*

şükela:  tümü | bugün
  • bir meral akşener tavsiyesi. erdoğan'a yonelik olarak soylemis. duygularimin da tercumani olmus.

--- spoiler ---

iyi parti genel başkanı meral akşener, "sayın erdoğan'a seslenmek istiyorum; arkadaş azıcık sus. birazcık ailene zaman ayır, birazcık evinde otur, her konuda konuşmak mecburiyetinde değilsin, her seferinde şu parmağını sallamak zorunda değilsin. azıcık evinde otur dinlen, nefes al, biz de nefes alalım, türkiye de nefes alsın" dedi
    --- spoiler ---

https://www.cnnturk.com/…_merall&webpushid=mtewmzk=
  • ya isteyen istediği kadar konuşur, bu insan haklarını bilmeyenler için sorun olabilir ancak. ülkeye nefes aldırmayan da konuşmaları değil, o yaptırımları...

(bkz: lafa değil icraata bakarım)
  • kahkahalarla okuduğum söylem. biraz durulsa türkiye "iyi" olacak.

hayırlısı.
  • kılıçdaroğlu’nun zannettiğim söz ama değilmiş .
    abla böyle çıkışlarla kendini heba etme.

yanlış politika ile yürüyorsun.
  • hay ağzına sağlık,duygularima tercüman olmuş.
  • meral akşener milyonların sesi olmuş.

yolda yürüyorum reklam panolarında, afişlerde recep tayyip erdoğan. minibüse biniyorum radyoda recep tayyip erdoğan. kahvaltı yapmaya pastaneye giriyorum haber kanalında recep tayyip erdoğan. vapurla karşıya geçeceğim vapurun televizyonunda recep tayyip erdoğan. otobüs bekliyorum durakta recep tayyip erdoğan. eve geliyorum televizyonu açtığım anda karşımda yine recep tayyip erdoğan.

hayatımızın tek dinamiği siyaset olmak zorunda değil.

biraz dinlenin. biraz dinlenelim.
  • "azıcık evinde otur dinlen, nefes al, biz de nefes alalım,"
    bak gollük pas işte bu, şimdi adam bunu alacak;

recep tayyip erdoğan : bakın işte muhalefet bile çok çalıştığımızı görüyor, biz ailemizden feragat ettik biz bu sevdaya baş koyduk, ömrümüzü feda ettik, içimizdeki hainlere inat dinlenmeyeceğiz, içimizdeki hainlere inat çalışmaya devam edeceğiz, dur durak bilmeden nefes almadan çalışacağız, bugün afrinde yarın başka yerde nerede gerekiyorsa, içimizdeki hainlere de sesleniyorum size nefes aldırmayacağız.

gooooooooooooooooooooollllllllllllllllllllll
  • birilerini susturmayı denemek yerine iyi bir vizyonla bu ülkenin karşısına geçmeyi deneseniz.

ne zaman sağlam adımlar atan,düşünerek konuşan,alternatif çözüm yöntemleri sunabilen bir muhalefet göreceğiz?

susturmak çözüm değil. çünkü susan susmakla laflarını yutmaz aksine biriktirip daha şiddetli kusar.
  • ablayı pek sevdiğim söylenemez ama yüreğimi okumuş, milyonların sesi olmuş. helal.

ekleme: yalnız meral akşener'in başlıkları resmen aktroll turnusolü gibi oluyor, saniyesinde doluşuyorlar. nöbeti sıkı tutun, paranızın hakkını verin,aferin.
  • secim slogani olarak kullanilmasi gereken soz.