şükela:  tümü | bugün
  • -sensiz ilk babalar günü... son da olmayacak.
  • yaşasaydın 68 yaşında olacaktın. 16 yıldır sensiz geçiyor babalar günü. keşke iyi baksaydın kalbine.
  • çocukların babalarıyla mesafeli olduğu zamanlardaydık. "babamıza"söylenme tehdidiyle zaptedilirdik. fiskesine tanık olmadım orası ayrı..gözlerle caydırma nedir ondan öğrendim. amca geldi mesela, babam bizi yanına çağırmazdı amcaya ayıp olmasındı. (amcam evlenmemişti)..gece su isteme bahanesiyle hep onu çağırdım. duygusal adamdı..uzun boylu sert mizaçlı. ama pamuk gibiydi kıyamazdı bilirdim.
    seneler onu daha yumuşattı..yedi yaşında kuramadığımız bağı yirmibeşten sonra ve tabi benim şımarıklığımla kurduk. babalar günü de dahil özel günlerle alakası olmayan babam bekler oldu "özel" birşeyler. dindar adamdı. adaletliydi. önyargısızdı..cenazesinde ateistinden dindarına üzülenleri toplayabildiğine göre "iyi" adamdı..
    ismimi kimseye bırakmadığın, hissettiğinle verdiğin için, benim olduğun için, ben olmama sunduğun katkılar için teşekkür ederim. ışığın eksilmesin:)
  • "çoğu zaman babama acıdığımı hissederdim, ona sevdiğimi söylemediğim için. aslında kendime acıyordum. benim söylemeye ihtiyacım, onun duymaya ihtiyacından daha fazlaydı."

trevanian