şükela:  tümü | bugün
  • aziz başkanım

ben bir beşiktaş taraftarıyım. ancak 18 şubat 2010 lille osc fenerbahçe maçı'nda futbolcunuz olan daniel gonzalez güiza'nın futbol oynama becerisini gördükten sonra, ona verdiğiniz paranın onda biri ile seve seve fenerbahçe'de ve de en az guiza'nın futbol yeteneği seviyesinde oynayabileceğimi size memnuniyetle bildirmek istiyorum.

sorun para da değil. merak etmeyin her konuda anlaşırız. siz yeter ki benim futbol yeteneklerimin guiza adındaki futbolcunuzdan aşağı kalmadığını bilin ve bana inanın.

cevabınınızı en kısa sürede bekliyorum.

en içten saygılarımla.

imza: balıkçı filozof

ps: ekşi sözlükteki danile gonzalez guiza başlığa bakarsanız şayet, aziz başkanım, çoğu eşki sözlük yazarının da, ki aralarında ciddi sayıda fb taraftarı da vardır, böybu mektubun altına imza atacağına dair kanaatiniz güçleneceğinden adım gibi eminim.
  • sari lacivert renklere gonul vermis, gece gunduz demeden dunyanin neresinde olursam olayim hic bir macini kacirmayan, hep destek tam destek sloganini ilke edinmis bir fenerbahce taraftariyim. fenerbahce bugun her zamankinden daha guclu olmali ve tum dusmanlarina yikilmadigini, aksine daha da guclu bir sekilde ayakta durdugunu tekrar gostermelidir. bu ancak ve ancak sizin liderliginizde gerceklesebilir.

tipki dort sene oldugu gibi yine son macta sampiyonlugu kacirdik ve fenerbahceye gonul vermis taraftarlar olarak uzuntumuz cok buyuk. macin son dakikalarinda kamerada sizi goruntulediklerinde acik olan bir sey daha vardi ki aciniz ve uzuntunuz biz taraftarlardan cok daha fazla. eminim ki gerek siz sayin aziz yildirim, gerek yoneticiler, gerek teknik kadro, gerekse futbolcular su anda en buyuk uzuntuyu yasayanlarin basinda geliyor. son yillarin en iyi futbolunu oynadigimiz, 15-20 net gol pozisyonuna girdigimiz bir maci maalesef kazanamadik ve sampiyonlugu cok dramatik bir sekilde kaybettik. bir gol daha atabilseydik, direkten donen, cizgiden cikarilan toplarimizdan birisi gol olsa idi bugun cok farkli seyler konusuluyor olacakti. butun bir sezonun emegini, atilamayan bir gol yok etmis gibi gorunse de gercekler oyle degil.

fenerbahcem, tum rakiplerinin haftalar once havlu attigi; sampiyonlugumuzun engellenmesi icin her turlu cirkefligin, turk futbol tarihinde gorulmemis kulupler ve taraftarlar arasi ittifaklarin olusturuldugu bir ortamda son macin son dakikasina kadar asilce terini son damlasina kadar akitti. bugune kadar fenerbahce’ye sike, mac satinalma gibi adice iftira atanlarin bugun hangi yuzle sokaca cikacagi merak konusudur. kirli elleri ile fenerbahce’ye bulastirmaya calistiklari pislik kendi ellerine, yuzlerine bulasmistir. bugun fenerbahce’nin sampiyonlugu kaybetmesiyle atilan sevinc naralari, cigliklar ve cosku sunu cok acik sekilde gostermektedir. uc yada dort buyuk yoktur, tek buyuk vardir o da fenerbahce’dir.

buyuk fenerbahce’nin mimari sayin aziz yildirim ve degerli yonetim kurulu uyeleri; gece gunduz demeden fenerbahce’ye hizmet ettiniz. rakipsiz butcesi, stadyumu, tesisleri, amator branslar dahil tum alanlardaki sayisiz basarilari ile fenerbahce’yi tum rakiplerinin kiskanclikla izledigi noktaya tasidiniz.

