şükela:  tümü | bugün
 • genellikle okumus görmüs olurlar. carsiya cikarken bile alli pullu giyinirler. kadinin sesi gibi programlara cikan erkeklerin hikayelerinin bas oyuncularidirlar. evlendikten sonra paralarin üstüne yatip kacma gibi bir egilimleri varmis bazisinin.zaten kaşlarini almak icin evlendikleri rivayeti yaygindir. korkulur.. (bkz: bütün genellemeler yanlistir)
 • altın dişli sırma saçlı olurlar.
 • pek çoğu azeriler'in en karizmatik tu$lu çalgıgarmondan ho$lanır. bir bakıma garmon çalarak tavlanabilecek kızlardır bunlar.

  bazı azeri kadınları azeri olduklarını o kadar çok belli etmek ister ki lakapları bile azeri kızıdır.

  (bkz: azeri kızı günel)
 • korkulası kadınlardır.
 • turkiyede baya bi koyu isgal etmis durumdadir bunlar.ozellikle 55-60 arasi erkekler favorileridir.ya da erkeklerin favorileridir dogrusu.
  davar alir gibin azeri kadin aliyodu bi ara millet yeminlen.veriyo bu amcalar parayi bi araciya,sonra o getiriyo kadini,evleniyolar.harbi evleniyolar ya.resmi nikah falan.
  sonra belli bi sure sonra bunlar hakimiyeti ele gecirip,memeleketteki cocuklarini falan getiriyolar koye,adamin ailesiylede arasinin bozuyolar(miras olayi).
 • -30cm topuklu ayakkabılar
  -"qızıl" dişler (altın diş)
  -kalın kaşlar (evet evlenene kadar kestirmemek gibi acayip bi adeti uygulayanlar var hala)
  -deli gibi parlak, uzun, kuzgun karası saçlar(bilhassa iranlılar ile karışanlarda var bu özellik)
  -vücuda tam yapışan, genellikle siyah deriden oluşan şalvarlar(pantolon)
  -kürk mont
  -40 yaşındaki bi kadını 25 sanmanıza dolayısıyla sarkmanıza neden olabilecek deyişik bir yaş göstermeme durumu.

  evet bu saydıklarım bakü deki kadın nüfusunun(genç kadın nüfusu) %60 ı falandır ama bununla birlikte son zamanlarda azerbaycanın da üstüne heyula gibi çüken emperyalizm in de etkisiyle etrafta ankarada kızılay da gezse garip karşılanmayacak, son derece gothic,emo,punk kızlar da türemiştir.
  bütün bunların yanında daha azerbaycan a "düşmeden" defalarca duyduğum sandıklama denen ve bir çeşit erkeğin rızası olmadan evlenme durumu olarak tercüme edilebilecek bişey vardır ki allah korusun. benim başıma gelmedi şahsen aman gelmesin de. daha? eh benim tanıştığım azeri xanımlar en azından tr dekilerden daha sempatik, daha konuşkan, daha sıcak kanlılar. mesela tr de otobuse bindiniz yanınızda kendi yaşlarınızda bomba gibi bi hatun oturuyor. ben şahsen tr de bu qız ile konuşmadan önce 3-4 kere düşünürüm kafaya çantayı yemek var işin ucunda. ama azerbaycanda pek sorun olmuyo böyle şeyler. gayet rahat bi şekilde gidip yanına oturup "danışmak olaaaarrr?" diye sorabilirsiniz. eğer tipinizi beğenirse ve o sırada çıktığı birisi yoksa(hatta bazen varsa da) "olaaar" cevabını alabilirsiniz. ha yok kriterlere uymuyosanız da aynı rahatlıkla "olabilmez" şeklinde bi cevap alabilirsiniz de...
 • ekseriyetle tek kaş ve altın dişli olurlar ve dahası kalkmışı indircek seviyede çirkindirler.
 • eskileri* hem insandır, hem güzeldir, hem işvelidir, hem de genel anlamda insanları mutlu etmeyi çok iyi bilir.

  yeni gelen nesli ise; manat delisi, ipad'i pazar çantası gibi elinde dolaştıran, alabildiğince görgüsüz ve kafa yapısı olarak sığ insanlardır.

  azeri kültürü, ciddi anlamda dev bir olgudur. ancak; maalesef ki ondan da pek eser kalmadı şu günlerde...
 • iyidirler, güzeldir bi şey diyemem de konuşmaları kötü ya.

  "seni sevirem" dediği an dağılır o romantik hava, olmaz o yüzden.
 • konuskan ve paylasimci kadinlardir. canayakinliliklari ve acik sozlulukleri şivelerini kisa sure sonra unutturur.