milli takımlarımıza göre, bireysel yetenek açısından daha sınırlı gibi gözükseler de; bizim 90'ların öncesi ve hemen başında ki halimize çok benziyorlar.
 • stiliyle sepp piontek'i andıran hocaları berti vogts genç forvet vaqif cavadov'dan bir hakan şükür yaratabilirse 1990'ların türkiye'sine benzer bir atılım yapabilecek yığma komanda.
 • şu sıralar rusya karşısında sırf benim bahis kuponumu yatırmak için ölümüne savunma yapan futbol takımı.

  evet, tek sebep benim.
 • suana kadar ne kadar macina denk gelmissen (bir kere stadyumda idi) her zaman kalecisi sayesinde ayakta durmaya calisan milli takim. defans da yardim ediyor fakat uretici oyuncu eksikligi mevcut.