• yaz tatili planımız yapılmıştır. bendeniz bir devremülk ayarlamışımdır. işten güçten bunalmış bi şekilde tatile gideceğimiz günü beklemekteyizdir. devremülkçü amca "gelmeden 2 gün önce ara, siz gelince anahtarı vereyim" demiştir. ben istanbuldan aile ankaradan tüm hazırlıklarımızı yapmışızdır. gitmeden 2 gün önce aradığımda devremülkçü amca evi bana kiraladığını unutup başka birine kiraladığını ve onların o tarihte evde olacağını söylemiştir. ben tabi bayılıyorumdur. hemen baba aranır.
    - baba, ühühühühühüüüüü..
    - nooldu kızım?
    - babaaaa adam başkasına vermiş eviiiiii..... napıcaz yaaaaaağğğğğhıhıhıhıhıhııh?
    - nası yani? ben seni akşam aricam.

gecenin geç saatlerinde baba arar. hafif çakırkeyftir.
    - babaahahahahahahah....
    - kızım , ben bi plan yaptım. hepimiz çok yorgunuz tatil istiyoruz. sen şimdi hemen didim biletini değiştirip ankaraya bilet alıyorsun. gece biniyorsun sabah burdasın. biz seni indiğin yerden alıyoruz. sonra ver elini antalya.. ordan kaş kalkan bodrum izmiiiiir, ben seni pazar günü istanbula bırakıyorum. (dili hafiften kayıyor ama)
    - ne?
    - kızım , ben bu yola baş koydum. bir maceraya atılıyoruz. benimle bu maceraya var mısın?
    - ühühühühüüüüüü?
    - biz bu tatili yapıcaz. benimle bu maceraya var mısın?
    - varım baba varıııhıhıhııhıım.

didim bileti hemen ankara biletine çevrilir.

ertesi gün olur. o gece ankaraya yola çıkılacaktır. bir maceraya atılmışızdır. öğle saatlerinde baba arar.
    - kızım, dün gece söylediklerimi unut. bodruma gidiyoruz.
    - nası yani?
    - annen ayarlamış bi yer.
    - e antalya kaş kalkan? ben niye ankaraya geliyorum baba?
    - e gelirsin burdan hep beraber gideriz.
    - ben manyak mıyım baba?

artık otobüsün hareketine 24 saatten az kaldığı için bilet değiştirilemez ve önce istanbul ankara(6 saat gece yolculuğu) ardından 15 saat ankara bodrum ( 15 saat çünkü baba 70 kmden yukarı çıkmamaktadır).
  • - baba bana briç öğretseneee..
    - olmaz.
    - niye?
    - biraz salaksın sen öğrenemezsin ben de çıldırırım.
  • gece eve gelinmemiş arkadaşta kalınmıştır. baba merak etmesın dıye gece msj atılmıştır. tabıı bu msj bana uykusunun ortasında gonderılmıştır ozellikle aramasın dıye. bu arada butun hafta arkadaşlarda kalınmıştır. patlama anına yaklaşıldığı hissedilmektedır. sabah bir goz telefondadır . baba arayacak ve artık hak ettığım cumleler duyulacaktır. ve telefon çalar:

b- ooooo gece kuşu nerdesın sen - gayet neşeli bir ses-
    k- (iç ses) bu sefer de yırttık
    k- babacım arkadaş geldı ankara dan bırakamadık onu hem sen bana demiyor musun gece eve tek başına gelme gittiğin yerde kal.
    b- evet ama ben sana haber ver de dıyorum nedense sen hep ilk soyledığımı yapıyorsun.
    k- ama babacım ben msj attmıştım canım babam, bi tanem
    b- evet gece 01.30 da uykumun arasında
    k- valla bi daha yapmıcam baba soz
    b- neyse akşam ne yicez
    k- şeyyy... babacım benım akşam dans çalışmam var ama valla erken gelıcem eve soz
    b- he yine yoksun yani. neyse ben bakıyım kendıme gore bişiler pişiriyim bari. sozde kızımız var evde ama goremıyoruz . bir ara erken gelde bi bakıyım pek hatırlayamıyorum yüzünü.
    k- babişim benım optum senı kocaman
    b- ii hadı eyvallah
  • genel olarak kızı için harcanacak x bi para sözkonusuysa...

- üf bi ton para vercez ya ne gereği var...
    - bişi olmaz, başlık parana ekleriz.
    - puhohahahahaha
  • işten eve dönülür,kapıyı açan babadır.

