şükela:  tümü | bugün
  • cinsel yolla bulasan enfeksiyonların tedavisinde veya boğaz enfeksiyonlarında etkin olarak kullanılabilen madde.
  • bir azalid(makrolid) grubu antibiotik
  • (bkz: azax)
  • pliva ilaç şirketinde çalışan, gabrijela kobrehel, gorjana radobolja-lazarevski, ve zrinka tamburašev ve onlara önderlik eden dr. slobodan dokic tarafından 1980 yılında keşfedilmiş bir ilaçtır. antibiyotik olması nedeniyle bakterisid ya da bakteriyostatik olarak etki etmesini bekliyorsunuz değil mi ilacın. her ne kadar wiki wiki wikipedia'ya göre protein sentezini bozarak etki ettiğini söylese de, bence çok da doğru bir bilgi değil. bu nalet madde vücuda girdiğinde öyle bir karın ağrısı akabinde de öyle bir ishal yaratıyor ki bakterileri sıçarak vücuttan atıyorsunuz. bence kabızlıkta kullanılması gereken ilaç. peşinen edit: tamam kızmayın antibiyotik tolerans gelişimi, vücut firenci bla bla bla.
  • protein sentezi inhibitörü makrolid grubundan olan ve sindirim sistemi yan etkileri yapabilen bir antibiyotik.
  • belirli birkaç mantar ve bakteri grubuna etki eden, rna sentezini inhibe ederek çalışan bir ilaç. zamanında koltuk altımdaki garip sivilcemsi oluşumlar için yazıldı. iyi de geçirdi şerefsiz. bir kutuda 3 tane var yanılmıyorsam, top mermisi gibi haplar. sindirim sistemine pek hayrı dokunmuyor orası ayrı.
  • (bkz: azitro)
    (bkz: azro)
    (bkz: zitromax)
    (bkz: azomax)
  • hayatımda yaşamadığım ishali bana yaşatan haptır. 3 gün içilen 500mg versiyonu önerildi doktor tarafından. çok net söylüyorum ben bağırsaklarımın o tempoda çalışabildiğini daha önce bilmiyordum.
  • saçımda ve sakallarımda çıkan sivilce için kullandığım ilacın etken maddesi. bu etken maddeye sahip ilacların altında gördüğüm yorumların aksine bende ishal yapmamıştır. herhangi bir yan etki de yok. doktor yanında cleocin tve kolşisin vermişti. bunlarda hangisi iyi geldi bilmiyorum ama bir ara gidip ellerinden öpecem o doktorun.
  • ayrıca toxoplasmosis tedavisinde de kullanılan bir ilaç

(bkz: toxoplasmosis gondii)