şükela:  tümü | bugün
 • kaynak
  türkiye türkçesi kaynak

  geçtiğimiz günlerde zafer bayramı’nı 10 kasım olarak ilan eden azerbaycan’ın, mustafa kemal atatürk’e olan saygılarından dolayı bayramı 8 kasım’a çekmesi olayı.

  --- spoiler ---
  noyabrın 10-u türkiye cümhuriyyetinin qurucusu, adı türk dünyasının tarixine qızıl herflerle hekk olunmuş böyük şexseyyet mustafa kamal atatürkün anım günüdür.
  --- spoiler ---

  şuşa şehrinin 28 yıllık esaretten kurtulduğu 8 kasım’ı zafer bayramı ilan etmişlerdir.

  edit: kafalandse’nin isteğiyle türkiye türkçe’si kaynak eklendi.
 • haberde geçen ifadelerle "noyabrın 10-u türkiye cümhuriyyetinin qurucusu, adı türk dünyasının tarixine qızıl herflerle hekk olunmuş böyük şexsiyyet mustafa kemal atatürk'ün anım günü" olması nedeniyle yapılan değişikliktir. kaynak

  edit: terör örgütü sempatizanlarının dezenformasyonuna kanıp can azerbaycan halkına kin gütmeyin lütfen arkadaşlar. azerbaycan vize uyguluyor dediler, yalan olduğu defalarca yazılmasına rağmen aynı yalanda ısrar ettiler. kktc'yi tanımamalarının nedeni defalarca izah edildi ama sağır taklidi yaptılar. şimdi de niye önceden 10 kasım yaptılar diye zırlıyorlar. bence bu şekilde çok daha güzel oldu, diğer türlü havada kalacaktı bu yapılan jest. şimdi iki milletin kardeşliğini sindiremeyen hazımsızların da gözüne sokulmuş oldu, biz de ekşi sözlük'teki bu hazımsızları bizzat tanımış olduk.

  edit2: haberin devamında aliyev'in ifadelerine de yer verilmiş, şahsen çok hoşuma gittiği için paylaşıyorum; "mustafa kemal atatürk sizin üçün ne qeder eziz ve hörmetli olubsa, o qeder de azerbaycanlılar üçün eziz ve hörmetlidir. azerbaycan'ı ürekden seven, azerbaycan'ın sevinci bizim sevincimiz, kederi bizim kederimizdir deyen mustafa kemal atatürk her bir azerbaycanlının qelbinde özüne yer etmişdir, onun xatiresi ölkemizde de böyük ehtiramla yad olunur."

  edit3: cay yok bok icin nick'li yazar haberi birebir çevirmiş; (bkz: #116382358)
 • atatürk düşmanlarını üzecek haberdir. yine de ilk belirlenen fiyasko tarih bir yerlere yazıldı.
 • güzel bir jesttir, gerek bile yoktu.
 • ilk olarak 10 kasım'ı seçmelerini ve tepkiler üzerine tarihi değiştirmelerini unutturmayacaktır.

  zihniyetlerini belli ettiler bir kere.
 • zafer ne zaman kazanıldıysa o zaman kutlanır . nasıl değişecek bu
 • az önce resmi bilgilendirme geldi.

  kaynak

  daha önce de söylediğim gibi atatürke her hangi bir saygısızlık söz konusu olamaz.
 • olmasi gerekendi. sozlukde ahkam kesen liboşlara selam olsun.
 • bu habere sevindim de neden 9 ya da 11 kasım değil de 8 kasım onu anlamadım. yani 1 gün ilerletmek/geriletmek varken neden 2 gün geriletmişler?

  edit: şuşa'nın geri alındığı tarih 8 kasım olduğu için 8 kasım'a alınmış bayram.
 • doğru harekettir. türk'e yakışan budur.

  youtube yorumları kısmında sürekli türkiye'ye selam söylemekten başka bir şey de yapmış olduğunuzu, samimiyetinizi görelim.

  edit : mustafa kemal atatürk sadece türkiye'deki bizlerin değil, sizin de çıkarınızı gözetti azerbaycanlı arkadaşlar.
258 entry daha