• evet yaşadığımız bu zor devirde babadan veya dededen hiç miras kalmaz ise çocukların bu zor hayat şartlarında hayatlarının sonuna kadar parasızlığı, kıt kanaat geçimi, belki eşi çalışıyorsa ömürleri boyunca kredi çekerek ödeyecekleri bir yaşam bekliyor demektir.

kredi çekip ev aldıklarını varsayarsak ne doğru düzgün tatile gidebilir ne çocuklarına iyi bir eğitim verebilir ne istedikleri arabaya binebilir. sadece kıt kanaat geçinmek vardır hayatlarında! tabi bu şartlarda yetişen bir çocukta süper zeka değilse veya belli bir yeteceği yoksa onunda hayatı annesinin babasının hayatından pek farklı olmayacaktır.

işin özü miras (kalan bir ev bile olsa) hayatta çok önemli bir yere sahip. insanın hayatındaki bütün kararları etkileyen bir faktör. hatta çocuğunun geleceğini olumlu veya olumsuz etkileyen bir faktör. bunun farkında olmak lazım
  • insanı hayata 1-0 geride başlatan durum. pek tabi ekonomik olarak.

kendi adıma en çok kurulduğum nokta ise parayı pulu yiyin abi afiyet olsun hiç umrumda değil. ama şu amınakodumun yerinde 1 santimetre kare toprak bırakılmaz mı ya.
  • borç kaldi sayilir mi?
  • baba figuru, sevgisini, sicakligini, guvenini tadabilmek en buyuk mirastir.

esdit: dede'den ilgi, alaka sevkat gormek malesef nasip, kismet olmadi.
  • dededen miras kalanlar hakikaten de allahın sevdiği kulları gibi bir şey oluyor. sadece dede mallarının kirasıyla kral gibi yaşayanları biliyorum, hem de hiç çalışmadan. benim her iki dede de kıt kanaat geçinen zanaat ustalarıymış. onların da kendi atalarından kalan ufak tarla tapanı varmış. zaman içinde satıp savılınca bizlere bir metrekare yer kalmamış.
  • kalacak en büyük miras ab vatandaşliğı balkan goçmenligi vs. varsa iyi arastırin.
    edit:gençler iyi araştırirsanız her bilgi mevcut nette sorup durmayın. mesela https://www.milliyet.com.tr/…b-vatandasligi-2621118
  • para mara kalmayacak o kesin de, borç kalmasa bari...
  • borçta bir mirastır.
  • borç kalmasından iyi olan durumdur.
hesabın var mı? giriş yap