şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
  • aziz yıldırım yokken galatasaray 39 senede 11 şampiyonluk aldı.

aziz yıldırım varken galatasaray 18 yılda 9 şampiyonluk aldı.

en çok galatasaray şampiyonluğu yaşayanlar 8 kez ile hakan şükür, bülent korkmaz, suat kaya. gün itibari ile aziz yıldırım 9 galatasaray şampiyonluğu yaşayarak en çok galatasaray şampiyonluğu yaşayan kişi olmuştur.

teşekkürler aziz yıldırım.

ahahahaha.
  • mukavemet sinavindan 35 puanlik 3. soruyu yapmadan erkenden cikip aman chelsea macina gec kalmayalim diye kosa kosa dolmabahce'den kabatas vapurunu yakalamak icin nefes nefese kalan bir tribun fanatigi idim 2007'de. deivid'in attigi golden sonraki 15 dakika tamamen hafizamdan silinmis, ama o gol olmustu ya varsin komaya gireyim diye dusunen bir sari lacivert asigi idim.

bugunse melo haric galatasaray'i kutlarken zerre uzuntu ya da sinir hissetmiyorum.

galatasaray'i surekli yenerek onlara ogrenilmis caresizlik kavramini yasatmistik ya hani, aziz yildirim da bizim, sari lacivertli camiamizin ogrenilmis caresizligidir.
  • yalıkavak marina'daki nusr-et'te yemek yenmektedir. girişin solundaki bekleme alanı saatler ilerledikçe dolar ve sıra iyice şişmeye başlar. bekleyenlerden biri de mehmet kocadon ve grubudur. o esnada kapıda bir hareketlenme olur ve içeriye her yana fışkıran egosu ile aziz yıldırım girer ve bekleyenlere bakmadan direkt ana kısıma yönelir ancak belli ki rezervasyon yaptırmamıştır. tam o esnada mekanın bir yetkilisi "aziz bey sizi bir kaç dakika barda ağırlayalım" diyerek durumu kurtarmaya çalışacakken aziz yıldırım adamın yüzüne bile bakmadan elinin tersiyle iter ve "siktir lan" diyerek arkadaşlarıyla beraber içeri girer. görevlide surat kireç gibi olmuştur. masa olmayan bir yerde durur ve yine kimsenin yüzüne bakmadan "şuraya masa koyuyorsun hemen" diye emir verir. en geç 30 saniye içinde masa gelir, yıldırım ve arkadaşları oturur. aradan bir kaç dakika geçtikten sonra nusret gökçe masaya kadar gelir, "başkanım arkadaş bir an şey yapamadı" falan diyerek kıvırır, başkanı öper ve özür diler. o anki ambians öyle gariptir ki neredeyse nusret zarfı çıkarıp aziz'e verecek ve ağam bu ayki haraç burada diyecek sanılmaktadır.

tanım: sert takılan abi.
  • puan karşılığı para kazanma sistemine karşıymış. doğru, kendisi para karşılığı puan kazanma sistemini seviyor.
  • hakkında fenerliler tarafından yazılan "yeter artık" temalı entry'ler en beğenilenlere giriyor. tamam zamanında ben de destekledim ama iş çığrından çıktı demiş mesela birisi.

arkadaşım;

bu adam 100 yıllık kulübünüzün adına şike lekesini sürdüğü zaman fenerbahçe taraftarı hapis çıkışında törenle karşıladı.

mahkemede galatasaray-sturm graz maçını izletti, fenerbahçe taraftarı bu ne ciddiyetsizlik demedi.

mahkeme+uefa+cas onaylı şikesine rağmen fenerbahçe taraftarı bu adamdan hesap sormadı.

aziz yıldırım bütün dünya bize komplo kuruyor diye mağdur rolü yaptı, fenerbahçe taraftarı peşinden gitti.

uefa çatırdayabilir dedikten sonra 2 yıl avrupa'dan men cezası aldı, fenerbahçe taraftarı bu adamı tekrar başkan seçti.

yargıtay hapis cezasını onadı, aynı gün fenerbahçe taraftarı tayyip'e yapılan gibi bir havaalanı karşılaması düzenledi.

