şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
  • --- spoiler ---
    bu ne biçim sevgi
    nasıl kardeşlik
    bu nasıl dostluk
    bu ne beter sevda
    benim aklım ermedi
    --- spoiler ---

kulağımızın pası getsin
  • devletler arası 'dostluk' ortak çıkarların bozulmasına kadardır.
  • (bkz: birleşmiş milletler)
    dolu bakınızdır, açıp bir göz gezdirmeniz şiddetle tavsiye olunur.
  • çok ayıp etmiş onun ben amına koyayım
  • uuuufff yapma yaaa! ayıp etmiş.

pakistan da mı tanımamış yoksa?

hani çok seviyordu azerler ve pakiler sizi?

tüm dünya düşman ve tüm dünya haksız, bi siz haklısınız aaahahhaha!
  • daha önce söylenmiştir mutlaka ama tekrar belirtelim:

(bkz: dağlık karabağ)

şu aşama da ermenistan bile bu bölgeyi devlet olarak tanınmadığı için askeri olarak yenilse de politik olarak eli üstün olan taraf azerbaycan'dır. fakat kuzey kıbrıs'ı tanımaya çalışması ise bm üyesi olan güney kıbrıs'ın karabağ'ı tanıması ile sonuçlanacaktır ve karabağ bm üyelerinin bile tanıdığı devlet haline gelecektir.

böyle bir felaket senaryosunu ne azerbaycan ne de türkiye ister. tanımaması doğru karardır.

not: türk milliyetçisi.
  • sen azeriler ermenilerle savaşırken resmi veya gayriresmi olarak yardım edebildin mi ki?

yardım ettin mi demiyorum edebildin mi? yok. niye? abiler izin vermedi

aynı durum onlarda var

ebülfez elçibey her şeyi özetlemiyor mu?
  • geri zekalıca bir argümandır.

azerbaycan'ın yaklaşık %20 si ermeniler tarafından işgal altındaki dağlık karabağ topraklarıdır.

eğer azerbaycan dağlık karabağ'ı işgalden kurtaramadan kktc'yi tanır ise ona karşı rum kesimi ve yunanistan ile destekçileri de dağlık karabağ'ı bağımsız olarak tanıyacaktır. bu da uluslararası ilişkileri iyice çıkmaza sokacaktır.

aynı durum pakistan, bosna hersek gibi dostluğumuz ülkeler içinde geçerlidir.
  • beynelmilel hukuk açısından imkansız olan durum. çünkü bir devletin kktc'yi resmen tanıması bm güvenlik konseyi kararına aykırıdır.

kktc devleti olabilecek en yanlış ve alakasız zamanda ilan edildiğinden dolayı başka bir devlet tarafından tanınamaması için bm'nin ve batı'nın aleyhte hukuk üretebilmesine sebep olunmuştur.
    1974'ün hemen ardından, rum idaresi daha kıbrıs'ın tümünün otoritesini hukuken ve fiilen elinde tutma gücüne ulaşamadan bu devlet ilan edilmiş olsa idi belki şartlar farklı olabilirdi.

tüm bu sebeplerle kıbrıs'ta kktc yerine başka bir türk devletinin sıfırdan kuruluşu fikirleri üzerinde tartışılmaktadır. böylece bm güvenlik konseyi'nde çin'in ve rusya'nın red oyları sayesinde 83'tekine benzer bir karar alınmasının önüne geçilebileceği düşünülmektedir.
37 entry daha