şükela:  tümü | bugün soru sor
 • büyük başkan ahmet piriştina'nın yerine izmir büyükşehir belediye başkanı olan şahsiyet..
 • gelen gideni aratır düşüncesi ile birçok kişinin ağzıyla kuş tutsa da beğenmeyeceğini düşündüğüm şahsiyet.. devraldığı mirası korumasını temenni ediyoruz
 • ilk kez girdiği seçimlerde bornova belediyesine başkan olan, talihsiz bir olay sonrasında ise büyükşehir belediye başkanlığına seçilen kişi. deneyimsizliğini bir an önce üzerinden atarak ahmet piriştinanın açtığı yolda aynı kararlılıkla ve başarıyla yürümesi istenen insan.
 • emin kaynaklardan edindigim bilgiler dogrulrusunda son derece durust ve onurlu bir zat.
  bu noktadan sonra kim gelse izmirliler burun kiviracaktir. lakin yine de boyle kotu bir olaydan sonra buyuk baskanin yerine gelebilecek en iyilerden biri geldi diyebiliriz. umariz zaman bizi hakli cikarir.
 • universiade gönüllüleri için düzenlenen toplantıda oyunlar için yapılanları ve yapılacakları anlatırken bu organizasyonu izmire getirmek için sonuna dek uğraşan ahmet priştinayı bir kere bile anmamış, bu nedenle gözümüzdeki değerini oldukça düşürmüş olan insan.
 • universiade oyunlari vesilesi ile izmir'e kazandirilacak olan 10000 kisilik salonun insaatinin iptal edildigini bildiren zat. ne yazik ki izmir geri saymaya basladi yine. her ne kadar iyi bir insan olsada kriz yonetimi konusunda yine kotu bir performans gosterdi.
 • gelmiş geçmiş en iyi belediye başkanı olarak andığımız ahmet piriştina'dan sonra göreve gelip, gelmiş geçmiş en kötü belediye başkanı olmaya aday olduğunu 2 ayda bizlere kanıtlayan insan.. görev yaptığı kısa sürede bir kaçı hariç piriştina'nın tüm yakın çalışma arkadaşlarını görevden almış, yerlerine bornovalı eşi dostu atamış, akp'nin bile yapmayacağı bir kıyımı kısa sürede başarıyla yapmıştır.. universiad öncesi mükemmel bir tecrübe olacak atina 2004'e gitmemiş, olimpiyat'ın açılış töreni günü köyünde babasını ziyaret etmeyi tercih etmiştir.. 1 seneden daha az kalan universiad için her ortamda devletten yardım ve para dilenmekten başka hiç bir şey yapmamış, aksine yürürlükteki projeleri iptal etmeye başlamış.. 16 senesini izfaş'a vermiş bir genel müdürü görevden uzaklaştırmakla kalmayıp, 17. maddeyi uygulayarak bu insanın tüm haklarını iç etmiştir.. 2 ayda bunca icraata imza atan bir adam ve daha önünde piriştina'nın hakkı olan 4,5 sene var.. çok yakında bir olağanüstü meclis ile ve ya ilk yerel seçimde izmirimizi akp'ye teslim edecek ve kendisi, chp ve biz rahat edeceğiz..
 • izmiri de akp ye kaptırmaya neden olacak kişi
 • izmir için son hızla çalışmaya(!) devam eden başkan.. kendisi göreve geldiğinden beri izmir için somut hiç bir şey yapmadığı gibi, piriştina düşmanlığı adına somut kararlara imza atmaktadır.. piriştinanın 5 senelik ekibinin kıyımına isim isim bakacak olursak..

  genel sekreter yard. - cumhur utkan (görevden alındı)
  genel sekreter yard. - cengiz türksoy - (görevden alındı)
  genel sekreter yard. - i. hakkı acar (görevden alındı)
  izfaş yön. kur. bşk. - erdal izgi (görevden alındı)
  izfaş genel müd. - dilara ersözlü (görevden alındı)*
  izelman genel müd. - bilgehan akpak (görevden alındı)
  ibb spor kulübü başkanı - safter karabağlı (görevden alındı)
  bütçe k. hesap. d. bşk. - sahibe kılıç (görevden alındı)
  özel kalem müdürü - sitemay cengiz (görevden alındı)
  protokol müdürü - fevziye yalçınkaya (görevden alındı)

  görevden alınmak için sırasını bekleyenlere bakacak olursak..

  genel sekreter yard. - serpil güngör
  sos. kül. iş. da. bşk. - semra aksu
  eshot genel müd. - ersu hızır
  izbeton gen. müd. - hüsamettin ender*
  universiad org. kom. bşk. - yılmaz ayata
  izdeniz gen. müd. - ahmet seçer
  personel da. bşk. - mehmet kardaş

  ** bilindiği gibi dilara ersözlü, yolsuzluk iddialarıyla görevinden alınmıştı.. ancak yolsuzluk döneminde yön. kur. bşk. olan ve aynı belgelere imza atan hüsammettin enden hala makamında oturmakta.. bu da ilginç tabi.. gerçi ilginç değil.. dilara ersözlü piriştina'ya daha yakın birisi olduğu için direk infaz edildi..

  bu güzel icraatları yapan başkanımızın bir anektodunu daha nakletmeden geçemeyeceğim.. geçtiğimiz günlerde bizzat aziz kocaoğlu'nun talimatıyla ilginç bir uygulama başladı.. başkanlık katında çalışan sekreter ve hizmetlilerin işten çıkarken üstlerinin aranması.. bu çağdışı ve çalışanını hırsızlıkla itham eden uygulamaya başlayan aziz bey'e en iyi cevabı 4 sekreter birden istifa ederek verdiler..

  an itibariyle belediyede her şey durmuş durumda.. universiad'a 1 seneden az zaman kala gidenlerin yeri dolmadı, kalanlar ise stresten çalışamaz hale geldi.. tüm belediye "bugün hangimiz?" düşüncesiyle felç olmuş durumda..

  tüm bu olayların arkasındaki "aziz kocaoğlu, alaattin yüksel* ve deniz baykal" triosu hakkındaki gerçek görüşlerimi şu satırlara dökmek isterdim ama uçmak için daha çok gencim..
 • son ayarını akp'den alan süper profosyonel belediye başkanımız.. bilindiği gibi üniversiad'ın komite başkanı rahmetli ahmet piriştina'ydı.. kendisinin ölümünden sonra bu başkanlık aziz beye geçti.. aziz bey sorumluluğun ağırlığını kaldıramadı ve ilk iş olarak başkanlığı mehmet ali şahin'e devretti.. ve son olarak.. mehmet ali şahin de taha aksoy'a.. evet taha aksoy.. yani piriştina'nın son seçimdeki en büyük rakibi.. piriştina'nın izmir için götünü yırtarak aldığı olimpiyat bayrağını aziz bey alıp onun siyasi rakibine verdi.. gerçekten içler acısı.. aziz değil aciz kocaoğlu'nu bir an önce görevi terk etmeye davet ediyorum.. bıraksın o koltuğu.. akp gelsin.. hiç olmassa siyasi rakipleridir deriz kendimizi avuturuz.. 5 ayda piriştina'ya mezarında parendeler attırdınız be.. yazıklar olsun..