şükela:  tümü | bugün
  • ulkemiz aile yapısında babanın son sozu soylemesi...ya da soylemeyip doğrudan kemerle dalması...
  • helaldir denir, ana sutu gibi.
  • atilma nedenine gore gerekli veya gereksizdir atiyorsa bi nedeni vardir durup dururken gerceklesmeyen hareketler toplugulu. yedim zamaninda simdilerde niye dovmez anlam veremiyorum.acep tirstigindan mi. (bkz: tirsmak)
  • bir babanin, dizini dovmekle bir seyin degismeyecegine olan sonsuz inancinin direk sonucu...
  • 20 kusur yil once ilk ve son kez yedigim ve hala unutamadigim nane. polisten falan da yedik halbuki. onun hicbir etkisi olmuyor da bunun niye oluyor ki acep.
  • (bkz: olsa da yesek) *
  • koca koca adamların şiddete başvurduklarında ne acayip bir görüntü oluşturduklarını ilk defa gösteren, aradan yıllar geçse de gergin ve kavgalı ortamlardan kaçmaya ve ürkmeye neden olan bir şeydir.
  • baba dayağı da olsa dayak dayaktır. baba insandır. insan hayvandır. insan da olsa hayvan hayvandır.
  • kucuktum ufaciktim.top oynadim,aciktim.bu yalan oldu kucuktum ufaciktim babamin cebinden para caldim mahalle bakkalinda ezdim.annem 2 gun boyunca evde yemek yemeyince uyandi.aksam oldu.cizgi film seyrediyordum.babam geldi.

-hosgeldin baba
    -mmm
    -baba
    -ne var
    -baba cizgi film bitsin oyle dov beni
    -gel lan buraya gavvatoglugavvat

aradan yillar geciyor buyuyor zamanin etkisiyle karate,taekwando,kung fu allah ne verdiyse gidiyorum bir yandan havalardayim beni kimse dovemez bruce lee gibi oldum diyorum.babamla konusuyorum.birisi kafasini bozmus.beklenen replik gelince anladim ki havami alirim

-ulan zaten bir ayagim cukurda ben su ibneyi vurayim ne de olsa icerde bakarlar yasimiza hurmet
  • kendi canından olan yaratığa acımadan vuran kimsenin attığı dayağa denir.ulan sen git akranında dövüş.insanın insana vurmaya (her ne sebeple olursa olsun)hakkı yokken, çocuğuna el kaldırana öküz denir öküz.