şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
1683 entry daha
  • sanki zorunluluktan cekilmis gibi, ortalamanin altinda bir film. senaryo bir yere varmiyor izleyiciye bir sey katmiyor aksine izleyiciyi boguyor. bu gibi filmleri ortamlarda begenmedim deyip linç yemekten korkanlarin begendigini dusunmeye basladim.
  • bir şeylerin hep eksik olduğu film.

senaryo zayıf; asla yeterli değil. görüntülerde şaşırılacak ve övülecek tek bir şey yok. seven de “yalnızlık” temasını sevmiş. kendilerini bulduğundan bahsetmiş çoğu kişi. fakat konu güzel olsa da ele alınma biçimi etkili olmamış.

ilk yarım saat öyle sıkıcı ki, bir şekilde düzelecek umuduyla geçiyor sadece. sinemada bir fikrin direkt olarak izleyiciye verilmesiyle artık pek karşılaşmıyoruz. fakat bu “ben filmi boşluklarla bezeyeyim; izleyici kendi anlasın, bir şey bulsun da tutunsun” kafası böyle olmaz. anlatmamanın bile bir anlatma biçimi vardır.

“absürt komedi” yapmaktaki ısrarın nedenini çözemesem de bu ve bu gibi filmlerle bunu beceremediğimizi düşünüyorum.
  • tanım: kara mizahın kara lekesi.

filmde iyi işlenen tek şey yalnızlık. ancak hiçbir şekilde sonuca bağlanmıyor. bağlanmadıkça anlamsızlaşıyor. ve film öylece bitiyor.

haluk bilginer çok iyi oyuncu fakat orijinal netflix yapımlarında artık yer almamalı.
  • kaliteli kadroya yazık olan hayatımda izlediğim açık ara en gerizekalı film. boş boş mal gibi yatsam daha verimli geçerdi vaktim.
  • sırf haluk bilginer ile engin günaydın hatrına izlediğim ve anlamsız bulduğum film.
    bir şey denemeye çalışmışlar ama olmamış sanki.
  • sadece muziklerini begendim. bunun disinda gercekten manasi, anlami olmayan asiri bos bir film. ne neydi, ne oldu cok sacma olmus.