*

şükela:  tümü | bugün
  • ziyaret sonrasi sirinlik olsun diye cantaniza biraktigi cikolata. e bundan haberiniz olmadigi icin eve donuste elinizi cantaya attiginizda butun cantanin sokella kavanozu olmasina yol acar. e babaanne!
  • tarihi geçmiş çikolatalardan, mcdonalds pipetlerine kadar otu boku saklamak..
    babane: (elinde bi çarşaf) eh ben bunu atayım artık.. kaç senedir saklıyomuşum. çekmeceden çıktı..
    anne: bu leke ne ki.. *acme örsü etkisi* anne, bunu da mı sakladın?

akabinde anne telefon açar:
    anne: ama kimseye anlatma bak..
    euhemuhu: ayıp ettin..
  • evli degilsen 30 yas ve uzerini ayip olarak degerlendirmesi, yasi telaffuz etmeyi yasaklamasi..
    agaca kurulan salincagi tehlikeli olarak degerlendirip kimse fikrini kaale almayinca agacin tepesine cikip ipi kesmesi.. bunu yaptiginda 70 yasindaydi ve pacali donu pek gorkemliydi...
    -babaaaaneeee kendine gel duseceeeeen...
    -ne dusecegum siz ciderken ben doniydum baaarrma!
    -babaaaaaneeeee donun cok guzelmis be!
    -ula terbiyesuz du bak inecegum elbet oriya!
  • sırasıyla:
    -uyumak
    -kalkmak
    -abdest almak
    -namaz kılmak
    -yemek yemek
    haydiii başa
    -uyumak
    -kalkm...

garip olan bu aktivitelerin sırasının ve sürekliliğinin değişmeyişidir.
  • dayı oğlu:abi garip garip sesler geliyo
    ben:abi ne sesi saçmalama
    dayı oğlu:abi duymuyomusun işte gök gürültüsü gibi bişey
    ben:haaa o mu? o babaannemin horlaması...
  • periyodik olarak ask hayatinizi sorgulamasi ve ne de olsa yasindan oturu ara sira gittigi hastanelerde yakisikli buldugu doktorlara evli olup olmadiklarini sormak gibi ilgincliklerdir.
  • sıcak havalarda burası serin deyip mutfakta yerde yatmak.
  • ilaç içerken ağzına hapı atıp sonra bir yudum su alıp, kafasını da artık hapı yemek borusuna itmek için midir nedir, geriye doğru atarlar (benim babaannem yapıyor en azından)
  • almancı amcamın yeğenlerine getirdiği hediyelerin en güzellerini* seçip seçip buzdolabının sebzeliğine saklamak ve bunları sadece sevdiği torunlarına vermek. benim en fazla kafasına bastığında havlayan gerizekalı bir oyuncak köpek görmüşlüğüm vardır. canı sağolsun.