şükela:  tümü | bugün
  • gayet samimi ve arabaları yılların galericisi olduğu için kesinlikle çok detaylı inceleyebilen bir arkadaş. videoları kesinlikle çok faydalı. takdir ettim.
  • başarılı araç incelemeleri yapan, gayet efendi ve saygılı bir arkadaş. bir aracı merak ettiğim zaman ilk olarak kendisinin youtube kanalına bakıyorum.
  • youtube da otomobil testleri yapan bir galerici arkadaşımız. zaten bu da ayrı moda oldu eline kamerayı kapan bilgisine, donanımına bakmadan araba incelemesi yapıyor.
    her neyse gelelim bu arkadaşa. birkaç ay evvel bu arkadaş birini yanına alıp bir fiat bayisine 500l testini çekmeye gitmişti. bayide arabanın içine oturmuşlar, öyle laubali şeklide milletin yanında “fiat ya araba bak, işte leğen plastiği, şunu dandikliğine bak, bunu niye üretmişler” diye kendi akıllarınca gülüp eğlendiler. bayide kimse de ses etmedi. sonra tabi videoyu yüklendikten sonra tepki çok aldı, hemen youtube’da videoyu sildirdi.
    elemanın hemen hemen videosu insanları yanlış yönlendirme. araba kalitesini kalitesini plastik kalitesiyle ölçüyor. mesela megane cla’dan 2 tık daha kaliteli imiş. alakasız sınıf karşılaştırmalarını yapıyor. yine cla’yı tiguan'la kıyasladı, ondan sonra dar gelmiş araba. allah allah niye öyle oldu ki şimdi.
    ya da 8.7 hızlanması olan 118e performansı yetersiz araba diyor mesela. böyle adamların bu kadar sayılı takipçilere ulaşması ayrı komedi.
  • otomobil incelemeleri yapan bir youtuberdır. arabaları ince ayrıntılarına kadar görmeniz, fikir sahibi olmanız açısından takip edilebilir; ancak çok fazla otomobil bilgisine sahip değildir. yaptığı eleştiriler tutarsız ve öznel gelebilir. çok uzun boylu olduğundan ve yayılarak araba kullandığından dolayı d sınıfı araçlar bile gözünüze küçük gelebilir; bunu zaten belirtiyor her seferinde. diksiyon problemi ve sürekli tekrara düşmesi anlatımın akıcılığını bozuyor. bir de eleştiriye pek tahamülü yok en ufak uyarı ve eleştirilere sert bir biçimde cevap veriyor.