şükela:  tümü | bugün soru sor
6 entry daha
  • kirli sakal = çok pis baba parası yerim hacı, dişlerimi suşiyle fırçalarım.
    kirli sakal + küpe = mekanlarda tanırlar. yatağa conversle, küvete gucci terlikle, garaja porşumla girerim.
    kirli sakal + küpe + dövme = kokainli seks partileri kesmiyo, napsam yarebbim.
    şekilci, genellemeci = *
  • blazer ceket, pembe gömlek, yırtık kot ve deri çizme ile sakalınında sonradan ona katılmasıyla oluşan bebek, caddebostan delikanlısı ırkı.

(bkz: babam sağolsun)
  • ayrıca yüzleri tombul ve saçları çok kısadır.
  • bu kirli sakallı tiplerden bazılarıysa baba parası yemek yerine beceremeyecekleri işlere dalarlar. insanda keşke baba parası yemeye devam etseymiş yada en azından baba mesleğinin ucundan tutsalarmış duygusu uyandırırlar.

(bkz: daniel gonzalez güiza)
  • evsiz barksız köprü altı serserilerinin (bkz: ayyaş) istisnasız hepsinin baba parası yiyerek piizlendiğini öğrenmemizi sağlamış genelleme. ben de diyordum nereden geliyor bu değermenin suyu diye... ondanmış meğersem. vay çakallar vay.
  • çok mantıklı bir tespit. ayrıca her konuda genelleme yapanların gerizekalı olmasıyla arasında bir ilişki vardır.
  • mükemmel bir tespit. hatta bunların facebook profillerinde bir gece klübünde gömleğin üst düğmeleri açık şekilde tekilasını yudumlarken çekilmiş fotoları da vardır.
  • anlam vermek için çok çabaladığım genellemedir. ekşisözlük ve yazarlarına olan saygımdan mıdır yoksa herşeyin altında bir bit yeniği arıyan şu lanet karakterimden midir nedir oturdum bu yazı üzerine düşündüm.

vardığım ilk yargı sosyo-kültürel anlamda türkiye ortalamasının çok üstünde olduğunu düşündüğüm bu ortamda böylesine basit bir genelleme yapılmıyacağıydı. peki ben ne yaptım? hızlı parmaklarım ben daha düşünmeden ayarı vermişti bile. sonra içimden bir ses olum bunlar ekşisözlük yazarı bir bildikleri vardır dedi. ve bir bildikleri vardı da. şimdi geldim belgelere :

bu yazının anagramına baktınız mı hiç?

1-)kirli yiyenlerin paralı sakal babası olması.

yani kirli işler yapan kişiler para alan ve bol miktarda sakalı olan kişilermiş. kimlerde çok sakal olur? düşün bakalım bi? yaaa. aklına geldi değil mi? demek ki hükümet kirli işlerini bu çok sakallılara yaptırıp üstüne para veriyor.

2-)lan kirlilerin babası selami parayı saklıyo.

biraz önce bahsettiğimiz kirli işleri yapanlar kimdi? bol sakallılar. bol sakallıların babası kim? yaaa**. çaktın mı mevzuyu? bu adamın kod adı neymiş 'selami'.

3-)kısa birileri ilk nobel alsın paraya sayalım

şimdi bu ne demek? bu demek ki bol sakallılar bizim yazarımızı tehdit ettiler ve para istediler. istedikleri para da yazarımızın karşılıyamıyacağı bir miktarda olduğu için onu nobel almaya zorladılar*. nobeli alabilmek için de yapması gerekeni bilen yazarımız ermeni soykırımı hakkında aydın kesimin görüşlerini temsil edercesine bir konuşma yaptı. ve bu şekilde selamiciler chp ve benzeri sol parti sempatizanlarını kendi safına çekmeyi planladılar.

çalışmalarım sürmekte. ama şunu bilesiniz " burası irc değil forum değil kral tv hiç değil " şimdi dağılın lan. gidin hain planlarınızı başka platformlar üzerinden afişe edin.
7 entry daha