ırkçılık yapan taraftarı basın toplantısına çıkarıp o muzu eboue'ye ırkçılık yapmak için değil, muslera'nın götüne girsin demek için salladım dedirtti, fenerbahçe taraftarı bunun yalan olduğunu herkesten çok daha iyi bildiği halde tepki göstermedi.

ali ismail korkmaz'ın adını kullanarak tişört satıp milletin gazını aldıktan sonra basın toplantısında hükümetimizin arkasındayız dedi, fenerbahçe taraftarı bu olaydaki saçmalığı anlatmaya çalışanlara "paralel", "fransız" gibi lakaplar taktı.

boşuna kıçınızı yormayın ben ne dersem o olur dedi, fenerbahçe taraftarı gıkını çıkaramadı.

bütün bu karıştırdığı haltlardan sonra avrupa'dan men edilen, üzerine şike lekesi sürülmüş formasına istediği paralara sponsor bulamayınca kutsal formamızı reklamla kirletmeyiz ayağına yattı, fenerbahçe taraftarı formanın arkasındaki eşşek kadar ülker yazısını görmezden gelip büyük başkan haklı diyerek yine arkasında durdu.

bu adamın yaptıklarının bu noktaya gelmesi sürpriz değil. daha geçen sezonun sonunda mikrofonu eline alıp tribünlere paralı köpekler dedi. bu bile o adamın o koltukta daha fazla duramaması için yeterli bir sebepken sırf fenerbahçe adına şike yapan şu adamın yaptıklarından ötürü takımınız ceza almasın, yırtsın diye her şeye göz yumdunuz. yeri geldi o meşhur fenerli çirkefliğine yattınız. adam da desteği bulunca diktatörlüğünü ilan etti.

uzun lafın kısası o "zamanında ben de destekledim ama" cümlesindeki "zaman" bu adama karşı durulması gereken zamandı. aklı başında fener taraftarı bile duygularını mantığının önüne koyarak bu adamın şike yaptığını bile bile, ne olursa olsun ama fener ceza almasın diye her şeye göz yumdu. bu adamın bunları yapabilecek seviyeye gelmesine en başta siz katkıda bulundunuz. şimdi de yaptığı her pisliğin sonuçlarına katlanacaksınız.
  • rijkaard'ın galatasaray'a geldiği sezondu. bursa'nın şampiyon bitireceği hani... galatasaray ve fenerbahçe önlerine geleni yene yene ilk yarının ortalarına kadar geldiler, orda birbirleriyle maç yaptılar. sonra ister rehavet deyin, ister başka şey, ikisi de 3 maç üst üste kazanamadı. hatta galatasaray 3 maçtan sadece 2 puan alırken fenerbahçe 0 çekmişti.

yanılmıyorsam eskişehir maçıydı. fenerbahçe yine yenildi diye ortalığı birbirine katmıştı aziz yıldırım. o haftadan itibaren fenerbahçe lehine hakem hataları bu sezonun ilk yarısındaki kadar ayan beyan yapıldı.

geçen sezon'un ikinci yarısının başındaydı. galiba devre arasında ersun yanal biraz fazla yüklenince kondisyona, futbolcuların şirazesi kaymıştı ilk 2-3 maç. bu durum, egemen'de sinire kesmeye neden olmuştu. saçma sapan bir pozisyonda hakemi fortlaya fortlaya itiraz edince kırmızıyı yedi daha maçın başında. fenerbahçe yenildi sivas'a, o hafta galip gelen galatasaray puan farkını iyice azaltmıştı. bu sefer aziz yıldırım değil, yaverleri basın toplantısı düzenledi. "fenerbahçe olarak hükümetimizin arkasındayız" ve "30 mart seçimleri var diye sesimizi çıkarmıyoruz" gibi iki futbolla alakasız ifade kullanıldı bu basın toplantısında. ardından seri hakem hata... pardon, seri galibiyetler geldi...