bugun tum taraftarlardan cok daha uzgunsunuz. fenerbahce’nin kacan sampiyonlugundan sonra tum fenerbahce dusmanlari ilk dakikadan itibaren size amansiz bir saldiri baslatti. istifa etmeniz icin medyada kampanyalar yurutulmeye basladilar. bunun sebebi cok aciktir, fenerbahce’nin basarisini hazmedemeyen, gucumuzden korkan dusmanlarimiz her firsatta oldugu gibi yine sizi yipratmaya ve karalamaya calismaktadir.

ben sagduyulu bir fenerbahce taraftari olarak en basta sizin, tum yonetim kurulunun, teknik kadro dahil olmak uzere futbolcularimizin tipki sampiyon olmus gibi gorevinin basinda, oncekinden cok daha dik, birlik ve beraberlik icerisinde gorevine devam etmesini gonulden istiyorum. tum sagduyulu, akli selim fenerbahce taraftarlarinin da benimle ayni goruste oldugundan eminim.

sozlerimi islam cupi’nin sozuyle noktaliyorum: ”fenerbahçe'nin büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte. adı konamaz.”
  • bir galatasaray taraftarı olarak kalması için altına imza atmak istediğim mektup'dur. kalsın ki, dün akşamkine benzer nice neşeli günler yaşayalım. yaptıkları yapacaklarının teminatıdır.
  • öncelikle bi daha brezilyalı falan alma bu takıma. sırf gol kralı olmuş diye kazma ve kalın adamlara da dünyanın parasını verme. iki de bir soyunma odasına gidip futbolcuları tehdit etme..al yılmaz vural gibi bi psikopat o sıçsın ağızlarına, sen başkansın taş yerinde ağırdır otur öle. son olarak sıkma canını..takıma bir iki çakı gibi adam aldın mı tamamdır bu iş. bi gol girseydi dün son dakikalarda seni dünyanın en süper başkanı olmadı diye en boktan adamı ilan edenlere de inanma..
  • başkan,

tuttuğu takım trabzonu yenemeyip şampiyonluk şansını beşiktaşa bırakırken; bir de üstüne beşiktaş gol attı sanarak sevinen taraftarlarına, "el siki" ne manaya geliyor bir zahmet anlat istiyorum. öyle git gideceksen.
  • bir fenerbahçe taraftarı olarak kalması için altına imza atmak istediğim mektuptur. kalsın ki, dün akşamkine benzer nice neşeli günler yaşasın galatasaraylı arkadaşlar. kalsın ki, galatasaray - beşiktaş taraftararı kendilerini fenerbahçe'nin şampiyonluğu kaçırmasıyla avutabilsinler. averajla 3. - 4. bitirdikleri ligde fenerbahçe'nin şampiyon olmaması tek tesellileri olsun.

kal başkan ki, lige, avrupa'ya, kupa'ya ne kadar erken veda ettiklerini, tüm spor dallarında yerle bir olduklarını göremesinler.
  • sevgili başkan,
    haberleri aldık. aranızda alınan arkadaşlar varmış. hatta "3. 4. olmuşsunuz. averaj el siki böhühühüh"(ağladıkları için buralar pek anlaşılmadı) falan diyorlarmış. sanmayın ki biz siz şampiyon olamadınız diye seviniyoruz. beraberlikten sonra boynunuzu eğip soyunma odasına gitseniz bunlar olmayacaktı emin olun. ama siz şampiyon olmuş gibi sevinince tutamadık kendimizi, ne yapalım. böyle ezikçe, taşşak geçile geçile 2. olacağıma 10. olmayı tercih ederdim açıkçası.

öptüm, bye :)
  • sayın başkan;

