• kuzenin nisan toreni icin* ankara'dan eskisehir'e gidilecek, amcanin vefati nedeniyle babam kayinpeder gorevini ustlenmis son derece heyecanli bir vaziyette hizli hazirlanmamiz icin aile uyelerini telefonda, biziyse evde fircalamaktadir. beni kosustururken yanina cagirdi:
    baba: kizim paran var mi?
    m.scm: var baba
    b: olsun sen al su 50 lirayi, birbirimizi kaybedersek sen hizli trenle donersin
    m.scm: oehhh
  • gözü mikrop kapmış olan oholey, babasına bunu telefonda bildirmektedir.

oholey: ya işte bir uyandım, gözüm şişmiş, acıyor falan. bir iki gündür böyle.
    babam: ee doktora gittin mi?
    oholey: yok eczaneden damla, merhem falan aldım. bir de çay iyi geliyormuş.
    babam: çay mı?
    oholey: evet, işte sallama çay poşetini falan sıcak suda bekletip gözüne koyuyorsun. ya da bir pamuğu demin içinde bekletip gözüne tutuyorsun. sanki işe yarıyor, azıcık indi gibi şişliği.
    babam: oldu olacak iki yumurta da kırsaydın gözüne!
    oholey: yaa baba, dalga geçme.
    babam: saçmalama da bir an önce doktora git bence.
    oholey: öf, tamam.
  • babayla feysbuk chatte görüşülünce bir tuhaf oluyor, ben şahsen tanıyamıyorum yazıştığım insanı sanki yabancı.
    geçenlerde:

babam:
    alooooooo
    pabucumuz dama atıldı
    aynı anda kaç kişiyle görüşüyorsan
    sana diyorum

babamı ararım hemen telden:
    - baba, sen nette misin?
    b: evet
    - nasıl yani bunları sen mi yazdın feysten?
    b: evet
    - baba ama sen normalde böyle konuşmazsın ki kamyoncu gibi?! hesabın hacklendi filan sandım :/

demin normalde sevgi sözcüklerini pek kullanmayan babam durduk yere "kız yerim seni" yazdı, gene aklım gitti.

babam: nane ben yoruldum telefonla konuşalım
    7 den sonra ararım olurmu

n: peki baba
    http://www.turvak.com/inside/okul/turvak.pdf
    şu linke bak bi de
    önce oku sonra öde diye bir kampanyaları var
    çalışmaya başlayınca ödüyorsun

b: ödemessen ne yapıyorlar

n: ahahah
    bulaşıkçı yapıyorlar heralde baba

b: tamam

n: hadi öptüm seni

b: bende

n: de ayrı yazılır dikkat edelim lütfen :d

b: ukala

kısa cevaplar vermesi, z yerine s koyması filan aslında klavyeye alışamadığından. smiley desen henüz keşfetmedi.
    elli yaşından sonra babamla yeni bir boyuta taşıdık ilişkimizi askdaslkdskldas
  • - babaaa dudağımdaki uçuk çok acıyoo konuşamıyorum bile :/
    - git öpcek birini bul geçer
    - hı?
    - sonra bu dediğimi git arkadaşlarına anlat ne kadar kafa dengi bi baban olduğunu öğrensinler. gülersiniz.
    - ok :/
  • kız:baba benim erkek arkadaşım var yeni.

baba:kimmiş?

kız:işte öyle bi çocuk.

baba:ne iş yapıyor?

kız:oyuncu.

sessizlik.

kız yine: aktör yani baba filmlerde filan.

baba:hangi filmde?

kız:günah keçisinde baba.

baba:kimle oynuyor?

kız:şahin k, nuri alço ve tecavüzcü coşkunla

baba: hık.kalp krizi
  • babayla pera müzesine gidilmiş, frida diego ve çarlık rusyası ressamları uzun uzun ziyaret edilmiş. dönüşte arabada korkulan diyalog başlamış idi.

