şükela:  tümü | bugün
  • gerçekten heyecan verici bir durum. insanın bir an önce kavuşmayı istediği, sırlarla dolu kendinden olan ama tanımadığı 9 ay 10 gün bekleyip tanışacağı bir bebek beklemek ,gerçekten garip bir duygu. baba adaylarının yapacağı tek şey beklemek ve dua etmek . ama aday olmak bile güzel .inşallah herkezin hayırlısıyla tamamlayacağı bir adaylık olur bu.
  • erkek bünyede gün boyu devam eden sürekli ve anlamsız bir sırıtmaya neden olan olay.hele bir de siz doktorsanız ve eşiniz tıbbın yakınından bile geçmemişse,bunu ilk ögrenen eşinizden bile önce siz olursunuz ki tadından yenmez.eşiniz sizin suratınızdaki değişikliğe göre anlar sonucu.
    (bkz: heyecanlanmak)
  • kısır olmayan her erkeğin içinde bulunduğu durum.
  • korunmayan bünyenin "ulan babama nasıl söylerim, daha sevgilimi istemedik bile ailesinden!" diye çevresine dert yanabileceği durum.
  • insanı havalara uçurtacak , çocuğunuzun kalp atışını ilk kez duyduktan sonra frenlenemez bir coşkuya neden olan durum.
  • yeni bir hayatın başlangıcıdır.hem doğacak olan için, hem annesi (güzel annesi, canım annesi, kıbırcık annesi) hemde babası için günler daha bir aydınlık doğmaktadır.baba ilk defa eşinin sevgisini paylaşabilecek birini canı gönülden kabul etmeye hazırdır.hayattaki en güzel pıt pıtı (bkz: kalp atışı) duyar. mut mut olur.hala paniktir, hala heyecanlıdır.(koşmaya devam eder bu (bkz: #21728362) )
  • yıllardır hep çocuğum olursa şöyle yaparım böyle yaparım demeyi bir tık üste taşıyan durum. gün içinde ne zaman aklınıza gelse öyle pis pis sırıtmaya neden olur, başkaları anlamaz neye güldüğünüzü. bir an önce eve gidip o mucizeye yakın olmak istersiniz.

henüz kalp atışlarını duyunca neler olur bilmiyorum ama haberi ile bile ağlayan ben herhalde kalpten giderim diye düşünüyorum.
  • 3 ikiz. 6 çocuk:
    ata, mete, ufuk; erkeğin doğası
    nil, sahra, sıla; doğunun güzellikleri.

şişko yanaklı. şımarık. ağaçları seven. babasını arılara çiçeklere şikayet eden yüzüme gülen ama arkamdan homurdanan 6 velet.
    oyuncakçıya girince her biri bir boka koşup bunu da alalım diye zırlayan, hamburgecide çocuk menüsü oyuncaklarını isterken aynı anda bağıran, kıyafet alırken kollarını bağlayıp o iğrenç simli pembe çantayı isteyip sağa sola sallanarak "bananeğğ yaağ" diye küsen, topuklu ayakkabılar isteyen, çocukken traş olan, baba mete bizim taklitimizi yapıyor ya diye yanıma gelen 6 çocuk.

tv izlerken her biri bir tarafıma oturan, kimisi omzumda kimisi sırtımda kimisi bacağımda kimisi ayağının dibinde kimisi kulağımı çeken, ve sonunda oturan lan diye bağırtıp oturrttuğum ama ben odadan çıkınca pis pis gülen 6 gereksiz.

6 lise heyecanı.
    6 ilk aşk acısı.
    6 üniversite diploması.
    6 ergenlik.
    6 evlilik(en az)
    14 kişilik bir masa.

edit: hayal oğlum bu. mesaj atıp durmayın ne güzel diye.yaramı deşmeyin. olmayacak bir hayal işte â-ku
  • hangi yaşta olunursa olunsun hayatınızda bir üst seviyeye atladığınızı hissettirir.