şükela:  tümü | bugün soru sor
  • beşiktaş'ta akaretler civarında butik bir kafe. ne zaman açıldı, bilemiyorum. ancak dün ilk kez bir arkadaşımın tavsiyesiyle birlikte gittik ve istanbul'da yediğim en iyi köftelerden birini yedim. ecnebilerin medium cooked dediği olayı başarmışlar. köftelerin içindeki o hafif kızarlık oranı tutturulmuş ve en önemlisi köfteler sulu sulu geliyor. kurumuş, saçma sapan şeyler yemiyorsunuz, baharata boğulmuyorsunuz. hafif de bir domates sos eşliğinde servis ediyorlar.

giderseniz bunun yanında tatlı patateslerini de mutlaka deneyiniz derim, denedik ve beğendik. ayrıca buranın cheesecake'i meşhur imiş. onu da yedik ama eşeklik ettik. efendim bir porsiyonda iki dilim geliyor ve çok rahat iki kişiye yetebilecek düzeyde. bu önerimi değerlendirin.
  • yanık cheesecake'i çok lezzetli, ortamı da tatlı. tek dezavantajı ismi bence. daha sıcak, çekici bir isim tercih edilebilirmiş.
  • san sebastian cheesecake'i alıp kendi icatı bir ürünmüş gibi başına bir de "yanık" yapıştırarak insanlara satan beşiktaş cafesi.
  • bugün gittiğimde dükkanın tamamen kapandığını gördüm. taşındılar sanırım.
  • beşiktaş'da şair nedim caddesinde, ciddi anlamda başarılı bir şekilde san sebastian cheesecake yapan butik cafe. ufak bir tadilattan sonra çok daha güzel olmuş açıkçası.ınstagram hesabı böyle yerleri oldum olası sevdim, bir iki üründe uzmanlaşıp, düzgün bir şekilde işlerini sürdüren yerler daha kalıcı oluyor. b.blok'unda kalıcı olacağına şüphe yok bence.
  • akaretler'de öğlenleri hizmet veren bir lokanta olarak başlayıp daha sonra tatlıya ağırlık vererek sadece san sebastian cheesecake ve beyaz çikolatalı brownie yapan küçük bir kafe. belki sadece iki çeşit tatlıları var ancak ikisi de oldukça lezzetli. san sebastian cheesecake'in alıştığımız cheesecakelerden daha yumuşak bir yapısı var. en azından bir kere denenmeli.

en son yaz başı daha zam dalgası başlamadan önce gittiğimde bir porsiyon cheesecake fiyatı 18.5 tl idi. bir porsiyonda iki dilim var ve iki kişi paylaşabilir diye düşünebilirsiniz ancak dilimler biraz ince. bir dilim beş çatalda kolayca bitirilebilir ve bir kişi için bence az. tadı gerçekten güzel ama öğrencilerin yoğun bulunduğu bir yerde bence fiyat/performans dengesi daha iyi olabilir. zaten fiyatı yüzünden ek bir dilim daha yemiyordur çoğu kişi, bütün cheesecake'i 10-12 dilim değil de standart olan 8 dilime bölseler herkes daha mutlu olur bence :)

mekan maalesef biraz küçük ve masalar da sıkışık. unisex tuvaleti kullanmak için de kasa ile mutfak arasındaki dar bir yerden geçmeniz gerekiyor. servis alanı olduğu için burada müşteri ve garson trafiği de oluşuyor. mekan küçük ve kalabalık, cheesecake de çabuk bitince oturup keyifli bir sohbet etmek yerine ye-kalk moduna girebiliyor insan. belki akşam yemeği sonrası tatlı yeme saatlerinde gittiğimiz için kalabalıktı, bu yüzden böyle hissetmiş olabiliriz.

instagram hesaplarıyla sosyal medyayı iyi kullandıklarını düşünüyorum. tabi iki çeşit tatlı olunca sürekli aynı şeyleri paylaşıyorlar ancak güncel ve akılda kalmak da önemli bir işletme için.

son olarak bence en azından cuma ve cumartesi akşam 9 yerine 10'a kadar açık olabilirler. ayrıca keşke pazar günü de açık olsalar ve pazar yerine hafta içi en az yoğun oldukları gün kapalı olsalar.

mekanın uzun süre hizmet vermesini istediğimden artı ve eksilerini objektif bir şekilde yazmaya çalıştım. okuyorlarsa umarım üzülmemişlerdir. daha büyük dilimlerle görüşmek üzere :)
  • iki ürün sunuyorlar ikiside çok başarılı. cheesecake ve brownie de farklı tatlar arayanlara tavsiye ederim. beşiktaş akaretlerde bulunan mekanda oturabilmek için 20 dk bekledik. ilginç olan iki kol kuyruk var; oturmak isteyenler ve paket almak isteyenler. çalışanlarını çok beğendim, brownie kıvamı ile talebimiz neticesinde ücretsiz istediğimiz brownie yi ikram ettiler. cheesecake iki dilim olarak veriliyor. tam adı b.blok bakery. neden b.blok işletmenin ürünleri ile bir bağlantı kuramadım ama vardır bir sebebi muhakkak.
  • arkadaşlar, birisi allah rızası için söylesin: neden buranın önünden her geçtiğimde 8 km'lik kuyruk görüyorum? hayır, yazın anladık da kışın soğuğunda dakikalarca bir kafede oturmak için sıra bekleyenler gerizekalı mı yoksa gerçekten içerde altın değerinde bir şey mi satılıyor?

sırrını çözemediğim mekandır.