şükela:  tümü | bugün
  • akyaka'da kaz, ördek, balık ve sazlık eşliğinde kahvaltı edebilmenizi sağlayan deremsi.
    topal efe isimli yaban domuzu efsanesi de mevcut..
    ziyaretçilerin elle beslemesinden ötürü nehre inip kısmen evcilleşmiş bu domuz artık yaşamıyor olmalı...domuzcuktan haber verip sonunu ölüme bağladım ya ben de bambaşka bir eşşeğim..
  • bu nehrin suyu denizle karışınca yer yer soğuk oluyor ya o deniz. böyle ürperiyorsunuz sonra diğer tarafa geçince sıcacık oluyorsunuz.

orgazmdan daha zevkli anlardan biri :p
  • özlediğim yerlerin başında geliyor. akşam akşam serin sularına kendimi bırakmak istedim. gitsek ya yine akyaka'ya?
  • hayatımda gördüğüm en güzel yer. nehrin altında bir orman var. bu ormanın içinde balıklar yüzüyor. sanki devasa bir akvaryumu izliyorsunuz.

o nehirin üzerinden motorla geçerken, o nehre bakarken, kenardaki ağaçlarin gölgesi mi suda gördüğüm diye bir kaç kez havaya baktım ama hayır. koskoca bir ormandi gördüğüm.

o nehrin üzerindeyken, ben bu hayatta değildim o kadar diyeyim.

hani ilk defa deniz, tren, kar vs. gören çocuklar vardır ya, o çocukların heyecanı vardır. işte öyle çocuk oldum.
  • muğla üniversitesinde öğrenciyseniz her haftasonu gittiğiniz yerdir. ayaklarınızı sokup içtiğiniz biranın tadı da bi başka olur.
  • eylül 2016'da 33.haftalık hamileyken buz gibi sularına dalış yapıp aşık olmuştum .bu sene de 33.haftalık oğlumla girmek kısmet oldu.

kendimi rus bebeklerini donmuş göle atıp yıkayan annelere benzetmedim değil.

kendinizi akvaryum icinde hissetmeniz çok normal. ama aşırı soğuk kısmında fazla durmamaya çalışın. felç kalma riskiniz olabilir .

nehrin karşısındaki apartlar on numara otellerle uğraşmaya gerek yok.

sivrisinekler aşırı aşırı oldugu icin tedbirinize almadan gitmeyin.hele de bebekliyseniz.
  • tekne turu ile gezmek essiz manzaralara sahit olmak, ustune bir de serin sulara kendini birakip akintiyla yol almak gibi tarifsiz mutluluklarin yasandigi bir nehir. mutlaka gidilmesi, gorulmesi ve icinde yuzulmesini oneririm efenim.
    ayaklariniz icin plastik deniz ayakkabilarindan alirsaniz iyice eglenceli olacaktir.
  • bırakın yüzmeyi ayak basılmasının bile yasaklanması gereken doğa harikası. yaz geldi mi ağzına sıçılıyor güzelim derenin. çöp pislik içinde. kış gelse de dinlense memleket. boku çıktı zira.
  • bu sene büyük umutlarla gittiğim ancak üstündeki çöpü görünce hayal kırıklığına uğradığım nehir.

zaten 1 gün kalıp ayrıldım oradan. ayrıca iyiden iyiye bodrum olmaya başlamış bir akyaka barındırır.
  • sürekli akıntı olduğundan suyu tertemizdir.

ancak akıntının denize karıştığı yerde teknelerin olduğu kısım bir anda tertemiz o mis gib olan su çapçamur bir suya karışıyor.

insanların girmesinden çok tekne turlarından kirleniyor, zaten çok gerekli de değil belediye tabi güzel para kazanıyor bu paradan vazgeçmezler büyük ihtimal.

ama yinede tertemiz suyun denize karıştığı yere kadar zaten istediği kadar insanlar pisletsin akıntı hepsini denize götürüyor denize girenler düşünsün ben içiyorum bile başlangıç suyunu harika :)