• boyundan 2 kat fazla kitap yazmis adam. caliskanlik ve cimrilik abidesi. erdem timsali. (gidin catalca'ya gorun cocuk cennetini) (bkz: cennet)
  • turkiyenin degerini bilmeden kaybettigi binlerce insandan biri
  • turkler salaktir
    diyebilecek kadar cesurdu
    olaganustu gelishmish gozlem gucu
    acimadan sarfettigi kelimeler
    az rastlanak konular
    yabancilashmish ve duyarsizlashmish tiplemeleri

bakinız : rifat bey neden kashiniyor
    damda deli var
    kor dogushu
    kazan toreni
  • gotumden yas gelinceye kadar gulerdik ssg nin dedigi gibi ama keske .....
  • bir temmuz sabahi olumunu metroda fransizlardan ogrendigim, olumu oralardaki fransizlari bile uzmus olan yazar. vakfinin bahcesinde gomuludur.
  • cumhuriyet turkiyesinin jim morrisoni.
  • otobus filmi icin soyle bir yorum yapmistir:

- bu film cok sacma, ben milletimi bilirim, o kadar turk bi otobuste isvecin ortasinda 1 hafta kalacak ve disari bile cikmayacaklar, o kadar zamanda o turkler disari cikar 3 5 sarisin hatun dudukler 2 de kebapci dukkani acarlar.
  • ''hayatim suresince boyum kadar kitap yazdim ama beni sevmeyenler buna da mazeret bulup -onun zaten boyu kisaydi- diyebilirler.'' demi$ bir vakitte..
  • ne oldugunu bilen insanlardan biriydi. hic bir zaman ne oldugunu saklamamis, bu yuzden yakilmak istenmis, turlu zamanlarda (ki hayatinin uzunca bi suresi) nezarethanede ve hapiste gecirmis, buna ragmen butun yapilanlara kizip cekip gimek yerine kalip insanlarin gozunu acmaya caba harcamistir. sagliginda gorup soyleyemedim bari buraya yazayim. sagol* aziz abi...
  • bunu istanbul'dan bir yere surecekler.karakola cagirip ''boyle boyle surecegiz seni.nereyi istersin,izmir'i mi bursa'yi mi?'' diye sorarlar.bu da:''izmir'i hic gormedim.madem suruyorsunuz oraya surun'' der.sonra tebligat gelir.bi bakar ki bursa'ya surulmu$.meger yanli$likla istedigi yere surmeyelim diye cagirmi$lar karakola..
hesabın var mı? giriş yap