• buyudugunu anladigin anlardandir. insan babasini kaybedince buyurmus. allah uzun omur versin babama ki; buyumek istemiyorum.
  • daha önce anneler günü yanında sönük bir anlama sahip bir günün, bugün tümden anlamını yitirmesidir.
    belki de derinden hissettiğim anlamıdır. bilemiyorum...
    nereden akla geldi bilinmez, babanın söylediği "bir tebessüm et yeter" sözünü anlamsız` :belki de çok anlamlı` bir şekilde hatırlayıp, gülümsemektir.
    ...ve benim için, başlığı açana teşekkür etmektir. eksildikçe büyüyor insan, paylaştıkça da hafifliyor...sırf bu yüzden, teşekkür ederim.
  • gittigi gunden beri her gune babasiz girmekle boy olcusemeyecek durum.
    aklima her geldiginde, yanina yatasim geliyor memo.
  • ilk başlarda zordur, ancak bir süre sonra babalar günü anlamsız gelmeye başlar çünkü o eksikliği her zaman yaşarsınız özel bir güne gerek kalmaz.

herkes babama ne alsam diye söylenirken senin aklindan geçen bir çiçektir..

çiçek mi? babana mı?
  • babamı beş yaşımda kaybeden biri olarak tüm hayatım boyunca yaşadığım durum.

bakınca aslında hiç babalar günü kutlamadığını farketmek, babanın varlığının eksikliği yanında pek de önemli olmuyor.

napalım, engel olunamayan şeyler de var bu hayatta
  • varlığı ve yokluğu fark etmeyen babalarda bu gruba dahil edilebilir bence.
  • ve yetmezmiş gibi seni büyüten babaya hediye almak zorunda hissetmek. alsan ölen babana ihanet ettiğini düşünmek, almasan seni büyüten adama nankörlük ettiğini düşünmek. arafta hissettiren acımasız bir gün. babalar günü ölsün, babalar ölmesin.
  • alışamadığım ama kabullendiğimdir.
  • 16 yıldır yaşadığım hadise.
  • 17 yıldır yaşadığım durum.ama sikimde mi hayır.
hesabın var mı? giriş yap