şükela:  tümü | bugün
 • denizlide istasyon caddesiyle ikinci ticari yolun ulu camiye döndüğü kavşağın sol alt kısmında denizli öğretmen evinin çaprazında bulunan çarşı. sağ tarafında kazım kaynak ticarethanesi bulunur.
  adından da anlaşıldığı üzere çoğunluğunu babadağlı esnafın oluşturduğu bu çarşıda tekstil ürünleri satılmaktadır. pazarlık kabiliyetiniz varsa bornoz, havlu, çarşaf ihtiyaçlarınızı ucuza giderebilirsiniz.
  çarşının giriş kapısının üzerinde de uzunca bir metin yeralır alışveriş, esnaf, tüketiciyle alakalı.
 • denizli'de tekstil urunleri satan dukkanlarin oldugu cok katli carsi. yaninizda herhangi bir bayan varsa hic girmemek cok daha mantikli. zira yapilacak alisveris saatler alabilir.
 • denizli şivesini doyasıya yaşayabileceğiniz ünlü çarşısıdır. denizli'de gezilecek yerin az olmasından dolayı yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettikleri bir yerdir. ayrıca buradaki fiyatlar gerçekten çok uygun olduğu için gezilmeye değcek bir mekandır.
 • izmir yolundan gelirken sağa ( ankara/istanbul tarafından gelirken sola ) şehir merkezine dönüp yaklaşık 500 metre yukarıda sağ tarafta bulacağınız, atatürk müzesinin karşı köşesindeki binadır. dışarıdan sıradan gözüken bina, içeri girip yıllar öncesinden kalmış bir çarşı havası ile ve merdivensiz dönerek üst katlara kadar çıkan yolu ile sizi çarpar.
 • cengiz bektaş tasarımıdır.
 • çarşı girişinde aşağıdaki yazı bulunmaktadır.

  besmele çek gir çarşıya, selamı da unutma ha,
  kiloyu eksik çekme ha,metreyi kısa tutma ha
  halka hizmet eylemektir hakka hizmet eylemek
  iyi belle sen bu sözü, sakın yabana atma ha
  alış derken veriş derken ölçü tartı satış derken
  paraya pula tapma ha, insanlığı unutma ha !
  m. ilhan canbaba
 • denizli'de bulunan çeyizlik veya günlük tekstil ürünlerinin satıldığı han. döne döne kolaylıkla dolaşılıp tavaf edilebilir. bu hana girecek bayanlar için fiyatı 2 tl olan tasarım harikası saç havlularını bulmalarını tavsiye ederim. üçgen kesimli havlu saçı içine alıp sarma işini kolaylaştırdığı gibi ucundaki lastiğe takılarak düşmesini de önlüyor.
  gezi yazımı ve fotoğrafları da paylaşayım tam olsun; denizli gezisi
 • atlas isminde harikulade bir dükkan barındırır babadağlılar işhanı. yüksek kalite el dokuma havlular, saf buldan ipeğinden şallar / fullarlar ve daha birçok nefis ürün satılır burada. çok küçük bir dükkan. temiz, iyi insanlar tarafından işletilir. denizli esnafı mantalitesi yoktur. öyle ki, yıllar önce eşimin tavsiyesiyle ilk girdiğimde dükkana trt 3 çaldığını farkedip, ürünlerini görmeden beğeneceğimi anlamıştım. yurtdışına hediyelerimi hep burdan alırım ve çok beğenilir her biri.

  paylaşmadan önce çok düşündüm paylaşmanın ne kadar doğru olup olmayacağını. çirkin insanların uğradığı dükkan olmasını istemem zira.