şükela:  tümü | bugün
 • öldüğü söylenen büyük insan.
  kaynak

  şu adama bakın ve dünyadan neyin uçup gittiğini görün. şanslıyız ki duygularını sanata yansıtmış, bu yüzden ölümsüz.
  https://www.youtube.com/watch?v=fmezfgclv8c
 • mississippi'nin tezenesi.
 • öyle büyük bir gitaristtir ki yanında çalan adam eric clapton bile yeni yetme gitar öğrencisi gibi gözükür,adeta bir baba edasıyla yanında ona eşlik eden gitaristleri yönlendirir,tebrik ve teşvik eder. tarzı tamamen kendisine özgüdür ve her yerde kendini belli eder. yaşıtlarının güç bela ancak cuma namazına gittiği bir dünyada da hala taş gibi işine devam etmektedir. iyi ki varsın vibratolarını sevdiğim adam.
 • gerçekten de heyecan bitti, gitti dedirtmiştir bugün. (bkz: the thrill is gone)
 • karıma dönüp dedim ki

  - b.b. king ölmüş :(

  - yaa?" dedi.

  o da dudak büktü. üzüldüğünü söyledi. tatlı bir tipti dedi. blues falan dinlemez eşim. playlistte denk geldikçe yanımda dinler. sempati duymasını geçtim adını bilmesine bile şaşırdım. sonradan anımsadım. eşimi daha tavlama zamanlarında bol bol b.b.king, srv, muddy waters, buddy guy falan dinletiyor, edebiyattan sinemadan bahsediyor, fularımı bir sağ omzuma bir sol omzuma atıyordum.

  ekmeğini bile yedim yani adamın müziğinin. hem de ne ekmek. evlendim lan kadınla sonunda. toprağı bol olsun.
 • (bkz: yaaa sister pelin, you just were talking easily, now you can't even ask a question.)
 • ölerek bizim ne goygoycu bir halk olduğumuzu suratımıza çarpmıştır.

  ne alaka flan demeyin hiç ya da deyin bilmiyorum ama twıtter da dönen "ayyy canım bb king ölmüş." muhabbetlerine bakın bir. ben onedio editörlerine sesleniyorum buradan, en iyi bb king ölüm tweetlerinden bir derleme yapsınlar bence.

  bb king adı altında morgan freeman, erkan oğur fotoğrafları paylaşılıyor. bunlarda bayağı rt alıyor. kim kiminle taşşak geçiyor, goygoy yapıyor karışmış iş.

  "en iyi müzisyenler hep erken göçüyor" diyen var.
  adam 90 yaşındaydı lan, ne erkeni pezevenk, ne yapsın 400 mü yaşasın.

  yalnız o değil de bb king trend topic oldu ya bu ülkede, ölsem gam yemem diyecektim ki "hayırlı cumalar" ilk sırayı almış. tamam her şey normale dönmüş o zaman, sorun yok dağılabiliriz bence.

  bu arada, unutulmayacaksın yeşilçamın dev çınarı bb king.