şükela:  tümü | bugün
  • (azimkârane) "kararlıca, azimlice, sebatlı" anlamında. sözlükte olmayabilir. zira bir arkadaş "ağzına.." biçiminde bir küfür savuracakken ortaya, odaya ebeveyn girmesi sonucu bu sözcüğü devşirmişti.
  • (bkz: azimkar)
  • kendisine biraz evden dışarı çıkmasını öneriyorum... dışarda hava var, insanlar var, hayat var ulen... kalk o aletin başından ama önce badim ol...
  • yatmadan önce rastgeldiğim tek girisinden sonra girilerini aratıp bi' 10-15 tanesini daha okudum. tarzını ve üslubunu çok sevdim. güzel yazıyor. uyanınca tekrar okurum sanırım. devamını dilerim bu güzel girilerinin. selamlar hacı!
  • yeni bir yaşa girmiş sözlük yazarı. kutlu mutlu olsun.
  • az önce okudum ki bugün doğum günü olan yazar.

nice yaşlar diliyorum kendisine...
  • geçen yıl 28 martta doğum günün kutladığım yazar. *
  • atatürk'ün bir sözünde geçen kelime. "türk milletinin ve onun değerli ordusunun bir ve beraber olarak azimkârane yürümesine borçluyuz"
  • kendisi ankara'da iş arayan bir arkadaşmış. ben de yardımcı olmak istiyorum, ancak çaylak olduğum için mesaj yazamıyorum. belki bunu görür, bana ulaşır. twitter @bas_gang
  • üslubuyla dikkatimi çeken, uzun uzun eleştirileri olan, eleştirerek yaşayan, ekşiyi eleştirme bağımlılığı yüzünden çok seven, kitabın ortasından konuşan bir yazar. takip edeceğim.