şükela:  tümü | bugün
  • cocukluk donemi eylemlerimden biri. senin de belki. bakarsin dikkatli dikkatli babana. ogrenmeye calisirsin ne yaptigini, problem cikaran seyi nasil tamir ettigini bir cirak edasiyla.

- "ingiliz anahtarını ver şemsi".
    + peki.

guzeldir bu eylem. cocukluk gibi...
  • bir de bunun baba tamirat yaparken, elindeki alet edevati alip kacan cocuk modeli var :)
  • bir de bunun sen tamir ederken başında durup talimat veren baba modeli vardır. tam işkence...

+ al tornavidayı, gevşet musluğun civatasını...
    - hmmpsss
    + sağa doğru değil gerizekalı, sola gevşetilir... sana diploma veren profesörleri sikeyim
    + hah çıkart yavaşça...
    + ulan karpuz suyu kesmiştin dimi, inşallah kestin anan ağzımıza sıçar...
    + conta sertleşip sıkışmıştır kanırt onu düz tornavidayla...
    - yapıyorum tamam...
    + öküz. dikkat et eline saplıcan şimdi...
    + tak şimdi yeni contayı...
    - ya tamam baba bi sus.
    + bakma bana manalı manalı it
    + senin o tornavida tutuşuna sıçayım, kıçımın mühendisi...
    + alet edavatı yıka
    + takım çekmecesine koy
    + taburemi de al mutfağa götür. öğren bunları öğren amk

+ hanım koş. musluğu tamir ettim. bak bakalım olmuş mu... senin bu oğlun var ya mal! sağa civata gevşetiyor. nerede bunun çerçevelettiği diploma. ben bi tüküreyim ona.

+ mal!
  • tamir edemediğinde yavaş yavaş sinirlenmeye başlardı. anlardım. çünkü bana patlaması kaçınılmazdı. kaçardım.

zevkli ve içten içe "allah'ım nolur yapabilsin!" diye içten dualı bir anı.

keşke olsa da hep bana kızsa.
  • bir diğer görevi (bkz: abiyi bilgisayar oyunu oynarken izlemek) olan kardeşlerimizin, evdeki bir başka misyonudur.
    ''baba bunu böyle yapmasak da şöyle yapsak'' diye arada fikirler sunup ''afferin lan pezevenk kafan çalışıyor'' övgülerini almaları sonucu analitik zekalara sahip olmalarıyla bilinirler
  • ve o "hesapta" tamir edilen şeyin dili olsa "yetişin adam sikiyorlar" diye bağıracağını düşünmek çünkü babanın bir hevesle açtığı o aletin gerçekten de anasını skmesi...
  • çatıda anten ayarlayan babaya evin penceresinden olmadı az daha çevir karıncalı diye seslenmek gibisi yoktur. başında duramazsın ama çok büyük sorumluluktur.
  • kendini işe yarar hissetmenin ve baba ile diyalog kurmanın güzel bir yoludur bu.

sessizce durup izler, istenilen şeyi vermek için hazır beklerdik biz. ama zamane çocukları daha çok iş yapan babayı taciz etme, aletleri alıp kaybetme, bu sırada babanın üzerine çıkma gibi tuhaf davranışlar sergiliyorlar :)
  • gitsen bir türlü kalsan bir türlüdür. can sıkıcı bir durumdur.