en kötü süreçlerinizde dahi renkler uğruna arkanızda duran, en azından aleyhinizde konuşma olan yerden uzaklaşan milyonca taraftardan biriyim. renklerin sarı laciverte büründüğü yerde biz olduk hep. yıllardır yaptığınız her yanlışı; evet buna soyunma odası basmanız, hakem tehdit etmeniz, sağa sola saçma saçma giderler yapmanız, gelene geçene ha hu yapmanız, pierre ven hooijdonk ve zico yanlışlarınız, "aykut burada alex nerede" diye bağıran taraftara maçın ortasında sahaya inip fırça çekmeleriniz "kendi işinize bakın siz terbiyeli olun" bilmem ne diye yaptığınız yanlışlarınızı ama öyle ama böyle bir şekilde sineye çektik. yıllardır verdiğiniz sözlerden hiç birisi gerçekleşmedi sportif anlamda. fakat kulak arkası ettik. 3 temmuz'da bizde bıraktığınız son damla sevgiyi de öldürmüş olmuştunuz. ancak halen bazı yapılanma hizmetlerinizden dolayı size olan saygımız az da olsa vardı. dün de, size dair içimizde kalan ufacık saygıyı da kendi ellerinizle öldürdünüz, diri diri yaktınız.

siz bu kulübün sahibi değilsiniz. bu kulübün gerçek sahipleri taraftarlardır. siz rezilliklerinizle yüzünü kızarttığınız taraftarınızın elindeki tek ve en büyük değeri kendi ellerinizle astınız.

alex, inançlarımın en büyüğüdür. bu inancıma böylesine bir terbiyesizlik yapmaya hakkınız yoktu.

seviyeli yazımı bırakıyorum zira bayar.

ulan biz fenerbahçe'yi, hani kendi dükkanınmış gibi yönettiğin, içinde; ona buna kabadayılık yaptığın bu fenerbahçeyi senin yüzünden son 3-4 yıldır sadece alex için izliyorduk! ben şahsen 5-6 yıldır fenerbahçe'li değil alexsporluyum.

3 gün önce heykelini diktiğin adamı bu gün neye hizmet ettiği belli olmayan egolarınla yok etmeye kalktın. ettin de. niye? çünkü senin lejyonerin olmadı. çünkü senin kölelerinden biri olmadı. tivitıy tivitıy bilmem ne diye zırlayıp duruyorsun 20 gündür, senin bir kere teknik direktör diye başa getirdiğin adamın yaptıklarını görüyor musun? ha analiz edememiş olabilirsin bir ara içerdeydin. heh işte sen içerdeyken bu adam saçmaladı durdu başkan. anlıyor musun? senin yüzünden biz maç konuşamaz olduk ulan gelen geçen şike şike deyip durdu. formamızı lekelemeye kalktın sen formamızı. üstüne terin ayrı bir güzellik kattığı çubuklumuzu kırdın sen. paramparça ettin lan bizi farkında mısın?

çok yanlış yaptın. bittin sen. artık bir gram değerin yok benim gibi düşünen hiç bir fenerbahçe'li için. emin ol şu anda en koyu galatasaraylı, trabzonsporlu ya da beşiktaşlı bir insandan bile daha çok nefret ediyorum senden.
    manevi oğlun aykut denen insanı da al ve git, bir daha da uğrama renklerimize. gelme.

emeklilik günlerini daha fazla kendine sövdürmeden, huzurlu bir yerde geçir ve güzel güzel ölmeyi bekle başkan efendi. yoksa şükrü saraçoğlu net olarak başına yıkılacaktır cezamızın bittiği ilk gün.

tüm taraftar size kusmak için orada olacaktır ve ben de orada olmak için her şeyi yapacağım.

hoşçakalma. umarım en kötü şekilde fenerbahçeden ayrılırsın.

(bkz: #14795020)

(bkz: #18922399)

(bkz: #18958645)

bu da bonus olarak aykutla çıktığımız 3 ya da 4. maçta yazdıklarım. buyursunlar.

(bkz: #20021631)
  • başkan fener taraftarı çok şey istemiyor. takım mantıklı olsun istiyor. bir oyuncu istenmiyorsa gitsin.biri sakatsa kadroya alınmasın. hoca değiştiyse taktik değişsin oyuncu mevkisinde oynasın. kedi oyuncumuzdan nefret eder hale gelmeyelim farklı işleri yapan farklı oyuncularımız olsun. bir oyuncu alındıysa lisansı çıksın. bak başarı istemiyoruz yıldız istemiyoruz sadece mantık istiyoruz.zekamızla dalga geçilmesin istiyoruz..
  • selam aziz bey,
    çok tatlısın,şekersin,bi tanesin,en büyüksün sakın gitme ha.