şükela:  tümü | bugün
  • her sınav dönemi koştura koştura gidip de okuduğumuz derslere ait ne varsa aldığım fotokopici. notların çoğu derste yapılmış ses kayıtlarının bant çözümü olduğundan derslere girmiş kadar olur, baharın gelişini çimlere yatarak, beyazıt kampüsünün tek güzel yeri olan bahçesinin tadını çıkaran bizlere de sınavlardan geçme şansı verirdi. hala da vermektedir sanırım, umarım.
  • son dönemlerde çıkarttıkları ders notlarıyla * titiz fotokopiyi korkutan ve tahtını tehdit eden sevdiğimiz fotokopicidir.
  • (bkz: erol büfe)
  • (bkz: yeni azim)
  • sınav filmi icin çekim yapılan bir yermis burası.
  • ali abi tarafından işletilen, notları "ilk üç hafta" ve "geri kalan haftalar" şeklinde iki partide toplayabileceğiniz istanbul üniversitesi fen fakültesi'nin en modern müessesesi.

azim fotokopi açıldıktan bir buçuk iki sene sonra filiz kırtasıye kapanmıştır. filiz kırtasiyenin bu olayda en büyük hatası notları toplu halde elinde tutmaması olmuştur. her vize/final döneminden önce herkes birisini bulup, defterini alıp, sıraya girip, fotokopi çektirmek zorundaydı. oysa şimdi öyle mi:

-ali abi, bana lineerin son kısmı, fonksiyonel ve kompleksin tamımını verir misin...
    +buyur koçum, dört lirayı atarsın şuraya
    -saolasın abicim

gördüğünüz gibi herşey çok kısa sürede halloldu, alan da veren de mutlu...
  • işletenlerin bir özelliği var ki hayran kalmamak elde değil.. içeri girin "özlem hoca not bırakmış" deyin.. herifler aklınızı mı okuyo ne yapıyo.. hiç bişey sormadan çıkarıp veriyorlar notları.. ne fakülte.. ne bi bölüm adı.. ne bi sınıf.. ne ders adı.. hiç bişey söylemeye gerek kalmıyor.. olmaz böyle bi hizmet.. yok..

yannız ipneler güzel kızları sıranın önüne alıp beni beklettiler bi kaç kez.. burdan yetiş milyonun önünde kendilerine sitem etmek istiyoum..
  • azim fotokopiyi diğer fotokopicilerden ayırıp "ailemizin fotokopicisi" yapan tek şey "ali abi"dir. kendisiyle sık sık;

+ali abi integral hesaptan ne çıkar sence?
    -2006 yılının sorularına benzer çıkıcak, al bak çözümleri de var.
    (notlar sorgulamadan alınır gidilir ve evet gerçekten söylediği çıkar)

+abi abi bu senenin fonksiyonel notları var mı?
    -yok, beğenmedim ben onları sen geçen senekilerden çalış.

+ali abi hesap makinemi evde unutmuşum...
    -bak bakiyim şuna, işini görür mü? sınavdan sonra getir unutma.

şeklinde diyaloglar yaşanır.

aynı zamanda ali abimiz, öğrencinin yürüyüşünden hangi bölümde olduğunu anlama yeteneğine sahiptir.
    muhabbeti olan herkesin özel hayatı ve dersleri hakkında engin bilgisi vardır.
    matematik bölümü öğrencilerini diğer bölüm öğrencilerinden farklı bir sevgi ve saygıyla kucakladığı bir gerçektir.
    okula gitmeyi eğlenceli hale getiren sayılı nedenlerdendir.
  • vizeler başlamak üzereyken yine evden çok girilip çıkılan yer oldu.