• beyoğlunda gezmemiş yurdum lavuğunun yollarını beğenmediği küçük kırıklareli ilçesi.
  • belediyenin "bir kerede herşeyi yapalım altyapıda bitsin" fikri yüzünden tarla gibidir.
    ee tabi devlet kurumlarının kendi içindeki koordinasyon hesaba katılmadan işe girişildiğinden, belediye suyu yapar bitirir, elektrik kurumunu bekler ihale açsın yapsın diye, o yapar, doğalgazcıyı bekler yapılsın gibi süreçler yüzünden yollar iki senedir tarladır, tozdur, topraktır.
    belediye akp olaydı tabiki tüm sürece sihirli el dokunur bir kalemde bitirilirdi.
    babaeski halkı yollar tarla formuna dönüştüğünde bile oyunu "yol,yemek" için satmadığı için çile çekmeye, çektirilmeye mecburdur.
    işte iktidardakilerin bizden oy çıkmayan yerde hizmetin aksaması için tüm zorlukları çıkarın anlayışının bir neticesidir babaeski'deki yollar.

trakya insanını kendilerine oy çıkana kadar zorlamaya devam edecekler tabiki de.
  • bir ilçe düşünün her gün düğün olsun öyle bir yer burası işte.
  • asıl ismi baba-yı atik olup, cumhuriyetten sonra babaeski olmuştur.

neşeli ve saygılı insanlarıyla dikkat çeker. evet içki çok fazla tüketilmektedir fakat cuma namazında da yer bulamadığım da çok olmuştur. cuma namazında camide boş yer kalmaması bir şeylerin belirtisi midir emin değilim ama sankile olmalıdır, gibi, kanımca.

içilen içki miktarına bakılıp kafir ilan edilmesi de hoş değildir. sokakları tertemizdir, parklarında oturup çay içilesidir.

ve tabi ki memleket entrilerinde gözleri fıldır fıldır bişeyler arayan gençlerin derdine çare olacak kısmı geliyooorr: kızları ortalamanın üzerinde bir güzelliğe sahiptir.
  • ne zaman yola çıksa çılgınca acıkan bir insan olduğumdan, türlü otogarda, otobüs terminalinde, olmadı minibüslerin bekleştiği yerlerde falan defalarca gözüm dönmüşçesine yemek yedim. edirne, kırklareli, çorlu, tekirdağ, lüleburgaz, silivri, esenler, aşti, bursa, keşan, eskişehir, lapseki, gelibolu, çanakkale, harem, düzce... yeri geldi pazara gittim tostçuya dadandım ama ben babaeski otogarında yediğim sucuk ekmeği başka bir yerde yemedim. sucuk için ne kayseri'yi, ne afyon'u böyle sevmedim davoy.
  • resmi tarih öyle yazmasa da ilk türkçe ezanın okunduğu yerdir.
  • trakyanın en şirin ilçesi.
    liseden bu yana hala görüştüğüm en yakın arkadaş grubumun memleketi.
    kendimi fahri hemşehrisi hissettiğim yerleşim bölgesi.

babaeskililerin en takdir ettiğim yanlarından biri king oyununa verdikleri değerdir.

bilmeyen adama asla king öğretilmez.kahvede sıkı bir dörtlüye sinek olması ve izlemesi sağlanır.
    izlerken gördüklerinizden ve ufak ufak sorduğunuz soruların cevaplarından oyunu öğrendiniz öğrendiniz.
    şayet öğrenemezseniz zaten king oynayabilmek için gereken zeka seviyesinde olmadığınıza hükmedilir ve ekstradan kimse size kuralları anlatmaz.pişti, batak vs. ile idare etmek zorunda kalırsınız.
  • dun itibarıyle, bir dugunde herkesin ** dansözler gibi süper göbecikler atıp hayatımda gördüğüm en hızlı kasap havasını oynayarak ağzımı açık bırakmış yerdir.
  • babaeski diyince aklıma ilk gelen, trakya panayırlarında, festivallerinda kurulan lunaparkta kalecilik yapan efsane "babaeskili uçan manda" dır. tip olarak higuitayla shorunmu arasında olan bu ünlü kaleciye gol atıp uzun marlboro kapmak, uzun süre trakya gençlerinin hayalini süslemiştir.
  • aleksis çiprasın dedelerinin geldiği yermiş.
hesabın var mı? giriş yap