• "alınabilecekler" kelimesi yerine "eşşeklik edilip alınmışlar" kelime grubu kullanılsaydı sigara diye cevap verip utançtan kızaracağım hediyeler.
    daha çocuk kadar küçükken, babam da "s.çmayayım babalar gününüze, benim paramla bana dandik şeyler almayın" derken genel kurulda*** ortaya atılmış ilginç, aynı zamanda ürkütücü bir fikirdi bir karton parliament almak.
    ama alındı. paket yaptırıldı utanılmadan tekel bayiine (herifin ömründe sattığı ilk hediye paketli sigaraydı sanırım). eve getirildi. babalar gününe kadar muhafaza edilip pazar sabahı kendisine sunuldu.
    babam ilk kez o babalar günü'nde aldığı hediyeyle mutlu oldu, bize daha da sıkı sarıldı. biz de iyi bir bok yemiş gibi gururlandık. hatta içlerinden ben olanı, kalkıp binlerce kişiye bu yediğimiz haltı anlattı.
  • ben kaynak elektrodu alcam.
  • haziran 2005
    "bankalararası kart merkezi, babalar günü'nde kartlarla alışveriş için gerçekleştirilen harcamaların bir önceki yıla oranla yüzde 23 artışla 325 milyon 23 bin 674 ytl olarak gerçekleştiğini duyurdu."*

tüketimi artırmak, insanları alışverişe dürtmek adına yılın her günü bir gün olarak parsellenmiş durumda. günlerin dolduğunu görenler daha bütüncül öneriler sunmakta, sevgililer günü var ama ama neden evliler günü yok... hmm gün kalmamış, hem madem bunlar evlenince biraz da unutkan oluyor evlilik haftası oluversin....

baba hediye alınacak en kolay kişidir oysa. (belki de babadan biriktirip anneler gününe saklamak gerekebilir.) baba mırın kırın etmez, beklentisi yoktur, eliniz boş gidip yanağına bir öpücük kondurmanız, sırtını sıvazlamanız* yeterlidir çoğu zaman.
  • 4-5 çocuklu bir aileyseniz daha fazla kardeş istemediğinizi belirtmek için prezervatif alınabilir.
  • tekirdağ rakısı
    (içelim güzelleselim mode on)
  • (bkz: babayi almak)*
  • sadece manevi boyutta kendisiyle iletişim kurabiliyorsanız alabileceğiniz tek şey vardır,
    bir demet çiçek...
  • eğer baba kemal unakıtan ise tekel. canı sıkıldıkça satsın babalar gibi...*
  • özel günler yaklaştıkça eski anketlerin gün yüzüne çıkması ile akla gelebilecek şeylerin oluşturduğu grup.

dünya kupası maçlarını daha güzel izlemesi için plazma tv.
    biraz pahalıya kaçabilecek hediyedir,ama vakti zamanında size ilk bilgisayarınızı aldığı gün yaşattığı sevinç ve heyecan akla geldikçe lafı olmayacak hediyedir.
  • eğer ironik birşey olmasını isterseniz karamazof kardeşler olabilir...
hesabın var mı? giriş yap