-selam baba
    -banbilut banbilut!!!
    -ney? (içeri girme hamlesi yapılır)
    -banbilut diyorum anlamadın galiba.girme ayakkabılarla içeri,annen yeni sildi

one minute diyormuş meğersem ya
  • yıllar önce baba, lavinyaa'ya araba kullanmayı öğretmekte, anne arka koltukta ecel terleri dökmektedir...

baba- hah aferin kızım valla annenden daha iyi kullanıyosun, biraz yavaş yalnız...
    lavinyaa- hehe tamam...
    baba- şimdi deneme kısmına geçiyoruz...radyo frekansını elinle değiştir sonra çalanları beğenmeyip torpido gözünden cd çıkar ve onu tak..bu arada milim kaydırmıycaksın direksiyonu ona göre!
    lavinyaa- höh?
    baba- dediğimi yap!

talimatı alan lavinyaa korka korka bunları yaparken, anne arkada bildiği tüm duaları okumaktadır...cd koyulur...

baba- hah aferin! bak hanım görüyo musun yalpalamadı bile...
    anne- ay bişi göricek halim mi kaldı benim, tamam kullandı yeterince aaaa..
    baba- olmaz!! kızım şimdi müziğin sesini son seviyeye getir, gazı da ver...şurdan sağa dön bakıyım o virajları alabilcek misin...
    lavinyaa- bu hızla girmiyim di mi virajlara tabi? yani uçarız sanki...
    baba- aynen bu hızla gireceksin, ya acil bir durum olsa?
    lavinyaa- tamam da böyle bi yolda acil ne işim olabilir ki şimdi...
    -derken lavinyaa'nın cep telefonu çalar; babası laf eder diye telefonu açıp "canım sonra arıyım mı araba kullanıyorum şim-"
    baba- hayır konuşmaya devam et, hızı kesme, dal şu yola!
    lavinyaa- ay napıcağımı şaşırdım ay kıs şu müziği bari panik oldum yaaa!!!ay yok elifcim(tel.e doğru) sana demiyorum senle konuşcakmışız zaten ühühühü
    anne- siz kafayı yediniz artık durdur şu arabayı hemen!
    baba- hayır!! kızım şimdi bak annen arkada kalp krizi geçiriyo farzet, bu virajlı yolun sonunda hastane var, telefonda durumu bana anlatıyosun ama asi gençsin; bu müzikte sonuna kadar açık böyle!
    lavinyaa- ya bu yol dediğin dağ resmen allahım ölücez(gazı keser yavaş yavaş)
    baba- hızını kesme dedim, aynı hızla iniceksin aşağı o kadar!! delirtme beni!!!

lavinyaa iyice tırsmış bi şekilde, elinde telefon, arkada annenin çığlıklarıyla o keskin virajlı yolu savrula savrula iner ve düz yola gelindiğinde durur...

lavinyaa- kusucam galiba offff...
    baba- ama bak anneni yetiştirdin hastaneye...hem de gayet temkinli ve hızlı bir şekilde...
    anne- ben size hiçbir şey demiyorum, küsüm sizle konuşmayın benle bir müddet...
    lavinyaa- benim konuşcak halim yok zaten..of baba offff...
    baba- hehe aferin kızım gurur duyuyorum senle! bunun üstüne haftasonları arabayı alabilirsin artık.
    lavinyaa- bu kadar işkencenin karşılığında bana araba almanı beklerdim yani, pes!
    baba- yok onun testleri daha zalimce hehehehehee
    lavinyaa- kalsın o zaman ben almıyım...
  • baba ile kız aynı fabrikada çalışıyorsa kimi zaman telsiz konuşmalarında resmiyet girince komik olan diyaloglardır.
    baba adı: x çoban *
    kız adı : anc çoban

anc : x çoban anc çoban arıyor
    baba: dinliyorum anc hanım
    anc: x bey yakın telefon
    baba: 6. kanaldan görüşelim

(6'ya gecilir)

anc: sayın çoban
    baba: dinliyorum sayın çoban
    anc: eve sizle gelmiyorum.
    baba: anlaşıldı, gelirken ekmek alın sayın çoban.
    anc: anlaşıldı.
  • (bkz: call me dad)
  • baba : çok fena hastalanmışım uçakta.
    epigonion : üzerine bir şey örtseydin ya...
    baba : örttüm ama pencereyi açtım yandan geçen kuşları yakalamak için. cereyanda kaldım galiba.
    epigonion : nasıl ya?!
  • ıspanaktan açılan muhabbettir. nereye gideceği ise meçhuldur.

baba: ya bu ıspanak yemeği ne kadar güzel oldu. ıspanaklar mı iyiydi, yoksa elimin bereketi mi?
    kızı: sevgini katmışsındır.
    baba: seni yaparken de sevgimi kattım, ama hiç güzel olmadın.
    kızı: (oha!?!?)
hesabın var mı? giriş yap