şükela:  tümü | bugün
  • artık türkler azerbaycan'a girerken havalimanında/sınırda alamıyormuş bu vizeyi. 15 ekim 2010 itibariyla konsolosluklara başvurmak gerekiyormuş. istenen belgeler, geri dönüş süresi belli değil.

bu arada ermenistan vatandaşları bizim gibi uğraşmaya gerek olmadan elini kolunu sallayarak $10 verip azerbaycan'a girmeye devam edeceklermiş.... diyordum haberlere dayanarak ama sanirim ermeniler vizesiz girebiliyor diye bir sey yokmus...

edit: yeni cikan haberlere gore azeri yetkililer türk vatandaslarinin sınırda vize almaya devam edebileceklerini, uygulamanin diger ulkeler icin gecerli oldugunu bildirmisler... yine de o haberin altindaki yorumlardan birinde bir bakanligin kafilesindeki is adamlarini buyukelcilikten vize almadiklari icin 1.5 saat zorluk cikardiklari yaziyor. tedbirli olmakta fayda var.
  • dışişlerimizin "komşularla sıfır sorun. azerbaycan'ı siktir et." politikalarının bir neticesi olarak, türk vatandaşlarına verilmesi büsbütün imkânsız hâle getirilirse belki şaşıracağım vizedir.
  • bugün için en azından havaalından alınabilmesi işlemi devam ediyor. ama yarın için ne olur bilinmez gelmeden önce mutlaka büyükelçiliği arayın.
  • türkiye'ye şu anda uygulanan vize prosedüründe değişiklik yokmuş.
    http://www.ntvmsnbc.com/id/25142872/
  • türk vatandaşlarına kasıtlı olarak yapılan eziyet. ne biçim gardaşsınız siz! kaldırsanıza vizeyi.
  • türk vatandaşları için kasım 2010 itibarı ile hala sınır kapısından 10 dolar karşılığı iki ay geçerli ve single girişli alınabilir.
    gitmeden önce mutlaka iki adet vesikalık alınmalıdır. unutulursa da atatürk hava limanında 15 tl karşılığı 4 adet anında vesikalık alınabilir. oraya bırakılırsa amcamın biri poloraid makine ile hallediyor 20 dolara.
    avrupa'dan azerbaycan'a direk gidecek türk vatandaşlarının eğer önceden alınmış vizeleri yoksa uçağın kapısında geri çevrilme riski var. havayolu görevlileri "ben türküm, orada kapıdan alabilirim" deyince oralı olmuyorlar. biz sizin için ceza riskini almayız diye geri çeviriyorlar.
  • azerbaycan, bu vizeyi kaldıramamalarının sebebi olarak, iran ın "türkler için kaldıracaksanız bizim için de kaldırın, yoksa nahçivan a geçiş yolunuzu kapatırım ha" diyerek tehdit etmesini göstermektedir. iran a vizeyi kaldırırsak da uyuşturcu trafiğinin önünü alamayız gardaşlar kusura bakmayın diyerek noktayı koymuşlardır.
  • hayret sebebimdir.
    hani kardeş devlettik?
    merak ediyorum, türkiye'ye girişte vizeye tabiler mi?

edit: türkiye'ye girişte vizeye tabilermiş
    bir android akli ye teşekkürler.
  • turist vizesini bilemem ama los angeles'ta tanistigim bir azeri arkadas "istanbul'a gitmek los angeles'a gelmekten zordu benim icin, azerilere cok zorluk cikariyorlar" demisti.

sonra neden istanbul'u birakip los angeles'a geldigimi sormustu. ne saniyorsa artik istanbul'u.
  • zora kalınca kardeş olur bu azeriler...çok yanlış tanımışsınız bu azerileri...bunların yanında iranlılar melek melek...