şükela:  tümü | bugün
  • şurada görülen savunmadır:

https://pbs.twimg.com/…ia/bqg30p_cqaayzux.jpg:large

"bu tarla bir şeydir, nasıl söyleyim, yani maçla ilgili bir şey değil yani, 3 tane tarla var işte, ekinler diyor suya çıktı, ya kurban kesiyor gidiyor. her hafta da eyüp sultan' a gidiyordu. her hafta gidiyor, bizim burada konuşmalar da var. hocaya gittik mi, camiye gittik mi, ne yaptın, tamer beye söylüyorum; " ne yaptın, gittin mi, hallettin mi?" diyorum. camiye gidiyor, eyüp sultan’a kurban kesmeye. biz deplasmana gittiğimizde tamer bey gidiyor, eğer deplasmanda değil içeride ise beraber gidiyoruz, kurban kesiyoruz. şimdi buradaki konuşmada da yani bu şeyi, tarla işini; maçları, tarla maçları sürmek de dilek anlamında kullanıyorduk"

tamam kardeşim adil yargılanmadınız. haklısınız. en iyisisiniz. bebeksi bir masumiyetiniz var. her şeye tamam.

bir fener'li arkadaş çıkıp bana burada aziz başkan şunu demek istedi desin, ben de ikna olayım. her türlü saçma açıklamaya açığım. aziz yıldırım'ın dediğinden daha saçmasını zaten söyleyemezsiniz. bir açıklayın canınızı yiyim.
  • ılk defa gördüğüm şok savunma.

allah kabul etsin aziz basgan.
  • o kadar sacma bir savunma ki gercek olabilir.
  • cemaat olayinda en karli fener cikti.
  • hiç bir zaman unutulmaması gereken savunma. şike yapmadık diyen utanmazların suratına suratına vurulması greeken savunma.

kabul edilmiş tapeleri açıklamaya çalışırken ne de güzel sıvamış değil mi ?
  • başka başlıklarda şike yapmadıklarını anlatmak için fink atan fenerlilerin nedense yazmaya cesaret edemediği başlık.

nolur biraz da bu savunma üzerinden yazın nasıl şike yapmadığınızı.
  • lanet olsun dostum, iyi denemeydi.
  • fetöcü itlerin ilgi alanındadır. kurduğunuz alçak düzen sarı lacivert bir duvara tosladı. şimdi göz yaşlarınızı yavaşça yere bırakıp güzel güzel volta atın. hadi yavrum.
  • bahse konu savunmanın ilgili kısmı

organize şube ve savcılık benim suç örgütü lideri olduğumu söylemekteler. önce bunu söylememiz gerekir; ben bir suç örgütü kurmadım ve suç örgütünün de lideri değilim; böyle bir örgüt de yoktur. bunu daha önce de açıklamıştık.
    02.03.2011 günü saat 15.55 de aziz yıldırım – ilhan ekşioğlu arasındaki 1459 no.lu tape kaydı:

bu tapede görüldüğü gibi bana gelecek bir kişiden bahsediyorum. bu kişi dereağzı’nda boksörlere ait binanın ahşapları da dahil olmak üzere, stadımızın, topuk yaylasının ahşap işlerini yapan/yapacak olan hasan pınar’dır. yapılacak olan işleri kendisine vermek istediğimden ilhan ekşioğlu ile maliyet üzerine konuşmak istiyorum. tape dikkatlice okunduğunda bu iyice anlaşılmaktadır.

ilhan ekşioğlu ile konuşmamızda vaziyetlerin nasıl olduğunu sorduğumda, o’nun da "vaziyetin gayet iyi" olduğunu söylemesi, arkasından da "3 tarlayı da sürdük" sözü ve "yağmurda yağar ekinler çıkar" söylemi bir temennidir."tarla" maçları "sürmek" ise, dileklerimizi ifade etmektedir. fenerbahçe’nin rakipleriyle ilgili beklentidir. bu sözlerden başka amaç çıkartıp şifreli konuşuyorlar demek abesle iştigaldir. ilhan ekşioğlu ise eyüp sultan’da yaptırdığımız dualar ve kurban kesilmesiyle bu hususu temenni etmektedir. iddianamede, ligin 24. haftasında 04.03.2011 günü oynanan kayseri – manisaspor, 06.03.2011 günü oynanan bursaspor – i.b.b., 06.03.2011 günü oynanan beşiktaş – trabzon maçlarında şike yapıldığı anlamına geldiği söylenmekte, sonra da bu maçlarla ilgili bir eylem iddiasında bulunulmamaktadır.

benim, ilhan ekşioğlu’na bursa – ibb maçına müdahale etmek için talimat verdiğim söylenmektedir. talimat vermemle ilgili bir tape veya bir bilgi var mıdır?

mademki üç maçla ilgili şike yaptık veya teşvik verdik; neden bu maçlar da iddianameye dâhil edilmemişlerdir? bu üç maçtan yalnız bursa – ibb maçı teşvik verildi diye sorgulanmaktadır. ben diğer iki maçla da ilgili düşüncelerimi ve gerçekleri söylemek istiyorum. emniyetin organize şubesi ile savcılık ortalığı toz duman haline getirdikten sonra bu maçlarda bir şey olmadığını iddianamede yazması, kendileri için aşağılayıcı bir şey olmalıdır. mademki diğer iki maçta şike yok o zaman 3 tarlayı sürdük sözünü bu üç maçta da teşvik veya şike var diye nasıl sorgulamada kullanır ve kamuoyuna bu şekilde açıklarsınız? buna vicdanları nasıl müsaade ediyor? futbolu yargılamak için sporu iyi bilmek gerekir.