şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
  • başlığı açan adamın kendi başlığı altına entry de girmesini sağlayacak kadar yükselmemiş başlıktır. bu yoğun eleştiren arkadaşların bu yazıdan önceki girdilerine bakın. ermenilerin yaptığı katliamlarla ilgili asla bilgi bulamayacaksınız. entrylerinde sürekli ermenistan güzellemesi ve türk barbalığından bahsederler ama söze gelince hümanist ve tarafsız olduklarını iddaa ediyorlar yersen.
    yapılan barbarlığı ve şerefsizliği tabiki savunmuyorum bunun izahı olamaz ama her savaş ortamında böyle şerefsizlikler oluyor keşke olmasa ama oluyor. benim eleştirdiğim nokta hümanizm den bahsedip iki yüzlü ve taraflı olmanız.

edit: hdp li sözde hümanist özde pkk sempatizanı kürtçüler özelden yazmasın bir dahakine nazik olmam içinizden geçerim haberiniz olsun.
  • iki tarafın da allah belasını versin. kimsenin kimseden farkı yok. alayı insanlıktan çıkmış şerefsiz piçler! insan insana bunu yapamaz.
    insanlık dışı iğrenç bir olay.

ek:
    gelen mesajlarda şöyle bir senaryonun olabilirliğini arguman olarak kullanan arkadaşlar görüyorum: "ermeniler azeri üniforması giymiş olarak türk kesiyorlar. bu da bir propoganda filmi..."
    peki azeri tarafı neden çıkıp: biz böyle şeyler yapmadık ve yapmayız. olur da kendi askerlerimizden bireysel olarak böyle insanlık dışı işlere tevessül eden olursa ağzına sıçarız. şeklinde bir açıklama yapmak yerine sessiz kalmayı tercih ediyor?
    benim kişisel inancım şu:
    iki taraf da sistematik şekilde savaş suçu işliyor ve kendilerinden de gayet hoşnutlar. sürekli ortaya çıkan vahşet videoları da bu durumu destekliyor.
    hem ermeniler hem de azeriler uzun zamandır kendi iktidarlarını dış düşman kültürü üzerinden besleyen iktidarlara sahip. yıllardır iki taraf da karşılıklı olarak birbirini katliamla suçluyorlar ki muhtemelen iki ülke vatandaşları da dar ölçekte verdikleri kayıpları "katliama uğramak" kavramı ile açıklıyorlar.
    buradaki yorumlardan da insanlar arasında ermenileri katletmenin gayet normal ve adil olduğunu şiddetle savunan büyük bir güruhun varlığı göze çarpıyor. varın uzun yıllardır ağır propogandadan geçmiş azeri ve ermeni vatandaşların karşı taraf hakkındaki nefretlerini siz değerlendirin.
    nefret şiddeti doğuruyor, uğranan şiddet yeni bir nefret dalgasının yakıtını oluşturuyor. sonsuz bir nefret döngüsü yüz küsür yıldır masumların kanını toprağa döküyor. herkes haklı, herkes mağdur!
    bu döngüden çıkmanın belki de ilk adımı "insan hayatını" en öncelikli bir değer olarak 1. sıraya koymaktır belki de.
    ya da boğuluruz işte böyle kendi kanımızda.
  • bozkır yaratıklarında savaş ahlakı olmadığının kanıtı. hayvanlık.
  • yüreğime oturdu o son yalvarışları. yazık vallahi bu nasıl bir kin?
    ekleme: görüyorum ki ultra zeki türk gençliği yine büyük resmi görmüş, hain komploları bertaraf etmiş.
  • (bkz: hassas içerik)
    tanım: izlenmesini tavsiye etmediğim gerçekten grafik görüntüler içeren bir video.

inancı, ırkı vs. ne olursa olsun bunun bir insana yapılmasından zevk alan, bunu haklı gören kim varsa tebrik ederim (!) dünyanın içine hep birlikte sıçtınız.

not: kendinizi ait hissettiğiniz hiçbir kavrama inanmıyorum. o yüzden hiç de mesaj kutuma gelip havlamayın.
  • edit: hiç bir hristiyan can havli ile allah diye yalvarmaz. kim can havliye başkasının tanrısına yalvarmış. hristiyanlar, kafanızı kesmeye geliyor siz onlara jesus! jesus!, our father diye yalvarırmısınız. yoksa allah allah mı dersiniz. ben olayın azerisinde veya ermenisinde değilim. vahşet her yerde vahşettir. ben yapılan orosbuluktayım. benim yıllarca derdim buydu. bir insan delikanlı olsun canımı yesin. akp'ye olan nefrettim de buydu. delikanlı değildiler. yalan! iftira! yüzsüzlük hepsi bunlarda olduğu için nefret ediyordum. aynı şey atatürk konudunda vard. bir insan atatürk'e hakaret etmiş, sövmüş allah belamı versin zerre umrumda değildi. ama yalan söylediler. iftira attılar. o zaman işin rengi değişir tabii.