geliyoruz bugüne... sezon başından beri uydurma penaltılar ve ilginç hakem hatalarıyla(!) en az 10 puan kazanmış bu takım, bir maçta son dakika golüyle yenildi diye yine hakem hedef gösteriliyor. bu hakem falan değil, anlayın. bu açık açık "benim takımımı yeterince kayırmıyorsunuz!" çığlığı aziz yıldırım'ın.

ben merak ediyordum, acaba konya maçının sonucuna göre çıkar konuşur mu diye ama, konya'yı bile yeneceğine inanmıyor takımının. konya yahu, başında senin kovduğun aykut'un olduğu takım. gs'den 2 maçta 9 gol yiyen takım... bunu da yenemeyecekse, ne iş yapıyor ismail orda?

önümüzdeki hafta galatasaray-erciyes maçında ve konya-fb maçlarında çok fahiş hakem hatası ısmarlamıştır bu çıkışıyla aziz yıldırım.

aziz efendi'nin sözlerini ciddi anlamda uygulamaya kalkarsak, yakında fenerbahçe maçlarını yönetmesi için aziz yıldırım eline düdüğü alıp kendisi inecek sahaya. çünkü her puan kaybında ortalığı ayağa kaldırıp "hakem hakem" diye ağlıyor kendisi ve yardakçıları.

6 pastan da hakem mi kaçırdı golü?

10 metreden bomboş kaleye değil de stadın dışına da hakem mi vurdu?

son dakikada kontrayı da hakem mi attı size?

türk futbolunun kanseri işte... ne eksik, ne fazla...
  • kari kiz sikiyor diye bir hocayi gonderip, yerine takimi sikip atan bir hocayi getirmis kisi.

kuklaci dururken kuklaya kizmanin bir anlami yok.
  • four four two dergisinin son sayısında salih uçan röportajında okuduğum üzere; roma'nın 1 antrenör'ü salih uçan'dan baklava istiyor. salih'de alper potuk'a söylüyor. fener roma maçına giderken alper 1 tepsi baklava alıp roma'ya götürüyor. aziz baklavayı görüyor, alper'e kızıyor. alper salih'e götürdüğünü söylüyor. bu sefer başkan salih'e fırça atıyor. aklın baklavada mı kaldı diye.

lan oğlum baklava lan baklava. bu kadar eften müften şeyler için insan insanın kalbini kırar mı ya ?

tanım: kötü insan.

edit: ismi lazım olmayan gencin 1 tanesi beni bu entry'im için aşağılık olmakla suçlamış. yalan söylediğimi olayı çarpıttığımı ima etmiş. niye bu kadar alındığını bilmiyorum ama onun gibi düşünen başkaları varsa, aşağıda röportajın linkini ve baklava bölümünü bulabilir.

http://spor.internethaber.com/…a-sitemi-202771.html

--- spoiler ---

sana neler soruyorlar?

hepsi istanbul’u biliyor. çoğu gitmiş, beğenmiş. türk kızlarını soruyorlar en çok, güzel olup olmadığınızı soruyorlar! türk yemeklerini soruyorlar bir de. mesela bizim ikinci kaleci benden baklava istedi. fenerbahçe’yle oynayacağımız hazırlık maçından önce alper potuk’u aradım. o da gelirken yanında kocaman bir tepsi baklava getirdi. aziz yıldırım onu kucağında baklava tepsisiyle görünce kızmış. o da “salih’e götürüyorum” demiş. başkan maçtan önce yanıma gelip “bu ne oğlum? burada aklına baklava mı geliyor? yapma böyle şeyler!” dedi.

--- spoiler ---
  • ilk defa, "bildiklerimi anlatacağım" dediği zaman doğan çocuklar, pazartesi günü ilkokul birinci sınıfta ikinci döneme başlayacak amk. bir anlatamadı gitti.
  • ali senvari davranislara girmeye basladi. gorevden ayrilacagini dusunmedigim kisi. demedi demeyin.