- ne güzeldi di mi baba ya? iyi ki de geldik.
    - ruslar iyiydi ruslar. frida falan hikaye. zaten sporda da fevkaladedirler.
    - evet onlar da güzeldi baya. ama ben heyecanlandım fridaya. çok seviyorum onu da.
    - frida acılar çekmiş falan ama biraz da aşifteymiş galiba.
    - ..??!! allah allah. niye aşifte olsun canım. kocası aşifteymiş asıl o zaman. adam bi sürü kadınla yatmış matmış. devrimciymiş ikisi de baba. biliyosun meksika devrimini....
    - neyse ben çok iyi bilmiyorum, yorum yapmiyim ama yani düzgün bir aile değillermiş, o belli.
    - ...??!!
  • baba bilgisayarda age of empires iii oynamaktadır.

b: kızım nasıl açılıyordu bu harita hatırlıyor musun? bir şifresi vardı sanki?
    kkaf: tabii babacım, hemen yapalım. enter'a basıyorsun, sonra bunu yazıyorsun ama düşmanlar hala gölgede kalıyor,vs... bık bık.

aradan bir müddet geçer, baba osmanlı imparatorluğu'nu oynamaktadır. rakip ülke olarak da rastgele, fransa, rusya, vs seçmektedir.

b: kkaf! bir bakar mısın kızım!
    kkaf: efendim babacım? yettim!
    b: kızım bu bilgisayar hile yapıyor?! daha ben ordumu yeni yaptım, ne ara bu kadar asker biriktirdi bunlar?!?
    (babanın ordusu, bilgisayarın ordusu tarafından hezimete uğratılmaktadır).
    kkaf: iyi de baba hard mı oynuyorsun?
    b: evet.
    kkaf: e normal o zaman, bilgisayar daha hızlı üretecek.
    b: iyi de hile değil mi bu kızım? ben aynı anda hem kale yapıp, hem üretim yapamam ki. hile yapıyor işte?!
    kkaf: hmmm... evet tabii, öyle olmalı.

ah baba ah, hile mile değil o, hard oynayınca öyle oluyor. bilgisayar çatana çotana üretim komutlarını veriyor, hızına yetişmek zor tabii, aynı anda sen de hem altın/odun toplatacak hem de asker yetiştireceksin...
    baktım sıkıldı bu oyundan, age of empires iii the asian dynasties eklenti paketini aldım. bu sefer de,

b: kkaf kızım! bu asyalı tipler çok sıkıcı... hiçbir yeni özelliği yok bu milletlerin. ben yine osmanlı'yı oynuyorum.
    kkaf: peki baba sen bilirsin :) (yerim seni)
  • işbu diyalog yoğun rus nüfusu barındıran bir yazlık beldemizde gerçekleşmektedir:

baba-kız, kız için mayo almaya çıkarlar, saatlerce süren alışverişten bıkan baba, en son denenen bir bikini için;

b: hah, bu oldu, tamam alalım hadi.
    k: ama bu çok açık sanki baba ya, rahat edemem ben. hem senin baba olarak daha kapalı şeyleri beğenmen lazım.
    b: ya kızım allah aşkına, onca rus kızı varken sana kim bakacak, al, bi şey olmaz.
    k: ?!?!
  • baba yıllar sonra ilk defa sakalını bıyığını keser

- nasıl olmuş?
    - ramazan pidesine benzemişsin.
    - sen kendi saçlarına bak.
    - ne varmış saçlarımda?
    - gel nahide ekengil diye bir şey varmış onu izleyelim.
    - ne varmış saçlarımda?
    - çok komik ama.ben bir tanesini izledim.
    - biliyorum ben onu ne varmış saçlarımda?
    - niye yollamıyorsun facebooktan izlediysen?
    - cevap versene sen bana.
    - ben sana yolluyorum hep komik videoları ne biçim evlatsın?
    - pes.

4 gün önce yaşandı bu. ne var saçlarımda ya!
  • interrail hazırlıkları aşamasında babayla plan yapılma işine girişilmiştir.

- millet erkek arkadaşıyla interrail'e gidiyor baba, aaa
    - kayseriye pastırma mı götürlürmüş
    - oldu bi de sırtıma vur istersen...
hesabın var mı? giriş yap