şu anda bariz beli ki ölen amca azeri. yine ortada büyük bir ermeni orosbuluğu görüyoruz. aynı orosbuluğu azeriler yapsa tepkim onlara da olurdu.
    kac yüzünüz var sizin.
    önce azeriler yaşlı adamın kafasını kesti diye video yayınla. bizzat azeri! diye vurgula. niye o zaman yaşlı adamın kafasını kesen askerler değilde. bizzat azeri! askerin yaşlı adamın kafası kesmesi.
    sonra, bulgular bunun propaganda olduğunu göstersin. sonra ermeni veya azeri önemli değil orada kesilen bir insan diye hümanistlik ayağı yap. yarağım cok hümanist iseniz, bunu azeri diye vurgulamayın! haaa ben yine azeri'ler cok masum demiyorum. benim tek yüzüm var.

evet. azeriler sert kötü insanlık dışı eylemler yaptı mı bu savaşta. evet yaptı. yapmadı dersek, yalan olur. azeriler bu insanlık dışı muameleyi ermeni askeri esirlere yaptı. bunu şiddetle kınıyorum. ama şimdi bir ermeni propagandasını niye kabul edeyim. aynısını azeriler yapsa,,onlara lanet ederim.
    ama buradaki stile bakınca bunun ermeni stili olduğu gayet acık. ulan oğlum. bu ermeniler değil mi 1980'lerde 1915 olaylarından daha o tarihte esmerasi bile olmayan insanları sorumlu tutup öldüren. adamların stili bu. onlar için türk olmak yeterli. bunun gençi, yaşlısı, kadını, cocuğu yok. ben olanı söylerim. ne azeriler benim amcamın oğlu ne ermeniler.

adam türkce azeri aksanı türkce konuşuyor. nasıl ermeni bu. bence bu ermeni propagandası. ermeniye giydirmişler azeri üniforması tamam.
    orosbu cocukları kestiğiniz azeri ihtiyar. bariz beli. birde cıkıp bu orosbuluğunuza karşı sucu azerilerin üstüne atan şerefsizler. sizinde. sizi destekleyeninde sülalesinin bilmem ne yapayım..
    ulan erkek olun artık.
    konun ırkcılıkla alakası yok. delikanlı ol erkek ol şerefinle kazan veya kaybet. gel canımı iste.

edit: sizin de akp'lilerden farknız yok. onlarda bir görüntü servis et, bir makale yaz hemen inanıyormuş gibi yaparlar. yalancı gelin zehra olayı gibi. camiide içtiler olayı gibi.
    her görüntü her görsel doğru değildir. buna propaganda denilir. karşı taraf karşı taraf gibi giyinir eylem yapar. bunuda yayınlar. azerileri hiç bir görüntüyü kabul etmemiş miş. hangisini kabul etsin. gecen ermeni askerleri esir azeri askerlerinin gırtlağını keserken sevinmişsinizdir bile. hukumet düşmanlığı gözünüzü kör etmiş. konun hükümetle alakası yok. sırf hukumet azerilere destek verdi diye, hepiniz ermeni oldunuz. birde lütfen ermeni taraftarı olacaksanız. atatürk'ü ağzınıza almayın. hem ermeni propagandalarını savunacaksın sonra geleceksin burası atatürk'ün cumhuriyeti diyeceksin. siktirin gidin bir zahmet. bariz beli ihtiyar azeri.
  • türklerin de uğradığı başlıklar.
    hınçak taşşak partisi mensupları bi bitmediniz ha.

peki adam nece konuşuyor farkında mısınız, bu adamın azeri olduğundan şüphem yok, ikinci dili olsa onu anlarsınız ve ermeni birinin azeri türkçesi aksanında mutlaka farklılık bulunur, bana tezgah gibi geldi. bunun aksini iddia edenin de azeri türkçesi konusunda zerre bilgisi yoktur, onları hiç sallamayın.

turklerlerde kafa kesme özelliği pek yoktur. giyotindir, kılıçla kafa koparmadir avrupalı eylemidir aslında... belki kafa derisi yüzmek filan olabilir tabii ama o da teee proto türkler zamanında. hangi çekik gozlunun tam olarak ne olduğunun belli olmadigi o eski zamanlar...

ama ermeniler daha yirmi sene önce azeri çocuklarının derisini yüzüp, deney yapıp kitap yazabilecek ve yayınlatacak kadar sapıkları da içinde barındıran bir topluluktur. söz konusu kişi vahşi bir ermeni doktordu. keşke birileri de aynısını ona yapabilse idi. zerre acırsam ne olayım.

kısacası buna da ermeni mizanseni de geç.
    azeri üniforması kullanarak zavallı yaşlı bir adamı tek başına yaklaşmış olan şerefsizlerin kaydettikleri bir mizansen.
  • ermeni terör örgütü asala artığı troll beyanı.
    bu troll son 3 aydır insanları yanıltıcı başlıklar açmasına rağmen sözlük tarafından inatla ceza alamamaktadır.

tamamen bir proje hesabıdır. uzun zamandır ölü olan hesap kim tarafından satın alındıysa 3 ay kadar önce sırf bu konuda algı yaratmak için birden bire dirildi
  • ermenistan devletinin, yetkililerinin bile dile getirmediği, üzerine hiç konuşmadığı, uluslararası alanda kendilerini haklı göstermek amacıyla hiçbir kuruma sunmadığı görüntüler (bunun gibi diğer görüntüler de öyle).

hal böyleyken, bu tür uydurma fake videoları ciddiye almamak gerekiyor. eğer gerçek olsaydı, şu anda paşinyan bm'de, avrupa parlamentosunda, fransa'da, abd'de ortalığı ayağa kaldırıyor olurdu.

özetle, ermeni diasporası'nı konsolide etmek adına uydurulmuş bir prodüksiyondan ibaret.
91 entry daha