şükela:  tümü | bugün soru sor
  • izmitte bulunan bir dönerci, fiyatları kazık ötesi, hizmet kalitesi 5 para etmez, uzak durula.
  • ıstanbul'un en nezih yerlerinden birisi olan sirinevler'de yer alan donercilerin padisahi mekan.

(bkz: şirinevler'deki 250 kiloluk döner)
  • mecidiyeköy'dekinin tavuk dönerinin sırrını açıklıyorum: kuyruk yağı
  • ilk açıldığında favori mekanlarımdandı. sonra giderek kaliteyi düşürdü.
  • beşiktaş şubesinin önünden bile geçmeyin. 1 saatin üstünde beklettiler ve gelen dürüm ılık bile değil soğuktu bütün halinde çöpe attım yenilebilecek halden çıkmıştı.
  • 4 liraya döner+ayran satıp kapısında “kalite tesadüf değildir.” yazan enteresan bir yer.
  • şu güne kadar en boktan yerlerde en boktan şeyleri yemişimdir denemek için. kediye köpeğe versen yemeyecekleri şeyleri bile tattım. ancak baba döner kadar kötü bir şey daha tatmadım şu hayatta. yediğim en kötü döneri yapan mekandır efendim. kadıköy'de de şube açtılar ama tutmaz, hemen yanına daily döner diye bir yeni nesil hipster/ibne dönercisi açılıyor çünkü.
  • birazdan belirteceğim görüşe pek katılmamakla birlikte yine de ifade etmekten çekinmeyeceğim. eğer bazı insanları yediklerine içtiklerine göre değerlendirip, alt veya üst tabaka olarak nitelendirmek zorunda kalsaydım, bu dönerciden yiyen insanları kesinlikle alt tabaka olarak değerlendirirdim. istanbul'daki şubelerinden birinde sanırım 2 yıl önce falan bir döner yeme gafletinde bulunmuştum. son zamanlarda, hiç ağzıma sürmemekle birlikte, hayatımın uzunca bir döneminde epeyce haşır neşir olup, güzel örneklerini tattım tavuk dönerin. işte bu baba döner'in döneri hayatımda yediğim en kötü tavuk döner değil, hayatımda yediğim en kötü şeylerden biriydi. arasına koydukları soğana benzeyen ama ne olduğunu anlamadığım şeyden tutun da, pidelerinin dahi kalitesizliğiyle dönere eşlik etmesiyle tam bir lezzet faciasına maruz kalmıştım. bu lezzetsizliğe rağmen, oturduğum semte yakın olan şubelerinin önünden her geçtiğimde, o masalarda boğula boğula yiyen insanları gördükçe burayla ilgili "tabaka" değerlendirme fikrimin çok yanlış olmadığını anlıyorum. böyle kötü bir damak tadına sahip bir insanla zaten hiç işim olmasın. zaten çalışanlarından tutun da müşterilerinin dahi kalitesizliği her yerden okunuyor.

edit: zaten sevgili arkadaşlarım, tavuk ve et olmak üzere, bu dışarıda pişen, yani sokakla içiçe sabahtan akşama kadar döndüre döndüre pişirilen döner olayını bırakın. o sokakla, pirle pislikle iç içe bütün gün pişen dönerlerin üzerine yapışan bakteri, toz ve mikropları düşünün bir. illa yiyecekseniz bence iç mekanda pişirilen dönercileri tercih edin. sağlığımız bu kadar ucuz olmamalı.