şükela:  tümü | bugün
 • http://www.gazeteport.com.tr/…_rekor_ceza_istenecek linkindeki haberde geçen iddiadır..

  haber şöyle;

  "savcı berk'in ekim ayı sonuna kadar iddianameyi tamamlayıp mahkemeye sunacağı öğrenildi. iddianame, yeni kurulan istanbul 15., 16. veya 17. ağır ceza mahkemelerinden birine gönderilecek. mahkeme, 15 gün içerisinde iddianamenin kabulü veya reddi yönünde bir karar verecek.................yaklaşık 130 kişinin 'şüpheli' sıfatıyla ifade verdiği soruşturmada yaklaşık 80 kişi hakkında 'sanık' sıfatıyla dava açılacak..........................fenerbahçe başkanı aziz yıldırım hakkında yaklaşık 87 yıl hapis cezasının istenmesi bekleniyor. diğer sanıklar hakkında da işledikleri suç oranında ceza istenecek."

  87 yıl ne demek lan!neye karşılık 87 yıl? asker mi vurdu?polis mi kurşunladı? yoksa ikiz kuleleri aziz yıldırım çökertti de haberimiz mi yok?
 • mesela mehmet ağar 5 yıl ceza aldı bu ülkede. devlet yöneticiliği döneminde binlerce faaili meçhul olan bir adam 5 yıl alıyor, birkaç maçı karşı takımın kazanmaması için gayrimeşru işlem yaptığı iddia edilen bir adam 87 yılla yargılanıyor.

  bu ülkenin hukuk kurumları, bu şekilde ülkenin esas sahibi olan vatandaşlarını, ülkede adalet olduğuna ikna edemezler. bir yerde adalet yoksa, o yer çürür.
 • ayıp lan adama...

  not: beşiktaşlıyım.
 • allah korusun, 87 sene sonra çıkıp yeni ihalelere girebilir. bu nedenle istenen bu ceza az. idam edilsin bence.
 • bir beşiktaş'lı olarak oha diyerek karşıladığım haberdir.

  beni bilen biliriz, bilmeyenler de zamanın ötesindeki entry'lerime bakabilir, aziz yıldırım'dan nefret eden ve fenerbahçe'nin her alanda başarısızlığını isteyen biriyimdir. ama bana bile oha dedirtmeyi balşardıklarına göre, düşünün bunun saçmalığını. 87 yıl hapis yese, iyi halden falan 60 yılda ancak çıkar adam, müebbet verin daha iyi. adı konmuş olsun.
 • suçlamaların, iddiaların, uydurma delillerin bağıra bağıra "ben siyasi amaçlıyım ve başka planlar için yıldırma, korkutma ve sindirme amaçlı kullanılıyorum" diye kendini açığa vurmasıdır.

  ihtilalle tüm memleketi komutası altına almak isteyen hatta alan adam-lar dışarda serbest geziyor bu ülkede.
 • koyu fenerbahçeli başbakanımızın fenerbahçe'ye bir rekor daha kazandırma çabası olarak görüyorum bunu.
  büyük başbakan, büyük fenerbahçeli.
 • sırf şike nedeniyle isteneceğine inanmadığım veya inanmak istemediğim hapis istemi... aziz yıldırım hakkında suç örgütü kurmak suçlaması da yapılmakta, zira ekonomik bir yanı bir tarafa, sırf şike suçlamasıyla 87 yıl istemek pek mantıklı gelmiyor...

  milyar dolarlar çalıp çırpan adamların elini kolunu sallaya sallaya gezdiği, baklava çalan çocukların yıllarca hapishanelerde süründüğünü görmüş bir halkın yadırgamaması gerek...

  (bkz: #25091843)
 • aklıma " büyük balık küçük balığı yer. " sözünü getiren haber.
  ne ilgisi var bilemedim?
  haa ben mi? ben planktonum.
  kendimden haberim yok ki, beni yiyenden olsun.
 • aziz yıldırım'ın bir kişiyi gasp ederken hürriyetinden yoksun bırakması, akabinde çeşitli cinsel saldırılar, mala zarar verme ve hakaret suçlarından suçlanmasına hemen hemen eş değer hapis istemi. gasp suçuna 15 desek, hürriyetinden yoksun bırakmaya 10 verseler, cinsel saldırı düzenlediği kişi ile (ki bu sistemdekiler kesin evlendirir ama biz es geçmiyoruz) 8 veriyoruz, mala zarar verme 2 dersek, hakaret 1 dersek 36 ediyor. birini öldürsün vahşice... 24 diyelim küsuratsız olsun 60 ediyor. var mı arttıran?

  bir kişiye 87 yıl hapis cezasının verilmesi-istenmesi olağan üstü bir durum. anders behring breivik bile 87 kişi öldürmesine rağmen 22 yıl ile yargılanıyor. varın siz düşünün.

  not: futbolun d sini bile bilmem. evet ofsaytı da bilmiyorum. ama varlığına inanıyorum...