• kendileri gencliklerinde sac uzatmiş, kupe takmiş, orada burada surtmus,her bir halti yemiş oldugu halde ogullarinin bir tutam sacina laf etmeleri, kırk yılda bir eve gec gelene laf sokmalari... kızlarinin sevgililerinin herbirine bi kulp bulup aralarini acmaya calişmalari...ohooo saymakla bitmez...
  • kziilacak seylere kizmayip, kizilmayacak seylere kizmalari.
  • telefondayken kimle ne konuşuluyor durumunu kavramak amaçlı tepenizde takılmak, konuşma bitince de ne diyomuş ne olmuş sorularıyla kaçırdığı yerleri yakalamaya çalışmak...
  • "baba ben dövme yaptırıcam" dediğin zaman,
    -hayır olmaz son derece karşıyım
    -nasıl yani baba sende dövme var
    gibi şaşırtıcı şeylerde olabiliyor tabi.
  • zamansız ölmeleri...
  • evde donla dolasmak. ustune ustluk perdelerin acik olup olmadigini kontrol etmemek.
  • kizlarinin sevgilileriyle sidik yarisina girisirler. sevgili tenis oynuyordur, tenis dersi alinmaya baslanir... sevgilinin national geographic okuduu sanilir, dergi elden dusmez ancak sevgilinin o dergiyi okumadii gercegi ortaya cikinca dergide elden ve gozden duser...
    sadece sabah degil, hic bir zaman para verilmez; cepten cikan her kurus ugursuzluk getirir...
    mac seyrederken tepinir, deli gibi anirir, hatta cok gaz almissa cami falan acip anirir; ancak siz gol olduunda ziplayip goool die normal bir sevinc gosterisinde bulununca bagirma der...
    kendinize telefon alirsiniz, cocuktur ya baba, her turlu saklabanlii yapar bi gunluune alip o telefonu ise goturmek icin... hava atacaktir is arasi tenefuslerde cevredeki kizlara heralde...
    bulmaca cozerken butun sorulari size sorar, aslinda bulmacayi siz cozersiniz, o angarya kismini yapar ama bulmacayi kendi cozmus olur, hepisini ben yaptim die dolanir ortalikta. itiraz edecek olursaniz da ben hepsini biliyorum seni sinamak icin sordum der...
    en sevmediiniz yiecegi gidip alir ve senin icin aldim neden yemiyosun der, hepsini kendi yer yalana yalana...
    tuaftirlar bu babalar, liste uzar ama eglendirirler beni....
  • gecenin geç saatlerine kadar pc basinda efor sarfetmis evladi, haftaiçi - haftasonu ayrimi yapmadan, sabahin köründe, ''günaydin, günaydiin dedik oglum, uyuyo musun yoksa!!'' seklinde bagirarak uykusundan etmek. hayir baska arkadaslarimin babalari onlara, uyandiktan sonra günaydin diyorlarmis, üsenmedim sordum.
  • şaşırıp yanlış basıyor diye tv kumandasının tuşlarını maket bıçağıyla kesmek..
hesabın var mı? giriş yap