• hayırlısı olsun dediğim olaydır. dna onarımı üzerine yaptığı çalışmalar üzerine 2 kişiyle beraber ödülü paylaşmıştır.

http://www.nytimes.com/…ancarn-nobel-chemistry.html

edit: öncelikle başlığı benden önce açan arkadaşı tebrik ederim. new york times okurken resmen son dakika haberi düşer düşmez buraya yazdım ona rağmen ikinci olmuşuz. kendisi ödülü veren jurilerden biriydi herhalde.

bununla birlikte aziz sancar ile ilgili çok önemli bir bilgi vermek istiyorum. kendisi mardin'in savur ilçesinde, okuma yazma bilmeyen 8 çocuklu bir ailenin çocuğu olarak doğmuş. ailesi eğitime önem verdiği için okulunu okumuş, üniversiteyi kazanmış.

işte aziz sancar gibi insanlara bakarak eğitimin ve cumhuriyetin önemini unutmamalıyız. herkese örnek olsun.
  • istanbul üniversitesi mezunuymuş. orhan pamuk'tan sonra üniversiteye ikinci nobeli getirmiş oldu.
  • gurur duyduran başarıdır.
  • uzun zaman sonra bir türk insanının nobel olması harika bir olaydır. helal olsun. bence çok çarpıcı bir olay. dna tamiri üzerine yaptığı araştırmalar ile ödüle layık görülmüştür. bravo bravo bravo..

küçük bir rica. akp döneminde gerçekleşmiştir esprisini yapmayın.
  • acaba ödül alan çalışması ders kitaplarımızda yerini alabilecek midir?
  • nobel odulunu alan ilk turk bilim insanidir, basarilarinin devamini dileriz. orhan pamuk'un zorla ve gorece bir sekilde degerlendirilip nobel odulu alisiyla, bilimsel bir calisma yapip kimya dalinda nobel odulu almayi karsilastirmaya bile gerek yok. oktay sinanoglu'nun kabul etmedigi bu odulu saymazsak kendisi turkiye tarihinde uluslararasi duzeyde elde edilmis en buyuk basariya sahiptir desek yeridir.
  • nası gururlandım anlatamam. böyle bilim ile ilgili büyük başarıların bir türkün elinden çıktığını görünce içimi bir umut kaplıyor.
    kendisini çok tebrik ederiz.
  • benimle birlikte herkesin aklındaki soru...

-iyi de aziz sancar kim amk ?

kabul edin olum...
hesabın var mı? giriş yap