şükela:  tümü | bugün
 • avatar the last airbender adlı çizgi dizide zuko'nun psikopat kız kardeşi, fire lord'un (bkz: ozai) mahdumesi.
 • yıldırım fırlatabilen iki ateş bükücüden biridir. doğan yetenektir, afettir. ama bu da aşırı kötü olacağım diye mallık yapmaktadır ara ara.
 • gayet kötü tasarlanmış, iki boyutlu ve sıkıcı bir avatar the last airbender karakteri. evet, biz de istiyoruz kötüler de kazansın, biz de istiyoruz dişi karakterler de baskın olsun. ama, gerektiğinde en taşşaklı figürlerin bile sırtının yere geldiği bir ortamda, 15 yaşında bir çocuğun, ne kadar iyi eğitilmiş olursa olsun, karşısına çıkan herkesi, her şeyi domaltabilmesi ve şeytanın aklına gelmeyecek fikirler türetmesi, altında başka nedenler yatmıyor, bu nedenler de izleyiciye/okuyucuya hissettirilmiyorsa, "easy mode"dur, sıkıcıdır.
 • 3. sezon 5. bolumde yaptigi dominatrixliklere kahkahalarla gulduren ona buna elektrik verip duran avatar karakteri.
 • kendisi doğuştan yetenekli*, son derece taşşaklı bir ateş bükücüdür*. hatta şöyle söyleyeyim, jenerikte 4 elementin üstatları gösterilir, bunların ilki* pakku*, ikincisi* sonradan tophla değiştirilen eleman**, üçüncüsü* ise, iroh veya ozai değil azuladır*. ayrıca kendisi herkes gibi normal ateş değil daha sıcak olan mavi ateşi kullanır.

  edit: mavi ateşin kırmızı ateşten daha sıcak olması bilimsel bir olgudur, çizgi filmde muhtemelen kavgalarda kafa karışıklığını engelemek için kullanılmıştır.
 • --- spoiler ---
  kendi kendini imha eden deli
  --- spoiler ---
 • çirkef, orospu gibi hakaretlere mazur kalsa da avatar daki en sevdiğim karakterdir. şöyle bir sahne vardır ki hele karizması gözümde tavan yapmıştır

  --- spoiler ---

  14 veya 15. bölümde olması lazım, sokka nın babasını kurtarmaya çalıştığı bölümde mai en sonunda azula ya karşı çıkmış, zuko yu kurtarmak için saldırmıştır

  mai: you miscalculated, i love zuko more than i fear you

  azula: no, you miscalculated! you shoud have fear me more

  tabi bu olaydan sonra hafif olarak baltayı sıyırmaya başlasada gözümde karizmasından bir şey kaybetmemiştir

  --- spoiler ---
 • dokuzuncu nesil çaylak.
 • çok pis spoiler. son bölüme dair

  en iyi firebender olarak nitelenebilir azula, açılış jeneriğinde de göründüğü üzere. hatta şöyle diyebilirim ki, final dövüşünde yeni firelord olmaya yaklaşmanın getirdiği gerginlik onun zuko ya yenilmesinin yegane nedeni. yoksa kendisi zukoyu on kere cebinden çıkartacak güçtedir. kişisel kanaatimce çizgi dizide yenemeyeceği tek karater toph bei fong tur. toph u yenebilen kimse olacağını sanmıyorum zaten.

  p.s. : avatar haline girmiş aang bu kapsamın dışında elbette, lakin avatar haline girememiş aang hem azula hem de toph karşısında yenilgiye mahkumdur gibi geliyor bana yoksa suphen mi var ?
 • haksızlık edilen avatar the last air bender karakteridir. beceriksiz, yeteneksiz, kişiliksiz kardeşine koskoca krallığı kaptırmak istememekte haklıdır. mükemmel bir ateş bükücüdür. sonuna kadar yanında olunandır. candır.