şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: baba erenler)
  • entry'leri kesinlikle takip edilesi bir yazar. derin bilgisini, keskin, akici ve acik anlatimiyla tamamlayan bir ustad. ayrica bilgi ve fikirlerini kafasinda hapsetmeyip, meydanlara cikaran, sokaklarda yuruten, insanlarla ve yoldaslarla butunlestiren eylem insani. ramazan davulunu kapip nice eylemi senlendirdigi su new york sehrinde soluk alip vermeyi kolaylastiran dost.
  • tam da entry'den kimlik deşifre etme çabalarımızın ortasında sözlüğe uğramaz olmuş, son george tenet entry'siyle bizi öksüz bırakmış ilk altıncı nesil üyelerinden biri. geri dönmek için bush'un gitmesini mi, boksör olmamızı mı bekliyor anlamadık daha.
  • yaklasik iki aydir herhangi bir entry girmeyerek bizi uzmus olan yazar. tamam anladik proposal var tez var, ve fekat arada bir de yazsaniz da biz de okusak, ogrensek, bilgilensek, sasirsak.
  • sozlukte kendisi gibi yazarlarin cogalmasini temenni ettigim onemli bir yazar.. takip ediyoruz mutemadiyen.
  • en sonunda entarilerinden kimligini desifre etmeyi basardigimiz yazar. takdir ediyoruz kendisini
    ve hemen selamlar diyoruz.
  • ağır yazar, bilgili yazar, derin analizler yapma yetisine sahip yazar.
  • irk dedektorlerine nanik yapan ankarali yazar.

kendisine etnisist bir "turk" celbi gelmistir elbet, celp kagidindaki kurumus kan lekelerine bakmis, icinde katillerin, tecavuzculerin, irkcilarin, fasistlerin, kadin dusmanlarinin, milli paranoyaklarin, harp sevdalilarinin, satilmis beyinlerin, sefa pezevenklerinin bulundugu bir "biz" yerine, vicdanli ve haysiyetli turk, kurt, kadin, alevi, ermeni, yahudi, erkek, hanefi, laz, arap, escinsel, safi, gurcu, ortodoks, vs. emekcilerden murekkep bir "biz"e dahil etmistir kendini. "biz" bu oldukca da, hangi kelime ile isaretlenecegi kendisi icin onemli degildir.

bu ilk "biz"in vataniyla, bizim vatanimiz ortusmemektedir pek, zurnanin zirt dedigi yerdir. (bkz: #3651713)
  • "bilmeyenler ne bilsin onu, bilenlere selam olsun"* şeklinde selamlamak istediğim, "ben halkım halktan gelirim, ben halkımı hak bilirim, dedikleri deli benim"* dizelerinde anlatıldığı gibi, ha(l)k yolundaki mücadelesine, kim ne kadar anlarsa anlasın, devam etmesini dilediğim insan..