şükela:  tümü | bugün
 • geçmişte askeri vesayete yakınlığı ile tanınan aziz yıldırım son dönemdeki konjonktürel değişikliklere iyi ayak uydurmuş ve akp vesayeti ile de yakın ilişkiler kurmayı başarmıştı.

  (bkz: rte ve aziz yıldırım'ın şike yolsuzluk işbirliği/#58852698)

  bu ilişkilerin dışında, son dönemde yürütülen fetö soruşturmasıyla birlikte, aziz yıldırım'ın başka bir güç odağı olan cemaat yapılanmasına da uzak kalmadığı ortaya çıktı.

  fetö'ye dair ortaya çıkan en önemli ilişkilerden biri fetö'nün yargı imamı osman karakuş ile aziz yıldırım ve şekip mosturoğlu arasındaki ilişki. tff tahkim kurulu seçimlerine dair aziz yıldırım'la konuşan şekip mosturoğlu, bu konuşmada tahkim dörde üç bizde derken kurula seçilen osman karakuş'u kendilerinden sayıyor ve yine osman karakuş'u kastederek "o sizin söylediğiniz isim" tanımlamasını yapıyordu.

  http://i.hizliresim.com/byjpk8.jpg

  fetö'nün yargı imamıyla kurulan bu ilişkinin dışında fetö üyesi olmakla suçlanan ve haklarında soruşturma açılan pek çok hakim ve savcı da bizzat aziz yıldırım tarafından başkanlık yetkileri kullanılarak fenerbahçe kulübüne üye yapılmış. yine aynı hakim ve savcılar aziz yıldırım ve şekip mosturoğlu tarafından fenerbahçe tesislerinde ağırlanmış ve defalarca maç organizasyonları yapılmış.

  http://i.hizliresim.com/5vjpmm.jpg

  http://www.yurtgazetesi.com.tr/…-yurtta-h43995.html

  http://odatv.com/…u-da-mi-gol-degil-0111131200.html

  maç organizasyonlarının da ötesinde söz konusu hakim ve savcılardan aynı masaya oturulup kağıt oynananlar da olmuş.

  http://www.hurriyet.com.tr/…da-flas-sozler-24639021

  ne var işte adam oturup kağıt oynamış diyecekler için aziz yıldırım'ın kurduğu bu tür ilişkilerden nasıl faydalandığına dair basit ve küçük bir örnek verelim.

  bochum dosyasına bakan sarıyer savcısı, dosyada adı geçen göksel gümüşdağ'ın da ifadesini almak ister. olayın basına yansıma endişesiyle adliyeye gidip ifade vermek istemeyen gümüşdağ şekip mosturoğlu ile iletişime geçer. ve sonuç olarak şekip mosturoğlu aracılığı ve de aziz yıldırım'ın ricasıyla göksel gümüşdağ'ın ifadesi adliye dışında alınır.

  http://www.nationalturk.com/…ginc-gorusmeler-92771/

  tam bu noktada türk hukuk tarihinde bir ilke imza atılarak yargıtay kararı sonrası mahmut uslu'nun ifadesiyle erdoğan'ın verdiği söz üzerine alınan yeniden yargılama kararında yeniden yargılama ve beraat mütaalası veren savcı abdullah mirza coşkun'un da fetö kapsamında açığa alındığını ve yargılandığını belirtmekte fayda var.

  http://www.medyatrabzon.com/…et-istendi-216930h.htm

  bunların dışında şike davası sürerken nihat özdmir'in gülen cemaatine yönelik açıklamalarını da gözden kaçırmamak lazım.

  http://haber.sol.org.tr/…t-mensubu-var-haberi-55326

  yine ülkerspor fenerbahçe ilişkisi de irdelenmesi ve sorgulanması gereken bir diğer ilişki. fethullah gülen'in pek çok konuşmasında kendi takımı gibi bahsettiği ülkerspor'un fenerbahçe ile birleşmesi ve ülker grubu'nun aziz yıldırım döneminde kulübe 300 milyon lira'nın üzerinde kaynak aktarması sorgulanması gereken konular. ülker ailesinin üçüncü nesilden üyesi ve fenerbahçe eski yöneticisi ahmet özokur cemaat akp tartışmaları sırasında cemaatten yana net bir tavır koymuştu.

