• dindar gözüken 70'likler gibi çocuklara cinsel istismar yerine, nesin vakfı'nda insan gibi yaşama şansı sunduğu için bile dirisinde görmediği saygıyı en azından ölüsüne hakeden insandır. hani islamda ölü arkasından konuşulmaz ya, siz büyük islam alimleri bunu iyi bilirsiniz ya, öldüğünüzde götünüze girecek pamuğu en azından şimdilik gözünüzden çıkarın, doğru bakmayı bilin.
  • ''hayatim suresince boyum kadar kitap yazdim ama beni sevmeyenler buna da mazeret bulup -onun zaten boyu kisaydi- diyebilirler.'' demi$ bir vakitte..
  • 20'den fazla kitabını okudum. 22 veya 23 emin değilim. dine laf atan satır hatırlamıyorum. devleti ele geçiren deliler, kasaptan manavdan kaçan memurlar, koca bir halk hatırlıyorum kitaplarında... din hatırlamıyorum.

ömrünü müslümanlığa laf atarak geçirdi diyen, ölüsünün resmini koyup aklınca küçük düşürdüğünü, aklınca fikir yürüttüğünü, aklınca bişiler yaptığını sananlar... hangi kitapları okudu yahu?
  • meşhur bir laf vardır. "kişiyi nasıl bilirsin, kendin gibi" diye.
    şimdi aziz nesin'in vefatından sonra çekilmiş fotoğrafını paylaşmaktan beklenti nedir?
    "aaa ölüye bak, ne kadar çirkin bir ceset, puuu.. bitti benim gözümde aziz nesin" denmesini beklemek. niye çünkü kişiyi kendin gibi bilirsin. zannedersin ki böyle ceset fotosu paylaştığında senin gibi görünüşe, vücuda tapan kişiler anında çark edecek. çünkü herkesi kendin gibi zannedersin. dönek, beyinsiz filan.

oysa ki aziz nesin kemiksiz 30 kilo ettir lan. onu aziz nesin yapan 160 cm'lik boyu değil ki? senin neye benzediğini bile bilmediğin bir beyin taşıyordu adam. üst üste koysan adamın boyunu aşacak kadar kitap yazmıştı. bugün otursam ben de 2 metre uzuluğuna erişecek kitap yazarım. ama aziz nesinin yazdığı tek bir sayfayı yazabiliyor olsaydım "şu dünyada bir şey yapabildim" derdim. bir şey yap met yani. yok olmak istemiyorsan bir şey yap.

bunun aynısını atatürk için de yapıyorlar. dönüp dönüp naaşının fotolarını gösteriyorlar. ulan herkesi kendiniz gibi nekrofil mi sanıyorsunuz. herkes sizin gibi ölü sevici mi? al bak ne demiş adam "benim naçiz vücudum elbet birgün toprak olacaktır. ama türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" adamın derdi vücudunda değil. vücuda getirdiği cumhuriyeti dert etmiş kendine. bizim de derdimiz tam da bu. yoksa aziz nesin ölmüş, atatürk ölmüş, olabilir. herkes doğar, herkes büyür, herkes ölür.

ama herkes gerçekten yaşayamaz.

gerçek aziz nesin budur. nesin vakfı çocuklarıyla oturan adamdır.
    http://www.evetbenim.com/…in_vakif_cocuklariyla.jpg
  • otobus filmi icin soyle bir yorum yapmistir:

- bu film cok sacma, ben milletimi bilirim, o kadar turk bi otobuste isvecin ortasinda 1 hafta kalacak ve disari bile cikmayacaklar, o kadar zamanda o turkler disari cikar 3 5 sarisin hatun dudukler 2 de kebapci dukkani acarlar.
  • - " türk toplumunun mizaha olan ilgisi sizce zekasindan mi ileri geliyor?"
    - " ne zekasi? bu milletin yüzde doksan biri 82 anayasasi'na evet demistir. geriye kaliyor yüzde dokuz. hadi biraz iyimser olalim, ama yüzde altmisi aptal bir milletiz." * *
    bu cevaptan sonra rahmetli mahkemeye verilmistir, "yapmayin, etmeyin. eger mahkemeyi ben kazanirsam sizin aptalliginiz mahkeme karari ile tescillenmis olur" dediyse de alingan insanlarimiza söz dinletememis, mahkemeye verilmis ve sonucta da mahkemeyi kazanmistir.
    türkiye ye en az üc dört beden büyük gelen bir yazar. topragi bol olsun.
  • "yarın, öbür gün bu dinciler iktidara gelip imam hatipten yetiştirdiği talebeleri yargıç, avukat, hekim, mühendis, belediye reisi gibi devletin her koluna atayıp, en son bu talebeleri harbiyeye sokarak orduyu ele geçirip devleti her koldan kuşatacaklar. ama şu an kimse bunun farkında değil."

yıl 1993, aziz nesin..
  • aziz nesinle yapilan bir roportajdan ogrenmi$tim:bir ara buna yonelik tehditler artinca apartmanin onune bir tane polis memuru yolluyorlar koruma ayagina.derken birkac gun sonra apartmandan cikarken polise soruyor 'neden bekliyorsun burada' diye.polis de '$u yan apartmanda aziz nesin diye ya$li bir adam var,onu korumak icin bekliyorum' diyor.bundan sonra hicbir zaman koruma istememi$ devletten..
  • turkiye sartlarinda ecelinden olebilmesinin buyuk basari oldugunu dusundugum buyuk yazar
  • politik ve edebi yönleri üzerine çok söz söylenmiştir. onun üzerine bize laf düşmez fakat ben en çok öykülerindeki ince esprileri severdim.
    sanırım babıali canavarı adlı kitaptaydı. şöyle bir cümle geçer;
    "teşbihte hata olmaz. nasıl şeytan camiye girmezse, polis de kütüphaneye girmez diye arandığım zamanlarda sürekli kütüphanede birşeyler okuyarak vakit geçirirdim"
hesabın var mı? giriş yap