• türkiye'nin en iyi stüdyolarından diyebilirim. 30 nisan uluslararası caz günü * etkinlikleri dahilinde yapılan bir kayıt atölyesinde gezme fırsatı buldum.

öncelikle benim en çok ilgimi çeken kısımlarından bahsedeyim. ses mühendisleri kesinlikle çok iyi (çok iyiden kastım mesleki anlamda acayip yetenekliler gibi değil, müzisyenlerle çok iyi iletişim kuruyorlar ve onların rahat hissedebilmesi için her şeyi yapıyorlar ve ellerindeki imkanları onlara sunmaktan çekinmiyorlar)

bunun dışında ilk defa müzik için özel olarak inşa edilmiş bir stüdyo gördüm. elektrik topraklama sistemlerinden havalandırmalarına kadar her şey özel olarak düşünülmüş. internet sitelerinde gördüğüm hareketli akustik panellerle düzenlenebilen a stüdyosu kadar alt katta ufacık bir oda gibi gözüken b stüdyosu da çok etkiliydi. metal bir kafesin içinde plastik destekler arasında duran bu oda tamamen yalıtılmış durumda bu da a stüdyosunda başka bir kayıt veya çalışma yapılırken b stüdyosunda hiç bir ses olmadan çalışabilmenizi sağlıyor

kendi stüdyosu olan grupların bile neden burada kayıt yaptıklarını şimdi daha iyi anlıyorum. türkiye'de üstelik istanbul'un göbeğinde böyle bir yer olması müzisyenler için büyük şans. tamam belki bir abbey road studios değil ama kesinlikle dünya standartlarını yakalamış başarılı bir stüdyo.
  • hakkında bu kadar az giri girilmesine üstteki yazar gibi benim de kayıtsız kalamadığım kayıt stüdyosu. ekşi sözlük artık profil fotoğrafı koyulan, twitter'ın alternatif sitesi gibi kullanılan bir yer haline geldi tamamen de neyse. kayıt almak için daha iyi bir yer yok, istediğiniz her yeri araştırabilir; her yere bakabilirsiniz. size sunacakları hizmet babajim'dan bir gram fazla olmayacaktır. iyi ki hala böyle yerler var. müziğin hakkını veren bunca ismin bu stüdyodan şaşmaması çok normal.
  • beyoğlu'nda, nisan 2010 da açılmış olan, techizatıyla birlikte aynı zamanda iç mimarisiyle de dikkat çeken, fantastik kayıt stüdyosu.

facebook grubu; http://www.facebook.com/…/group.php?gid=91930663865
  • karşılama sayfasındaki fotoğraf müthiş bir yaratıcılığa ve görselliğe sahip.
  • pentagram akustik gibi bir şaheserin kaydedildiği efsane stüdyo.
  • en kısa zamanda kayıt yapmak istediğim, türkiye'de ki en donanımlı 3 stüdyodan biri. her ne kadar mastering üstadı mahmood sadeghi babajim stüdyolarından ayrılmış olsa da, belki 2. belki 3. albümde mutlaka kayıt almayı planladığım stüdyodur.
  • 3 ekim'de tekrar açılacaklar. !
  • guzel bir studyo. gerek malzeme havuzu, gerek calisan teknik ekibi gerekse dekorasyonu ile dikkat cekici bir muzik dukkani.
hesabın var mı? giriş yap