  http://odatv.com/…in-hakaretleri-mi-0705151200.html

  edit: linkler güncellendi
 • hayırdır fetöcüler? adaleti sizlerden mi öğreneceğiz artık?

  bir eziksaraylı sayıklaması. git de hocan bir öpsün üflesin seni :)
 • ülkerin para aktarmasına yönelik, türk telekomun gs'ye 450 milyon lira aktarması da aynı mantıkla incelenebilir.

  boşuna sağdan soldan fenerbahçe'yi feto ile birleştirmeye çalışmamak lazım. bizzati fetonun kendisi vaaz veriyor bütün gs'ye , adam gelmiş burada, ıdısının dıdısının dıdısı aziz yıldırıma selamün aleyküm demiş, o zaman fener fetocu. vay amk
 • dua ve himmet ile galatasaray'ı ayağa kaldıranların aziz yıldırım'a bok atma girişimi.

  fetö savcıları.. fetö soruşturması.. bla bla.

  ulan adam sizin teknik kadroyu karşısına alıp vaaz veriyor. galatasaray'ı ayağa kaldıracağız diyor. biz diyor.

  adam hala gelmiş fetö aziz iş birliği diye bik bik ötüyor amk.

  cemaatin içindeki adamlar, ilk darbeyi fenerbahçe ve aziz vurdu diyor. fetö mağduru komutanlar, fetö ilk sarı lacivert duvara tosladı diyor. cemaatin zamanın ikinci imami her takımdan adamlar vardı ama fenerbahçe'den yoktu diyor.

  ama tabiki de bir sözlük yazarının 3-4 linkle anlattıkları daha doğrudur.
 • aziz , şekip , mahmut üçgenine kulluk eden gafil zihniyetin goygoylarına prim vermeyin artık yahu .. türk futbol tarihinin en başarılı kadrosundan bahsediyoruz . hani dünya kupası 3. sü falan olmuş olan . dikkat ederseniz uefa ve süper kupa demedim . onları söyleyince kuşların anaları sikilmiş gibi oluyor ..
 • tsk'nın komutanlarını ve paşalarını şahit göstermeye çalışan arkadaşlar şunu unutmasın; aziz yıldırım'ın sahte olduğu iddia edilen çürük raporu, ne hikmetse dava konusu olduğu an, bu ülkenin en sağlam arşivlerine sahip tsk arşivlerinden kaybolmuştur.

  bugün delillerin sabit olduğu şike davasıyla hiç bir alakası olmayan ergenekon ve balyoz gibi kumpas davaları üzerinden şikeyi aklama gayretine düşen saygı değer paşalar bir zahmet o raporun tsk arşivlerinden nasıl kaybolduğunu da açıklasın.

  ama aslında haklısınız. askeri vesayet döneminde yaptığı nato işleriyle komutan ve paşalarla yakın ilişkiler kuran, ve o dönem bir yanında kuvvet komutanları bir yanında genel kurmay başkanıyla maç izleyen aziz yıldırım'ı düşününce çok da yadırgamamak lazım bu sahip çıkma durumunu.
 • hayır bir takım tutmuyorum, fakat fenerbahçeyi tutmadığıma her türlü oysaft kararından daha eminim - her türlü ofsayt kararı bana göre yeterli sevgi saygı çerçevesinde sizin istediğiniz gibi mesela. düz sikimde değil futbol.

  işte aziz yıldırım'ın cemaatsel ilişkisi olmadığına hepsinden daha eminim.

  üzecek ama, aziz baba ne cemaate ne çomarın çobanına, ne dandirik ülkemize pabuç bırakır. hep beraber tiksinsek de değişmeyecek bir gerçek bu.