şükela:  tümü | bugün
  • beşiktaş çarşı'da bulunan söğüş ve türlü sakatat yenilebilecek mekan.

galiba civarda menüsünde işkembe çorbası bulunan tek mekan aynı zamanda
  • izmir söğüşü efsane olan mekandır. beğenmezseniz, üzerime benzin döküp yakarım.
  • hem izmirli hem de bir söğüş delisi olarak buradaki söğüşün izmir'deki söğüş ayarında olduğunu itiraf etmek zorundayım. diğer şeyleri denemedim ama söğüş gerçekten başarılı..
  • vedat milor üstadım bir yeri methediyorsa, ben bir gün mutlaka oradayımdır. baba söğüş bu sabahın kelleci pala ahmet'den sonra ikinci sakatat keşfi oldu benim için. hele ki çarşı'daymış, koyu bir beşiktaşlı olarak ilk fırsatta gideceğim. kendimi sakatata vereceğim, bırakın beni!
  • istanbul için fazlasıyla başarılı bulduğum söğüşcü.

ne zaman söğüşçü murat aşersem, çarşıya koşuyorum.

bir sürü müdavim bile kazandırdım.

ama bir izmir söğüşü değil. bence.
  • bende çok garip bir hikayesi olan mekan.

tam bir çengelköy manyağıyım. avrupa yakasından kopamadığım dan muadili ortaköy'de oturuyorum. geçen karşıda işim var. dönerken de dedim gideyim şu çengele'de bir nihat'ın kahvesinde kahve içeyim. o sırada da swarm'da süper baba tag'ini aratıyorum bir şey var mı diye. ulan bir baktım baba söğüş çıktı. 4.7 km diyor. aha beşiktaş dedim. sarıldım telefona aradım. neredesiniz? harbiden söğüşçü müsünüz? bildiğimiz izmir dimi? evet evet evet. soluğu bjk'de aldım.

tabi ki bir aco değil. ama istanbul için gayet geçerli.
  • lezzeti gayet iyi, fiyatları kesinlikle pahalı sakatatçı.
  • "yanağı, beşiktaş çarşısı’nda bir odun fırınında 5-6 saat bütün olarak pişiriyorlar. fiyat gramajına göre değişiyor. 90 ile 120 tl arası. baba söğüş'ün dana yanağını damak hafızasına katılacak bir referans noktası olarak önersem de, tekrar yemek için daha fazla teşvike ihtiyaç var".

mizanplas.com'da yayımlanan değerlendirme için: baba söğüş
  • mercimek çorbası için bile 7 lira alıyorlar.
    dünyanın en iyi mercimek çorbasını yapsanız bile bu fiyat nedir arkadaş..
    çorba dediğin şeyi pahalı yapacaksan çarşı'nın içinde işin ne?
  • gerçekten vedat milor üstadın övdüğü kadar iyi olan beşiktaş'ın güzide sakatat mekanı. mutlaka ziyaret edilip bu tat tecrübe edilmelidir.