şükela:  tümü | bugün
  • visual studio team services'ın yeni adıdır.
  • isabetli değişiklik olmuş. vsts baya kötü bir markaydı.
  • isim değişikliği resmi sitelerinde çokça tartışılmış. insanlar en çok ismin sürekli değiştiriliyor olmasını eleştirmişler.

ben bu ücretsiz ürünün yazılımcılar için olmazsa olmaz yanlarından bahsedeceğim. yazılım geliştiriyorsanız (kendi firmanız varsa veya yönetici iseniz) mutlaka kullanın derim.

* tüm kodlarınızı git platformu altında yedekliyorsunuz. istediğiniz sayıda proje oluşturabiliyorsunuz.
    * görevlendirme ve süreç takibi için kullanabiliyorunuz. dolayısıyla test, geliştirme, istek takibi vs tüm konular için kullanabilirsiniz.
    * wiki sayfası oluşturabiliyorsunuz.
    * projede yer alacak kişileri seçip yetkilendirebiliyorsunuz.

benim tekil geliştirici olarak kullanmadığım test ve build araçları var. benden çok daha profesyonelce kullanan binlerce kişi vardır eminim.

yazılım projelerinin tüm süreçleri için vazgeçilmezdir. ücretsiz sürümün kısıtlamalarını bilmiyorum. bir araştırın, ben ücretsiz kullanıyorum. şu ana kadar kısıtlamalardan az kişiyle kullandığımız için etkilenmedik.

şimdi ben bunu neden yazdım, kendim yeni bilgi sahibi oldum sayılır (5-6 ay oldu). başka bilmeyenler de varsa diye yazdım. her boyuttaki proje için yalnızca vsts* ya da azure devops yeterli.
  • azure devops demo generator adında demo yaratıp azure devops özelliklerini kurcalayabildiğimiz bir hizmet sunan devops ortamı.
  • avrupa ve ingilterede patlamış hede.

tam de yeni versiyon üzerine çalışıyorduk. üzdün bizi microsoft.