6815 entry daha
  • şike yapmıştır, net. yıllardır sürekli lafı edilen ama kimsenin cesaret edip açıkça söyleyemediği veya kanıtlayamadığı olaylar bugün kanıtlanıp tescillenmiştir.
    alt tarafı bir klüp başkanıdır ve nihayetinde iş adamıdır. klüp başkanlığı tüccarlar tarafından ticari itibar edinme, isminin reklamını yapmak için kullanılır. kimse babasının hayrına klüp başkanlığına gelmez. çevremizde bu kadar haksız şekilde ceza evinde yatan insan varken bu insan için bu kadar üzülen insanları anlamıyorum.
    bir galatasaraylı olarak fenerbahçenin lig düşürülmesine karşıyım, bu şekilde ligin keyfinin çıkacağını düşünmüyorum. lig kupasının ise trabzonspora iade edilmesi gerekir.
  • şükrü saraçoğlu stadında düzenlenecek şampiyonluk kutlamalarında, kupayı kaptan emre'nin elinden alacak başkan.

gerek güçlü kişiliği, gerekse de üstün karakter özellikleri ile, türk sporunun bu en büyük ve ulaşılmaz adamı o kadar çok doğru iş yaptı ki, takımlarının kazandığı her kupayı fazlası ile hakediyor.

umarız, suçsuz yere bir kez daha ceza evine girmesine gerek kalmaz.
  • şike yaptığı için bir insanın cezaevine girecek olması çok saçma bir şey. bu adamı ömür boyu spordan men et tamamdır, biter iş. hapis çok ağır geliyor bana. adam mı öldürdü kafasında da değilim. sadece şikenin cezası hapis olmamalı. bu adamı spordan uzak tut. yönetici olarak boşver taraftar olarak bile o stada giremesin sorunu halledersin.

bazı adamlar vardır o adamların suçsuz olduklarına inanmam ben. tayyip erdoğan da böyledir. istediği kadar kendisini savunsun, yapmadım desin gözümde bellidir bu adam. aziz yıldırım, mehmet ağar, sinan engin, haluk ulusoy, fatih terim biraz daha kassam baya isimler sayarım sanırım. bu adamlar bana ben suçsuzum demesin. bıraksınlar bu işleri. az ya da çok bulaşmışlardır.

aziz yıldırım nereye saracağını şaşırdı. mehmet ağar'ı ziyaret etti, başbakan, cemaat, atatürk bi'dolu şey söyledi. derdi şu olabilir; kendisinin ne haltlar yediğini çok iyi biliyor ama bunlar fenerbahçe özelinde değil, türk futbolunda varolduğunu bildiği için ve sadece kendisi ceza aldığı için sindiremiyor sanırım.

her şeyi bi' kere bırakırsak bir insan sırf şu olay yüzünden bile spordan uzak tutulmalı.
  • bu sefer sanırım gerçekten kurtuluyoruz. umarım yerine centilmen bir başkan gelir de şu ali şen dönemiyle başlayan gerilim bir nebze düşer. bence abdullah kiğılı veya ali koç'a yakışır o koltuk. diğerleri ancak kukla olur.
  • hapiste resmi başkanı yönetecek, hapisten çıktığı gibi fenerbahçe'nin başkanı olacaktır. çünkü tüm camiasını büyük travmalar sonunda doğrudan azizbahçe camiası haline getirmiştir.

değil şike, ülke bombalasa taraftarı aynı rte fanları gibi takıntılı şekilde arkasında duracaktır.

tekrar ediyorum ölene kadar başkan kalacaktır. çok şükür.

not: galatasaraylıyım.
  • kendisinden fenerbahçeliler istemediği sürece kurtulamayız. yasal engel yok ise hapisten çıktığında fenerbahçe aş'ye yönetici olup işleri oradan yönetebilir. kukla bir başkan bulurlar, aziz de ceo mu olur artık ne sıfatla olursa perde arkasındaki başkan olarak istediğini yapabilir.

ama dediğim gibi yasal bir engel yok ise.
  • şike yaptı vs diye konuşanlar, bence asıl şikeyi yapanlardır...

--- spoiler ---
    bütün renkler aynı hızla kirleniyordu, birinciliği beyaza verdiler
    --- spoiler ---
  • futbolculara yaptığı bi nevi "veda" konuşması ve videosu: http://lsu.pw/wzvda

edit: şuan fb tv'de de yayınlanıyor...
  • hapse girecek olan fenerbahçe başkanı. şike yaptı yapmadı hep tartışılacak. kimilerine doğru kimilerine göre haksızlık yapıldı denecek ama türkiye'de asıl sorun zamanı gelince insanların koltuklarını veya iktidarlarını devretmemeleri. bir şeyin başkanı olunduğu zaman ölene kadar hep başkan olunmalı görüşü hakim. aziz yıldırım 16 senedir başkan. aslında bu işin normali 8 senedir. 8 sene başkan olup koltuğunu devretse belki bugün onun hakkında sadece antipatikliğini fakat fenerbahçeye yaptığı büyük hizmetleri konuşurduk. futbol anlamında sportif başarı olmasa da diğer spor alanlarında,tesisleşme ve kurumsallaşma da büyük başarılar olduğu gerçek.

bu durum şu anki hükümetin başı için de geçerli. şu an cumhurbaşkanı olmak istediğine dair haberler dolaşıyor ve zannedersem adaylığını koyarsa seçilecek ama yine de halkın tümünü kucaklayacak bir cumhurbaşkanı olamayacak. hakkında olan yolsuzluk ve rüşvet iddiaları olsun otoriter ve kutuplaştırıcı tavırları olsun hem halk hem de uluslararası camia da tepki ile karşılanıyor. fakat kendisi 3 dönem kuralı yerine 2 dönem kuralı getirseydi ve cumhurbaşkanı adaylığını koysaydı sonrasında o zaman belki hakkında bu kadar iddialar dolaşmayacak ve yüzde 50 hatta üzerinde oy alarak sıkıntısız, baş ağrımasız cumhurbaşkanı olacaktı.

önemli mevkilere gelen insanlar bencilleşmemeli ve bu konularda batı dünyasını örnek almalıdır. zamanı gelince başbakanlar ve başkanlar görevlerinden isteyerek ayrılıyorlar. yeni insanlara kapılar açıldığı zaman o zaman durumun daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.
9828 entry daha
hesabın var mı? giriş yap