şükela:  tümü | bugün
  • yeni nesil babalarda -ben de dahil- yerini amerikan ya da güney kore hayranlığına bırakacaktır muhtemelen.

bizim babalar 70-80'lerde gençliğini yaşarken teknolojiyi sony walkman öncülüğünde japonla tanıdığı için var böyle bir şey.

babamın belki de beni en çok takdir ettiği konuydu seiko saat aldığım gün. geçenlerde zorunlu trafik sigortasını sompo japan'a yaptırınca da "aferin, ayrıca helal olsun japonlara da o işe bile el atmışlar." dedi.

laptop baktığımda "sony yok mu sony al", ssd baktığımda aynısı...
  • (bkz: babalardaki japon balığı hayranlığı) şeklinde okuduğum başlık.
  • haklı hayranlıktır. japon malı insanı yarı yolda bırakmaz, bıraksa bile hemen telafi eder.
  • en iyi markalarınki dahil neredeyse bütün elektronik cihazlar çinde üretilmesine rağmen, çin malı dandik algısına sahip çocukları vardır. buunlar babadan oğula nesildir.
  • baba degilim, 30 lu yaslardayim. samsung cep, tv kullandim, hyundai'ye hic girmiyorum. amerikan urunu zaten kullaniyorum (abd'de yasadigim icin). hicbiri sony, mitsubishi, mazdanin yerini tutmuyor, adi var iste caponun aga
  • yaşı küçük değilse babalar genelde alman hayranı olur.
    alman malı her şeyin arkasında made in germany yazdığı yıllarda yersiz de değildir.