şükela:  tümü | bugün
  • beşiktaş'ta akaretler civarında butik bir kafe. ne zaman açıldı, bilemiyorum. ancak dün ilk kez bir arkadaşımın tavsiyesiyle birlikte gittik ve istanbul'da yediğim en iyi köftelerden birini yedim. ecnebilerin medium cooked dediği olayı başarmışlar. köftelerin içindeki o hafif kızarlık oranı tutturulmuş ve en önemlisi köfteler sulu sulu geliyor. kurumuş, saçma sapan şeyler yemiyorsunuz, baharata boğulmuyorsunuz. hafif de bir domates sos eşliğinde servis ediyorlar.

giderseniz bunun yanında tatlı patateslerini de mutlaka deneyiniz derim, denedik ve beğendik. ayrıca buranın cheesecake'i meşhur imiş. onu da yedik ama eşeklik ettik. efendim bir porsiyonda iki dilim geliyor ve çok rahat iki kişiye yetebilecek düzeyde. bu önerimi değerlendirin.
  • yanık cheesecake'i çok lezzetli, ortamı da tatlı. tek dezavantajı ismi bence. daha sıcak, çekici bir isim tercih edilebilirmiş.
  • san sebastian cheesecake'i alıp kendi icatı bir ürünmüş gibi başına bir de "yanık" yapıştırarak insanlara satan beşiktaş cafesi.