şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  fenerbahçe’de ortalık karıştı, aziz yıldırım'a haciz şoku

  aziz yıldırım yönetiminin ‘kayışdağı projesi’ için çektiği 300 milyon liralık kredinin 250 milyon lirasının hesaplarda görülmediği öne sürüldü. yeni yönetim kredinin taksitlerini ödemedi, kefil olan aziz yıldırım, mahmut uslu ve tahir perek’in evlerine haciz geldi.

  fenerbahçe’de ortalık karıştı, aziz yıldırım'a haciz şoku
  aziz yıldırım yönetiminin ‘kayışdağı projesi’ için çektiği 300 milyon liralık kredinin 250 milyon lirasının hesaplarda görülmediği öne sürüldü. yeni yönetim kredinin taksitlerini ödemedi, kefil olan aziz yıldırım, mahmut uslu ve tahir perek’in evlerine haciz geldi

  fenerbahçe’de ortalık karıştı, aziz yıldırım'a haciz şoku

  fenerbahçe'de eski yönetim ile yeni yönetim arasında kredi savaşı başladı! işte iddialara göre yaşananlar: aziz yıldırım yönetimi, kongreden önce kayışdağı'nda yapılması planlanan kolej için bir bankadan 300 milyon lira tutarında kredi kullandı. yıldırım ile birlikte yöneticiler mahmut uslu ve tahir perek, söz konusu borç için şahsi kefaletlerini koydu.

  para hangi amaçla kullanıldı?
  kulüp hesaplarını inceleyen yeni yönetim, çekilen 300 milyon lira tutarındaki kredinin 50 milyon lirasının kasada olduğunu belirlerken, 250 milyon lirasının ise nerede ve hangi amaçla kullanıldığını öğrenemedi. yeni yönetim, kredinin taksitlerini ödemeyince, krediyi tahsis eden banka, kefiller aziz yıldırım, mahmut uslu ve tahir perek'in evlerine birer ihtar mektubu gönderdi.

  aziz yıldırım çılgına döndü
  ancak yine bir ödeme yapılmadı. zira eski yönetim, borcun yeni yönetim tarafından ödenmesi gerektiğini ileri sürdü. banka, borcun günü geçince kredi için şahsi kefaletleri bulunan aziz yıldırım, mahmut uslu ve tahir perek'in evlerine hacze gitti. işte tam bu noktada kıyamet koptu. bankanın, evine baskın yaparcasına haciz işlemi uyguladığı iddia edilen aziz yıldırım'ın büyük öfke yaşadığı ileri sürüldü. yıldırım'ın, "bunu bize yapanlarla hesaplaşacağım" dediği belirtildi.

  bu iş burada kalmaz
  borca kefil olan fenerbahçe'nin eski yönetici mahmut uslu, iddiaları doğruladı. uslu, "haciz yüzünden eşim sinir krizleri geçirdi ve ağladı. borçta bizim kişisel kefaletlerimiz var. bu yapılan büyük ayıp. aziz bey bu kulübe 20 yıl başkanlık yapmış, ben 17 yıl yöneticilik yapmışım. şimdiye kadar hangi kulüpte böyle bir şey görülmüş? bu iş burada kalmaz" açıklamasını yaptı.

  --- spoiler ---

  250 milyon lira kayıp diyorlar. bakalım olay nerelere varacak?
 • fenerbahçeyi bataklığa sürükleyip işin içinden öylece kurtulacağınızı mı sandınız bunlar daha iyi günleriniz artık arkanızda fenerbahçe camiası da olmayacak kim bilir daha ne dolaplar dönmüştür 550 milyon euro borç sadece sporcu maliyetleri ile açıklanamaz

  tanım: içimin yağlarını eriten haber
 • (bkz: reserved)

  ulan alti sifir attilar yine kayip trilyon davasina cevirecekler isi.

  muhasebecileri cagirin boyle bir iki tane daha varsa aziz yildirim fenerbahce icin bir daha hapis yatmis olur.
 • doğru olduğunu pek sanmıyorum ancak doğru ise kayıp 250 milyon ortaya çıkana kadar kesinlikle 1 kuruş ödemesin yönetim. para nereye nasıl harcanmış söylesinler ondan sonra ödemesi yapılır zaten.
 • ali koç henüz net bir açıklama yapmadı ama basında çıkan haberlere göre kulübün anasını sikmişler. etme bulma dünyası... yanlarına kar kalmaz umarım.
 • millet 3 ay kredi kartı borcu yatırmazsa en fazla telefonla arıyorlar.

  3 haziran seçimleri ile başkan olup 5 haziran tarihinde mazbata alan ali koç , 35 günde kaç taksit ödemedi de ihtarlar çekildi haciz memurları ev falan bastı ?

  kayıp vardır, doğrudur ancak haber biraz süsleme gibi.

  cevaben edit : 5-10 bin liralık kredi kartı borcu ile 300 milyonluk kredi bir tutulmuyor. ha anlamam banka haciz işlemlerinden ama 5-10 bin liralık borcu olan adamın evinden bu parayı çıkartabileceğini düşünmek daha mantıklı. neyse, hepi topu 30 gün içerisinde kulübün borcunu ödemediği sonrasında kefillere ihtar çekildiği daha da sonrasında evlere haciz gittiğine inanılıyorsa; inanmaya devam.
 • hakkında, 300 milyonluk kredi borcu ile x bir şahsın kredi kartı borcunu eş değer tutup, 3 ay ödemesen anca telefon açıyorlar kim niye hemen peşine düşsün bu olayın diyenlerin olduğu iddia..

  300 milyonluk kredi ile taş çatlasa 5-10 binlik kredi kartı..

  edit: sabit adrese haciz gönderme işleminin mantığını anlamayanlar var.. haciz işlemlerinde eve ya da şirkete adam yollamanın sebebi, borcu oradaki mallardan tahsil etmek değildir. amaç borçlu kişi ya da kişilere; bir an önce ödemeyi yapın, yoksa donunuza kadar alırım üstüne de rezil kepaze ederim demektir.

  misal, sadece birkaç sene önce beşiktaş'ın bir davası yüzünden ödemesi gereken miktarı tahsil etmek için, hayvani kamyonları akaretlere gönderip 3-5 pc'yi ve masaları kaldırmaya kalktı şirketin teki.. sen bjk gibi devasa bir şirketten alacağını, 3-5 pc'yi kaldırarak mı alırsın yoksa sabit alacaklarına el koyarak mı..
 • yalan haber olma ihtimali oldukça yüksektir. 300 milyonluk borç için eve gidilmez. evden alabileceğin şeyler sınırlıdır. önce malvarlıklarına gidersin vs vs

  bu gazeteciler kendileri hukuk bilmeyip ısmarlama haber yapıyorlar da kimsenin de az çok hukuktan anlamadığını düşünüyorlar galiba. resmen utandım haberi yapan için.
 • gelmiş lan. haberlerde gösteriyor. mahmut şebeği de kefilmiş. tam komedi.